آموزش سرویس و نگهداری خودرو

موضوعات آموزش

ورود به سیستم

سایر مطالب

رادیو موزیک آنلاین

جذابترین های این بخش

مطالب هم شاخه

آیا میدانستید؟

خدمات

گزارشات

سیستم عامل: Unknown OS Platform
مرورگر شما: Unknown Browser
کشور شما: United States
موقعیت شما: 54.211.225.175

بازدید دیروز: 0
بازدید کننده دیروز: 0
بازدید امروز: 379
بازدید کننده امروز: 182
بازدید کل تا به امروز: 1421485

GPS آنلاین

مسیر یاب آنلاین آسان

تبلیغات

دانلود دفترچه راهنمای مدار سیم کشی برق موتورسیکلت

تبلیغات

دانلود دفترچه راهنمای سرویس و نگهداری موترسیکلت تریل سوزوکی

تبلیغات

دانلود دفترچه راهنمای سرویس و نگهداری موترسیکلت هندا

آموزش > آموزش سرویس و نگهداری خودرو >  موتورسیکلت > 

آموزش آب بندی موتورسیکلت ( بروز شد )

شاید شما هم جزء آن دسته از افرادی باشید که به تازگی موتوری را خریداری نموده اید و میخواهید آن را به خوبی آب بندی کنید و دوس دارد خودتان بتوانید به صورت صحیح و اصولی اقدام به سرویس و نگهداری و حتی برطرف سازی عیب موتورسیکلت خود نمائید. پس در ادامه با ما همراه باشید تا برای اولین بار در دنیای اینترنت به خوبی و اصولی همه چیز را فرا بگیرید.

 

مقدمه:

موتور هوندا ۱۲۵ کاربردی‌ترین برند مورد استفاده در ایران و است. بجز این برند موتور ایژ نیز کاربرد زیادی دارد. البته بیشتر ۱۲۵ها موجود در بازار ایران چینی بوده و دارای کیفیت پایینی هستند و قیمت آنها حدود دو میلیون تومان است که نسبت به کیفیت از قیمت زیاد برخوردار میباشند. در ۲ سال گذشته شرکت کویر موتور ایران اقدام به وارد کردن موتور ۲۵۰ سی سی و سند دار کردن موتورهایی مانند مگلی ۲۵۰ چینی و دیلیم ۲۵۰ کره‌ای و کی تی ام ۲۵۰٫۱۲۵ اتریشی نموده است. البته شرکت های دیگری هم هستند که با وارد کردن موتورهای دیگری اقدام به در دست گرفتن بازار موتور سیکلت ها کرده اند. موتور هوندا ۱۲۵ در ایران با نام‌های کارخانجات محلی تولید می‌شوند.

موتور گازی ( یا نام دیگر آن پژو) نوعی خاصی از موتور است که جعبه دنده ندارد به رنگ آبی در ایران مورد استفاده قرار می‌گرفت. موتورسیکلت‌های سبک مانند تولیدات شرکت نیرو محرکه و موتورهای وسپا نیز در ایران استفاده کنندگان ویژه خود را دارند.

در ایران تعداد زیادی موتورسیکلت سنگین مثل سوزوکی ۱۰۰۰ مدل ۱۹۸۰ و هوندا سی بی ار ۱۰۰۰ مدل ۲۰۰۵ و... وجود دارد که در پیست‌های موتور سواری استفاده می‌شوند.

یکی از معروف و افسانه‌ای ترین موتورسیکلت‌های وارد شده به ایران سوزوکی جی اس ۱۰۰۰ مدل ۱۹۸۰ می‌باشد که موتورسیکلتی خیابانی است که چهار سیلندر و ۹۰ اسب بخار قدرت دارد و ۲۲۰ کیلومتر سرعت حداکثر آن است. این موتور سیکلت در سال ۱۳۵۶ توسط فردی بنام گلابچی برای اولین بار به ایران وارد شد و بخاطر شتاب بالا ظاهری زیبا و پر ابهت و صدایی بسیار زیبا به یک موتور افسانه‌ای تبدیل شد. همچنین این موتور بخاطر شتاب بالا برای تک چرخ زدن و تیکاف کردن بسیار مناسب بود و یکی از دلایل تبدیل شدن آن به افسانه ۱۰۰۰ همین است. قیمت این موتور با سند قبل از انقلاب در حال حاضر ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان است. از دیگر موتورهایی که در ایران پر طرفدار هستن می‌توان به سوزوکی ار اف ۴۰۰ ۱۹۹۴ و یاماها اف زد ار ۴۰۰ ۱۹۹۶ نام برد که تقریبا ۵۰ اسب بخار قدرت و ۱۸۰ کیلومتر سرعت دارند و برای شروع موتور سواری حرفه‌ای مناسبند و قیمتی بین ۴ تا ۵ میلیون تومان دارند البته با برگه مزایده گمرک یا ارگان‌ها.

