آموزش برنامه نویسی

موضوعات آموزش

ورود به سیستم

سایر مطالب

رادیو موزیک آنلاین

مجوزها

logo-samandehi

تبلیغات

دانلود کتاب آموزش فوکوس، نورسنجی، هیستوگرام و شارپنس در دوربین های دیجیتال نیکون

جزئیات این بخش

تعداد مطالب: 80
تعداد صفحات: 7

جذابترین های این بخش

آیا میدانستید؟

خدمات

گزارشات

سیستم عامل: Unknown OS Platform
مرورگر شما: Unknown Browser
کشور شما: United States
موقعیت شما: 34.204.173.45

بازدید دیروز: 0
بازدید کننده دیروز: 0
بازدید امروز: 214
بازدید کننده امروز: 93
بازدید کل تا به امروز: 3140800

GPS آنلاین

مسیر یاب آنلاین آسان

تبلیغات

دانلود دفترچه راهنمای مدار سیم کشی برق موتورسیکلت

تبلیغات

دانلود دفترچه راهنمای سرویس و نگهداری موتورسیکلت آپاچی 180 و آپاچی 160

تبلیغات

دانلود دفترچه راهنمای سرویس و نگهداری موتورسیکلت تریل سوزوکی

تبلیغات

تبلیغات

دانلود دفترچه راهنمای سرویس و نگهداری موتورسیکلت هندا

بدست آوردن مشخصات سیستم کاربر و اختصاصی کردن قالب سایت نسبت به سیستم عامل

آیا تا کنون شده است بخواهید مشخصات سیستم کاربرا به دست بیاورید و یا وارد سایت هایی همچون سایت یاهو، گوگل، ماکروسافت و غیره شوید و قالب سایت برای شما به شیوه ای متواوت باز گردد؟ مثلا شما با رایانه خود هنگامی که سایت را باز می نمائید قالب به شیوه کامل و با جزئیات بیشترب باز میگردد و هنگامی که با تبلت و یا گوشی خود سایت را باز میکنید سایت به قالب دیگری نمایش داده می شود.


ایجاد یک کلمه عبور ایمن برای حساب های کاربری

شاید شما هم بار ها شاهد بودید که اشخاص اقدام به وارد کردن رمزهای عبور غیر مطمئنی میکنند و همین عمل باعث گردیده که هکرها و یا افراد سود جو بتوانند اقدام به باز نمودن حساب های کاربری اشخاص نموده و به اهداف خود جهت وارد نمودن خسارات بعضا جبران ناپذیری کنند. امروز برای شما کدی را نوشته ایم که با آن میتوانید کاربران سایت خود را مجبور نمائید تا رمزهای عبور مطمئنی را ایجاد کنند. پس در ادامه با حساس کامپیوتر دات کام همراه باشید.


آموزش CSS - خواص مقدماتی ( حاشيه درونی عناصر CSS )

با استفاده از خاصيت padding در CSS ، می توان فاصله بين خطوط حاشيه دور يک عنصر را با محتويات درونی آن تنظيم کرد . برای مثال فاصله بين خطوط حاشيه يک خانه جدول با متن درون آن را با استفاده از خاصيت padding تنظيم می کنيم .


بدست آوردن آدرس IP واقعی کاربران با PHP به صورت ایمن

شاید شده باشد که شما هم بخواهید در پروژه های خود اقدام به دریافت IP حقیقی کاربر نمائید تا با استفاده از آن دسترسی هایی برای کاربران ایجاد نمائید. امروز یک کد برای شما قرار داده ایم که با استفاده از آن می توانید به صورت ایمن و یا ضریب اطمینان 90% آدرس IP کاربران رو بدست بیاورد پس در ادامه با ما همراه باشید.


