تبلیغات

دانلود کتاب آموزش فوکوس، نورسنجی، هیستوگرام و شارپنس در دوربین های دیجیتال نیکون

جزئیات این بخش

تعداد مطالب: 6
تعداد صفحات: 1

جذابترین های این بخش

آیا میدانستید؟

خدمات

گزارشات

سیستم عامل: Unknown OS Platform
مرورگر شما: Unknown Browser
کشور شما: United States
موقعیت شما: 34.204.173.45

بازدید دیروز: 0
بازدید کننده دیروز: 0
بازدید امروز: 214
بازدید کننده امروز: 93
بازدید کل تا به امروز: 3140800

GPS آنلاین

مسیر یاب آنلاین آسان

تبلیغات

دانلود دفترچه راهنمای مدار سیم کشی برق موتورسیکلت

تبلیغات

دانلود دفترچه راهنمای سرویس و نگهداری موتورسیکلت آپاچی 180 و آپاچی 160

تبلیغات

دانلود دفترچه راهنمای سرویس و نگهداری موتورسیکلت تریل سوزوکی

تبلیغات

تبلیغات

دانلود دفترچه راهنمای سرویس و نگهداری موتورسیکلت هندا

آموزش الکترونیک - خازن یا انباره Capacitor چیست و چطور کار می کنند؟

خازن یا انباره عبارتست از دو صفحهٔ موازی فلزی که در میان آن لایه‌ای از هوا یا عایق قرار دارد. خازن‌ها انرژی الکتریکی را نگهداری می‌کنند و به همراه مقاومت‌ها، در مدارات تایمینگ استفاده می‌شوند. همچنین از خازن‌ها برای صاف کردن سطح تغییرات ولتاژ مستقیم استفاده می‌شود. از خازن‌ها در مدارات به‌عنوان فیلتر هم استفاده می‌شود. زیرا خازن‌ها به راحتی سیگنالهای متناوب را عبور می‌دهند ولی مانع عبور سیگنالهای مستقیم می‌شوند.


آموزش الکترونیک - مقاومت Resistor چیست و چطور کار می کنند؟

به هر قطعه یا عنصری که در مقابل عبور جریان الکتریکی از خود مخالفت نشان می دهد مقاومت الکتریکی گفته می شود . مقاومت الکتریکی را با حرف R که از کلمه Resistor گرفته شده است نشان می دهند. واحد اندازه گیری مقاومت الکتریکی اهم است که آن را با علامت Ω نشان می دهند. مقاومت ها در صنایع برق و الکترونیک از اهمیت بالایی برخوردارند و بیشتر به منظور محدود کردن جریان و تقسیم جریان و نیز ایجاد ولتاژهای مختلف در مدارات به کار گرفته می شود .


آموزش الکترونیک - ال ‌ای‌ دی ‌ها LED چطور کار می کنند؟

دیود نورافشان یا آنچه با نام LED شناخته میشود قهرمانان ستایش نشده دنیای الکترونیک هستند. LED ها ده ها کار متفاوت را انجام می دهند و در تمامی وسایل یافت می شوند. مثلا در ساعت های دیجیتالی اعداد را درست می کنند، در کنترل ها اطلاعات را جابه جا می کنند، صفحه ساعت را روشن می کنند و به شما می گویند وسیله هایتان چه زمانی روشن شده اند. انبوهی از آنها در کنار هم صفحه نمایش های بزرگ و یا چراغ های راهنمایی را شکل می دهند.


آموزش الکترونیک پایه - آشنایی با کمیت های الکتریکی

شدت جریان الکتریکی: به طور کلی الکتریسیته بر دو نوع ساکن و جاری تقسیم می شود. الکتریسیته ساکن را در قسمت قبل توضیح داده ایم.  در این قسمت به الکتریسیته جاری می پردازیم. اگر بارهای الکتریکی (الکترون ها) در طول یک هادی جابه جا شوند، می گوییم در طول هادی جریان برقرار است. همچنین اگر در یک هادی جریانی برقرار شود حتما در آن هادی کار انجام خواهد شد.


آموزش الکترونیک پایه - آشنایی با اصول الکتریسیته ساکن

آشنایی با اصول الکتریسیته ساکن: الکتریسیته پدیده ای است که دیده نمی شود، ولی قادر است پدیده های فیزیکی بسیاری مانند حرارات، روشنایی، حرکت و مغناطیس را به وجود آورد. یونانی ها حدود دو هزار سال پیش کشف کردند که بر اثر مالش ماده ای به نام کهربا به جسمی دیگر، نیرویی در کهربا به وجود می آید که می تواند اجسامی مانند برگ خشک و براده های چوب را جذب کند. یونانی ها این گونه اجسام را که مانند کهربا عمل می کنند «الکتریک » نامیدند. کلمه الکتریسیته نیز از کهربا گرفته شده است.


آموزش الکترونیک پایه - مقدمه

از اواخر قرن بيستم تا به امروز دانش الكترونیك با سرعتي بسيار به پيش رفته است . امروزه همه ي مدارهاي الكترونیكي به صورت مدارهاي مجتمع يا IC ساخته ميشوند. اگر شما يك اسباب بازي بسيار ساده را مورد بررسي قرار دهيد مي بينيد كه در آن مدارهاي الكترونیكي به ویژه مدارهای مجتمع یا IC به کار رفته است. از طرف دیگر نرم افزارهای کامپیوتری، طراحی و استفاده از مدارهای الکترونیکی بسيار پيچيده را براي همه امكان پذير ساخته است. هركس مي تواند با اين نرم افزار ها با سرعت زياد، مدارهاي بسيار پيچيده را طراحي و ظرف چند ثانيه برنامه را در يك IC پر كند و بلافاصله مدار را مورد استفاده قرار دهد.