در ۲۰ سال گذشته موتورهای سنگین زیادی با برگه سبز گمرکی در پیست‌های ایران مورد استفاده قرار می‌گیرد مانند:

  • Suzuki gsx hayabusa ۱۳۰۰ ۲۰۰۵
  • Honda cb ۱۳۰۰ ۲۰۰۳
  • Honda cbr ۱۰۰۰ repsol ۲۰۰۷

از برندهای موتورسیکلت می‌توان هوندا - یاماها - سوزوکی - کاوازاکی ژاپن، کی تی ام اتریش، ایژ - ام زد روسیه، هارلی دیویدسون امریکا، دوکاتی ایتالیا و بی ام و آلمان اشاره کرد. از موتورسیکلت‌های سبک تر می‌توان به موتور وسپا اشاره کرد که در اصل ایتالیایی است.

 

موتور سیکلت دارای اجزای اصلی زیر می‌باشد که هریک به نوبه خود در طول عمر، کیفیت، قدرت، سرعت، سواری راحت و غیره تاثیر بسزایی دارند:

۱. موتور

۲. سیلندر (تا ۶ سیلندر مانند هوندا گولد وینگ ۱۸۰۰ سی سی)

۳. سر سیلندر

۴. اگزوز

۵. صفحه کلاچ

۶. زین

۷. باک بنزین

۸. رادیاتور اب یا روغن

 

اصطلاح آب بندی چیست؟

منظور از آب بندی عمل صحیح عملکرد و قرار گیری قطعات و اجزای خودرو میباشد که پس از منتاژ قطعات به دلیل وجود اصطحکاک هایی که بین اجزای منتاژ شده وجود دارد این قطعات در اثر کارکرد در جای خود با عمل سایشی اقدام به قرارگیری صحیح در جای خود مینمایند که در اصطلاح آب بندی گفته میشود. اما تازمانی که این قطعات به صورت درست در جای خود قرار نگرفته اند هرگونه فشار کاری که به آنها وارد گردد باعث میگردد که عمل سایش صورت نگیرد و عمل شکستگی و یا ایجاد ترک هایی باعث گردد که قطعات آسیب ببیندد و در طی مدت کوتاهی از کار بیوفتند و عملا باعث ایجاد هزینه و آسیبهای بعضا جبران ناپذیری گردند.

 

اصول پایه آب بندی انجین:

شرکت های سازنده موتورسیکلت و ماشین های معروفی چون Yamaha, Honda,Susuki,BMW,Benz , ... قبل از فروش مرحله اول آب بندی را انجام و پس از اطمینان از صحت عملکرد و رفع عیب های احتمالی اقدام به فروش مینمایند. عمل آب بندی در موتور سیکلت ها سه مرحله ای میباشد. اما در کشور ایران چنین رویه ای توسط هیچ یک از سازندگان طی نمیشود و این امر به مشتری واگذار میگردد. که متاسفانه شاهد هستیم که اکثر عموم مردم با ذهنیت های اشتباه و نظرات بی پایه و اساس بدون داشتن هیچ دانش فنی اقدام به آب بندی مینمایند. شاید بار ها شنیده باشید که عموم مردم مخصوصا تعمییرکاران گفته اند آنقدر برانید تا موتور شما هار شود. آب بندی صحیح انجین افزایش عمر موتورسیکلت را تضمین میکند. در این بخش روش آب بندی صحیص توضیح داده میشود.