آموزش CSS - خواص مقدماتی ( حاشيه به دور عناصر CSS )

با استفاده از خاصيت margin در CSS ، می توان فضای خالی به دور عناصر ايجاد کرد . اين امکان نيز وجود دارد که با تعيين مقدارهای منفی ، باعث هم پوشانی و تداخل عناصر در يکديگر شد .
می توان حاشيه دور عناصر را به صورت کلی در خاصيت چند مقداری margin و يا به صورت تکی برای هر يک از جهات 4 گانه عنصر تعيين کرد .


URL های HTML

ک URL مخفف عبارت ( Uniform Resource Locator ) برای آدرس دهی يک فايل يا سند در اينترنت مورد استفاده قرار می گيرد . شکل کلی يک آدرس اينترنتی به صورت زير است :

Scheme://host.domain:port/path/filename
مثال : http://www.hassas-computer.com/index.php?guild=2&group=28&category=130


آموزش MySQL (  نصب و راه اندازی بر روی ویندوز )

MySQL را از کجا تهیه کنیم و به چه نرم افزاری نیاز د اریم ؟

همانطور که می دانید PHP و MySQL ، نرم افزارهای اپن سورس هستند و به صورت رایگان در اختیار همه قرار دارند . بنابراین برای تهیه آنها نگران نباشید . چندین منبع مناسب وجود دارند که شما به راحتی می توانید نرم افزار MySQL را از آنجا دانلود کرده و بر روی کامپیوتر خود نصب نمایید .


نصب لوکال هاست (PhpMyAdmin) در اندروید با پشتیبانی از PHP و MySQL

آیا شما یک طراح وب هستید؟ آیا شما برای نشان دادن پروژه های خود به مشتریانتان با مشکل مواجه هستید؟ اگه به دنبال راه حلی مفید برای حل این مشکل هستید حتما با ما همراه شوید و تا آخر با دقت این آموزش مفید و کاربردی را مطالعه کنید.


آموزش استفاده از jdf و datepicker در تقویم هجری شمسی، میلادی

شاید شما هم جزو آن دسته از برنامه نویسانی باشد که از کلاس jdf برای نمایش تقویم های هجری شمسی و یا میلادی در پروژه های خود استفاده می نمائید و در اکثر مواقع بخواهید اقدام به استفاده از توابعی که در این کلاس قرار دارد بنمائید و ندانید که مناسب ترین روش در بکاربردن توابع کدام است. امروز می خواهیم پرکاربرد ترین توابع که جهت بکارگیری از انها در پروژه ها صورت میگیرد را برای شما قرار دهیم. پس در ادامه همراه ما باشید.


ليست کامل تگ های HTML

در اين قسمت ليست کامل تگ های HTML که در بخش آموزش HTML ، توضيحات مربوط به آنها ارائه شده است قرار داد . برای دريافت اطلاعات درباره هر کدام به ادامه مطلب مراجعه نمائید.


آموزش CSS - خواص مقدماتی ( قلم و نوشته در CSS )

قلم و نوشته در CSS :

به وسيله مجوعه خواص ارائه شده در اين قسمت می توان نوع ، اندازه و جلوه های مختلف را برای قلم نوشته در صفحات وب HTML تعيين کرد .

خاصيت font :

خاصيت چند مقداری برای دريافت کليه ويژگی های قلم نوشته است که هر يک از ويژگی ها بايد به ترتيب زير در خاصيت font وارد شود


آموزش CSS - خواص مقدماتی ( خطوط حاشيه در CSS )

با استفاده از مجموعه خواص border در CSS ، می توان برای بيشتر عنصرهای HTML خطوط حاشيه تعيين کرد . خطوط حاشيه خطوطي هستند ، که به دور عنصر مورد نظر کشيده می شوند .
توضيح : خطوط حاشيه به دور يک عنصر در چهار جهت بالا ، پايين ، راست و چپ کشيده می شوند . در CSS می توان هر يک از اين خواص را به تنهايي تعريف کرده و برای هر کدام خواص جداگانه ای مثل رنگ ، ضخامت و ... تعيين کرد .