 

زمانی که شما یک موتورسیکلت را خریداری مینمائید توسط کارخانه سازنده روغنی در موتور ریخته شده است این روغن از بهترین و مرغوب ترین روغن های موتور میباشد زیرا که اولین استارت یک انجین نیازمند یک روغن بسیار با کیفیت میباشد که به خوبی بتواند اصطحکاک اولیه بین قطعات را کاهش دهد. زمانی که برای اولین بار انجین استارت میشود میبایستی حدود 1 دقیقه انجین در حالت عادی ( در اصطلاح درجا ) کارکند تا کلیه قطعات به صورت کامل روغن کاری شوند سپس به آرامی با افزایش میزان سوخت دور موتور را از 1000rpm تا حداکثر 2500rpm رسانده تا با افزایش فشار روغن ذرات بسیار ریزی که در لحظه اول استارت انجین بر اثر سایش از قطعات جدا شده اند در سطح روغن به حرکت در آیند سپس انجین را در حالت عادی رها نموده تا 3 دقیقه.  پس از صحت عملکرد انجین و عملیات سوخت رسانی نسبت به تکنولوژی ساخت و نوع فیلتر روغن انجین موتورسیکلت پس از طی حداکثر 50 الی 100 کیلومتر با حداکثر دور موتور 3500rpm الی 4000rpm میبایستی روغن انجین تعویض گردد.

توجه در زمان آب بندی موتور میبایستی از بهترین نوع روغن موتور موجود در بازار استفاده نمائید روغن موتورمتناسب با انجین موتورسیکلت یا ماشین خود را بایستی استفاده نمائید.

 

در موتورسیکلت هایی که دارای فیلتر های فلزی هستند و دارای حجم موتور 50cc تا 180cc می باشند می بایستی از روغن هایی با درجه حداقل کیفیت SF و گرانروی 50-20 استفاده نمایند و حتما می بایستی دقت شود که تا قبل از طی 50 کیلومتر اول دور موتور نبایستی بیش از 3500rpm برسد.

 

در موتورسیکلت هایی که دارای فیلتر های کاغذی هستند و دارای حجم موتور 200cc تا 2000cc می باشند می بایستی نسبت به تکنولوژی ساخت انجین از روغن هایی با درجه کیفیت حداقل SG و بالا ترین کیفیت تا به امروز SM و گرانروی 50-20 استفاده نمایند و حتما می بایستی دقت شود که تا قبل از طی 100 کیلومتر اول دور موتور نبایستی بیش از 4000rpm برسد.

 

در موتورسیکلت هایی که فاقد نشانگر دور موتور هستند و دارای حجم موتور 50cc تا 140cc می باشند می بایستی نسبت به تکنولوژی ساخت انجین از روغن هایی با درجه کیفیت حداقل SF و بالا ترین کیفیت تا به امروز SM و گرانروی 50-20 استفاده نمایند و حتما می بایستی دقت شود که تا قبل از طی 100 کیلومتر اول سرعت آنها نبایستی بیش از 45Km/h برسد.
 

در زمان آب بندی نبایستی دور موتور شما ثابت بماند و میبایستی مدام با تغییر دور موتور باعث شوید تا حرارت در موتور بالا نرود و در هر حال نبایستی دور موتور از حد مجاز فراتر رود و اقدام به رانندگی نمائید.

 

اخطار: در زمان آب بندی نبایستی دسته گاز به آخر برسد. و یا دور موتور از حد مجاز فراتر رود

 

در موتور سیکلت ها عملیات آب بندی اصلی و حیاتی موتور سیکلت 0 تا 300 کیلومتر اول صورت می گیرد که عمر انجین و عملکرد صحیح آن در مرحله اول میباشد در مرحله دوم آب بندی که بسته به تکنولوژی ساخت انجین کمی متفاوت است تقریبا از 800 تا 1600 کیلومتر ادامه دارد که با نام مرحله ریسک معرفی می گردد که در این مرحله هرگونه ایراد احتمالی انجین موتورسیکلت در آن نمایان خواهد شد و در بیش از 1600 به بعد مرحله اطمینان از عملکرد میباشد و می توانید حداکثر قدرت و سرعت را از موتور انتظار داشته باشید.

در مرحله اول تحت هیچ شرایطی نبایستی دمای انجین بالا رود و یا به انجین فشار وارد گردد و یا دور موتور از حد معینی فراتر رود اما افزایش سرعت هیچ گونه مشکلی ندارد یعنی اگر دور موتور یک موتورسیکلتی بر روی 5000 دور در دقیقه باشد و سرعت آن 100 کیلومتر در ساعت بود هیچ گونه مشکلی وجود ندارد تنها در زمان آب بندی مرحله اول که مربوط به انجین می باشد دور موتور از اهمیت برخوردار میباشد یعد از مرحله اول که با افزایش دور موتور، سرعت نیز افزایش می یابد و عملکرد  ترمز ها و کاربراتور و سوپاپ ها و پمپ روغن و شاتون و میل لینگ در مرحله حساسی هستند زیرا که اگر ایرادی در مرحله اول به وجود آمده باشد در مرحله دوم نمایان میگردد.

 

نکته:

ویژه موتورسیکلت های دارای فیلتر های فلزی:

در زمان آب بندی تا 300 کیلومتر اول  به ازای هر یک لیتر روغن به میزان 20 تا 40 سی سی اضافه در درون انجین روغن بریزید. این میزان اضافه برای این منظور میباشد که میزان غلظت روغن به دلیل جذب ذرات کاهش پیدا کرده و از روان کنندگی کمتری برخوردار خواهد شد با افزایش روغن میزان غلظت یکسان باقی خواهد ماند.

 

ردیف میزان حجم روغن موتور بر حسب سی سی
ویژه موتورهای تک سیلندر
نوع موتور
1 940 50cc - 125cc
2 960 130cc - 200cc
3 1400 250cc - 400cc
4 1990 500cc - 750cc

 

 

جهت آب بندی صحیح و اصولی نسبت به

تکنولوژی ساخت و حجم موتور از سه جدول زیر استفاده نمائید.
 

تعویض روغن را میبایست تا 1600 کیلومتر و رانندگی را با دور موتور مشخص طبق جدول زیر انجام دهید.

 

    تعویض روغن برای موتورهای دارای فیلتر فلزی    

ردیف شمارش گر مصافت موتور بر حسب KM  دور موتور RPM نوع موتور کیفیت روغن
1 50 3500 50cc - 250cc SF ~ SG
2 200 5000 50cc - 250cc SF ~ SG
3 400 5000 50cc - 250cc SF ~ SG
4 600 5000 50cc - 250cc SF ~ SG
5 1100 6500 50cc - 250cc SF ~ SG
6 1600 7500 50cc - 250cc SF ~ SG
7 بر اساس کارکرد روغن 9500 50cc - 250cc SF ~ SG

 

 

    تعویض روغن برای موتورهای دارای فیلتر کاغذی    

ردیف شمارش گر مصافت موتور بر حسب KM  دور موتور RPM نوع موتور کیفیت روغن
1 100 4000 160cc - 2000cc SG ~ SM
2 800 5000 160cc - 2000cc SG ~ SM
3 1600 7500 160cc - 2000cc SG ~ SM
4 بر اساس کارکرد روغن 10000 160cc - 2000cc SG ~ SM

 

 

    موتورسیکلت های فاقد نشانگر دور موتور    

ردیف شمارش گر مصافت موتور بر حسب KM حداکثر سرعت
Km/h
نوع موتور کیفیت روغن
1 100 45 50cc - 140cc SF~ SJ
2 300 55 50cc - 140cc SF~ SJ
3 800 65 50cc - 140cc SF~ SJ
4 1200 100 50cc - 140cc SF~ SJ
ویژه موتورسیکلت های درون شهری کاب، اسکوتر، وویو و بی کلاچ

 

توجه:

از خرید روغن موتورهایی که تاریخ تولید آنها
بیش از یک و نیم سال می باشد خوداردی کنید.

 

 در فصل سرد روغن با گرانروی 10W/40w 
 در فصل گرم روغن با گرانروی 20w/50w


 

سطوح کیفیت روغنهای بنزینی در API  بر اساس تکنولوژی ساخت

SN عرضه به بازار مصرف، سال ۲۰۱۰ كاربرد در كلیه خودروهای مدرن تا سال ۲۰۱۵، دارای مقاومت بهتر در برابر اکسیداسیون، پوشش دهی بیشتر و محافظت در برابر رسوب گذاری بر روی قطعات و افزایش کارایی روغن موتور در دمای پائین بهبود یافته است. گرید های سبک این روغن موتور صرفه جویی قابل ملاحظه ی در مصرف سوخت فراهم می آورد. برخی روغنهای SN دارای استاندارد ILSAC از نظر کیفیت حفظ انرژی هستند.
(مناسب خودروها و موتورسیکلت هایی با حجم انجین 650cc~4000cc)
(حداکثر کیفیت مجاز برای موتورسیکلت های با حداقل حجم 450cc و بالاتر )
SM عرضه به بازار مصرف، سال ۲۰۰۵ كاربرد در كلیه خودروهای مدرن تا سال ۲۰۱۰، دارای خاصییت پایداری خوب در برابر اكسیداسیون و سایش، محافظت بهتر در مقابل رسوب گذاری بر روی قطعات و كارایی بهتر روغن در دمای پایین. گریدهای سبك این روغن صرفه جویی قابل ملاحظه‌ای را در مصرف سوخت فراهم می‌آورند.
(مناسب خودروها و موتورسیکلت هایی با حجم انجین 200cc~4000cc)
(بهترین گذینه برای موتورسیکلت های با حداقل حجم 450cc و بالاتر )
SL برای مصرف در خودروهای سال ۲۰۰۴ و قدیمی تر و طبق خط مش و قابلیت های مورد انتظار API برای آزمون درجه گرانروی SAE در موتورهای بنزینی مدرن.
(مناسب خودروها و موتورسیکلت هایی با حجم انجین موتورسیکلت های 1800cc~2800cc)
(حداکثر کیفیت مجاز جهت موتورسیکلت های آپاچی و پالس تا حجم 240cc ویژه تولید اروپا، آمریکا، ژاپن، تایوان و هند)
SJ برای مصرف در خودروهای طراحی سال ۲۰۰۱ و قدیمی تر.
(مناسب خودروها و موتورسیکلت هایی با حجم انجین 160cc~2000cc)
(بهترین گذینه جهت موتورسیکلت های آپاچی و پالس تا حجم 240cc ویژه تولید اروپا، آمریکا، تایوان، ژاپن و هند)
SG برای مصرف در خودروهای سال ۱۹۹۳ و قدیمی تر، نسبت به SF دارای مقدار بیشتری از موادافزودنی.
(منسوخ شده و مناسب موتورسیکلت های دارای فیلتر های کاغذی از 125cc~250cc)
(حداکثر کیفیت مجاز جهت موتورسیکلت های طرح هندا و تریل تا حجم 250cc ویژه تولیدات ایران، ژاپن، چین و هند)
SF برای مصرف در خودروهای طراحی سال ۱۹۸۸ و قدیمی تر.
(منسوخ شده و مناسب موتورسیکلت های دارای فیلتر های فلزی از 50cc~150cc)
(بهترین گذینه جهت موتورسیکلت های طرح هندا و تریل تا حجم 200cc ویژه تولیدات ایران، ژاپن، چین و هند)
SA - SB - SC - SD - SE
(منسوخ شده و اصلا توصیه نمی گردد)

 

 

نوع روغن موتورهایی که در بازار ایران وجود دارد بسیار است اما روغن موتور هایی که مناسب موتورسیکلت های تولید ایران است به ترتیب کیفیت استاندارد API و قیمت از بهترین تا متوسط در جدول زیر فهرست شده اند.

توجه: جدول زیر بهترین روغن موتورها ویژه موتورسیکلت ها از بهترین کیفیت با توجه به کمترین قیمت فهرست شده اند در صورت استفاده برای خودروها میبایستی بر اساس استاندارد API پیشنهاد شده توسط سازنده خودرو روغن موتور مورد نظر خود را انتخاب نمائید.

ردیف شرکت نام

درجه گرانروی
(SAE)

درجه کیفیت
API

کارکرد واقعی
به Km

پیشنهاد ما

1

شرکت نفت سپاهان

اسپیدی طلایی 20W50 SF 1500
2 ایرانول  ایرانول 6000 20W50 SF 1500
3

شرکت نفت سپاهان

آریا اسپیدی 20W50 SG 2000
4 ایرانول  ایرانول 8000 20W50 SG 2000
5 بهران بهران تکتاز 20W50 SG 2000
6 شرکت نت لوب ایران کاسترول GP 20W50 SG 2000
7 شرکت نفت سپاهان کیمیا اسپیدی 20W50 SJ 3000
8 ایرانول ایرانول 12000 20W50 SJ 3000
9 بهران بهران پیشتاز 20W50 SJ 3000
10 شرکت نت لوب ایران کاسترول GTX 20W50 SJ 3000
11 شرکت نفت سپاهان سوپر اسپیدی 20W50 SL 4000
12 ایرانول ایرانول Racing 20W50 SL 4000
13 ایرانول ایرانول 16000 20W50 SL 4000
14 ایرانول بهران سوپر پیشتاز 20W50 SL 4000
15 بهران  Racing 20W50 SL 4000
16 شرکت نفت سپاهان لیزویل ™Lizoil 20W50 SM 4000
17 ایرانول ایرانول Royal 20W50 SM 4000

توجه: میزان کارکرد واقعی در جدول بالا ویژه موتورسیکلت ها بیان گردید شده و برای خودروها 2 برابر می باشد.

 

 

فهرست روغن موتور مناسب موتورسیکلت ها بر اساس شرکت سازنده

 

پس از طی نمودن 300 کیلومتر اول کلیه قسمت های موتورسیکلت خود را با دست آچارکشی نماید این عمل را دوباره در 1000 کیلومتر و 3000 کیلومتر تکرار نمائید.

 

سرویس و نگهداری:

مواردی که در جدول زیر بیان شده اند در صورت رعایت کردن آن باعث افزایش طول عمر و ایمنی در موتور سیکلت می گردند. موارد * دار به معنای این میباشند بهتر است توسط نمایندگی های مجاز وسایل نقلیه مورد سرویس قرار بگیرند.

 

شمع:

بعد از 1000 کیلومتر و هر 3000 کیلومتر کربن رسوب شده را که به شمع جسبیده شده است را با یک برس سیمی نرم تمیز کنید. فاصله الکترود شمع را با یک گیج فاصله سنج ( آچار فیلر ) تنظیم کنید. میزان فاصله پلاتین شمع میبایستی چیزی حدود 0.5 الی 0.8 میلیمتر باشد که در موتور های 50cc تا 180cc بین 0.5 الی 0.6 میلیمتر و در موتور های 200 به بالا 0.6 الی 0.8 میلیمتر میباشد.

توجه داشته باشید تحت هیچ شرایطی از شمع های کارکرده و یا تقلبی در بازار استفاده نکنید زیرا که شمع های غیر استاندارد و تقلبی میتواند باعث آسیب و کارکرد بد و عدم احتراق مناسب سوخت گردند.

 

 

 

 

 

 


 

 

آشنایی با بهترین موتورسیکلت های درون شهری ایران

آشنایی با بهترین موتورسیکلت های تریل مونتاژ ایران

 

سیستم انژکتور  یا EFI چیست؟

تفاوت قدرت و گشتاور چیست؟

آموزش آب بندی موتورسیکلت

تشخیص ایرادها و انواع صداهای اضافی انجین موتورسیکلت

آموزش نصب دزدگیر بر روی موتورسیکلت

تفاوت دنده تایم و زنجیرتایم و تسمه تایم در وسایل نقلیه

آشنایی با روغن موتور و زمان مناسب تعویض روغن

آشنایی با استانداردهای اجباری تولید موتورسیکلت

متن قولنامه خرید و فروش موتورسیکلت


نام: 2067
ایمیل:
سایت:


محمد 1396/01/04 mahd.naderi.@gmail.com

سلام من از تعمیرکارپرسیدم میشه روغن موتورعوض کردگفت نه همون روغنی از اول ریختی بریز روغنشو عوض کنی روغن سوز میشه موتور ایا صحت دارد.

روغن سوزی صحت ندارد. اما استفاده از روغن نا مناسب در دراز مدت باعث آسیب به یاتاقان شاتون و فشار به انجین میگردد.

اگه بخام عوض کنم روغن چه روغنsg بریزم بهتره باتشکر

اگر از ابند از SG استفاده کرده آید هیچ مشکلی وجود ندارد و همان مارک قبلی را استفاده کنید.


سیدرضا 1396/01/03 seyedr85@gmail.com

سلام و خسته نباشید . سال نو شما مبارک . من متن رو کامل خوندم و عالی بود . فقط یک سوال دارم اونم اینه که من 4 ماهه موتور سیکلت پیشرو خریدم و اولبن خریدم تو موتورسیکلته . الان موتورم بعد 1 ساعت کارکردن نمیدونم چه مشکلی براش پیش میاد که سرعتش از 80 بیشتر نمیشه انگار جلوش گرفته شده . موتورم 125 هست .ممنون میشم جواب رو بهم ایمیل کنین

دلایل مختلف میتواند باعث چنین مشکلی شود. روغن نا مناسب، وزن زیاد، وزش باد مخالف، عدم تنظیم فیلرها، کاهش اکتان بنزین، خرابی شمع، شل بودن زنجیر چرخ و ....


محمد 1396/01/01 mahd.naderi@gmail.com

سلام موتور 200 من4ماه خریداری شده و تا الان روغن توتال7000ماشین ریخته شده داخلش.ایا روغنی که میریزم خوبه یا عوضش کنم. اگه روغن عوض کنم برای موتور مشکلی پیش نمیاد.یا روغن سوز نمیشه مچکرم از پاسخگویی شما

روغن نا مناسب است. از کیفیت SG استفاده نمائید.


احمد جمیل 1395/12/30 je.133013@gmail.com

سلام موتور من طرح هندا 125 است سوال من در مورد فشار آمدن به انجین و دیگر قطعات میباشد. من مجبورم هر روز مسیر 30 کیلو متری را طی نمایم نصف رفت و نصف برگشت. معمولا هوا 30 درجه سانتی گراد میباشد. و گاهی هم 40 درجه. با چه دور موتور میتوانم بهترین رانندگی را داشته باشم که هم زود برسم و هم انجین بیش از حد تحت فشار قرار نگیرد.

باید از روغن موتور با گرانروی 20w/50w استفاده کنید. طی مصافت ربطی به دور موتور ندارد.

و بعد از طی نصف مسیر آیا نیاز به استراحت برای موتور است یا نه . اگر است چه مدت زمان؟ و اگر گاهی با دور موتور خیلی بالا رانندگی کنم تا چند کیلو متر موتور میتواند بصورت عادی تحمل کند و آسیب نبیند؟ تشکر

برای طی مسیر 30 کیلومتری نیازی به توقف نیست و فشاری به موتورسیکلت شما نمی آید.


محمد 1395/12/29 mahd.naderi@gmail.com

سلام ممنون که پاسخم را دادید.یه سوال دارم نهایت سرعت موتور200 چقدر لطفا پاسخم بدید

سرعت موتورسیکلت های درون شهری از 70cc تا 250cc همگی برای سرعتی بین 80 کیلومتر تا نهایتا 100 کیلومتر طراحی گردیده اند که بسته به جهت وزش باد، شیب موافق جاده، وزن موتورسوار، عرض بدن موتورسوار و شکل آیرو دینامیک موتورسیکلت بین 5 الی 15 کیلومتر میتواند افزایش یابد.


محمد 1395/12/28 mahd.naderi@gmail.com

سلام من یه موتور دست دو دوماه کار کرده200برمودا خریدم.صاحب قبلیش خوب ابندی نکرده.الان2پشت تو کفی110بیشتر نمیره.

موتورسیکلت شما به خوبی آب بندی گردیده است و نهایت سرعت آن 110 کیلومتر می باشد.

راهی وجود داره موتور درست بشه یامثل دیگر200ها140سرعت بره.یا موتور دوباره اب بندی بشه لطفا پاسخم را بدید

موتورسیکلت های درون شهری 200cc دیگر همین سرعت 110 کیلومتر شما را هم به سختی به آن دسترسی پیدا میکنند. 140 کیلومتر بر ساعت تنها یک رویا و حقه های شرکت های سازنده به واسطه تغییراتی در کیلومتر به نمایش میگذارند. سرعت واقعی را باید به واسطه یک GPS با دقت 3 متر اندازه گیری کنید. GPS های موبایل خطایی تا 15 متر را دارا میباشند و مناسب تعیین سرعت نیستند.


امین 1395/12/28 amin.aghajari47@gmail.com

سلام دوست عزیز. به نظر شما روغن با درجه sj که به گفته شما برای اپاچی ۱۸۰ خوبه اینکه چقدر کارکرد کنه ( کیلومتر ) خوبه. با توجه به اینکه من خیلی حساسم به موتور بگید

شرایط دمایی محیط، ترافیک، مدت زمان ریخته شدن روغن در انجین، مدت زمان گذشته شده از تولید روغن، درجه گرانروی روغن همگی در میزان کارکرد روغن تاثیر زیادی خواهند داشت. اما برای موتورسیکلت ها روغن موتور بسته بکه درجه کیفیت آنها می بایستی بین 1500 تا حداکثر 2500 کیلومتر تعویض گردد.


فرهاد 1395/12/28 farhadzxiran@gmail.com

سلام اگر موتوری که رو که توی آب بندی هست بخوایم بخریم چطور میشه تشخیص داد خوب استفاده شده یا بد؟

هیچ راهی برای تشخیص ندارد.


صادق 1395/12/26 sadeghred2@gmail.com

با سلام چرا موتور زیگما 125 من وقتی بنزین در شیر 1 تمام میشود روی شیر 2 نمیرود ؟ با اینکه چندین مرتبه اقدام به تعویض شیر بنزین کردم اما بعد دو تا سه بار استفاده باز روی شیر 2 نمیرود میشه علتش رو یه من توضیح بدین ؟

به علت گرفتگی فیلتر بنزین درون شیر در باک می باشد.

میترسم در جاده بمانم ودسترسی به پمپ بنزین نداشته باشم. در ضمن باک نو است وتازه تویض شده با تشکر

یکی از مهارت های رانندگی فقط این نیست که تخته گاز بروید. یک راننده فنی و حرفه ای بجای نگاه کردن به آمپر بنزین همیشه در هر بار سوخت گیری کیلومتر وسیله خود را صفر نموده و تا زمان سوخت گیری بعدی میزان مصافت طی شده را محاسبه میکند و همیشه میزان مصرف را میانگین گرفته و پس از طی یک مسیر مشخص ( مثلا هر 280 کیلومتر ) اقدام به سوخت گیری میکند.


مهر 1395/12/22 mehrad.darya@gmail.com

سلام متن رو کامل خوندم فقط یه سوال بعد از سیصد کیلومتر اول میشه دو ترک سوار شد یا حتما باید هزار و ششصد کیلومتر تموم شه؟ موتور:پالس ۱۵۰

از حدودا 800 کیلومتر به بعد میتوانید.


رضا 1395/12/22 rezahosini600@gmail.com

با سلام آیا میشود موتور را سرپاش آببندی کرد؟ بطوریکه 5 الی 10 دقیقه موتور سرپا و با دنده 1 و 2 کارکرده و وقتی که احساس کردیم حرارت بالا رفته موتور را خاموش و بعد از سرد شدن، دوباره این کار را انجام دهیم.

هیچ کاری نشدنی نیست اما باید موتورسیکلت را در مقابل جریان باد هدایت شده یک کولر آبی 16000 قرار دهید تا به خوبی انجین را خنک کند. 

آیا چنین کاری با در نظر گرفتن میزان حرارت باز هم به موتور آسیب وارد میکند؟ با تشکر از راهنمایی های شما

شرکت های بزرگ و معتبر همین گونه محصولات خود را آب بندی و تست مینمایند.


arya 1395/12/16 arya.bnd67@yahoo.com

تجربه نداشتم و دور موتور هم بالا بود کلاه هم سرم بود متوجه صداهایه غیر عادی نشدم یه مشکل دیگه اینکه دنده هاش سفته هرچیم تنظیم میکنم و روغنشم عوض میکنم درست نمیشه

سیم کلاچ تنظیم نیست


arya 1395/12/14 arya.bnd67@yahoo.com

سیلندر سرسیلندر پیستون سوپاپ ها و شاتون و شمع عوض شده من که مراحل آب بندی و کامل انجام دادم تا 1600 کیلومتر چرا اینجوری شد ؟!

اگر به خوبی و با دقت مطالب را مطالعه کرده باشید و به نکات بسیار مهمی نظیر توجه به میزان افزایش دما انجین و استفاده از روغن موتورهای مناسب نسبت به طراحی و تکنولوژی انجین و عدم وارد آوردن فشار به انجین و عدم افزایش وزن موتورسیکلت، رانندگی به صورت مداوم با حداکثر دور موتور در زمان آب بندی ( اگر درج گردیده است حداکثر 5000 دور در دقیقه به معنای این نیست که تمام مدت با دور موتور 5000 کیلومتر رانندگی کنید)  دیگر نباید انتظار داشت که انجین به خوبی کار کند.

با توجه به قطعات تعویص شده توسط شما کاملا مشخص است که دمای انجین به حد بسیار زیادی مدام بالا رفته و به آن هیچ توجهی نکرده اید.

وزن ک 60 کیلو و همش یه ترک سوارم روغن هم sg میریختم برا حداکثر توان هم یه ده دیقه اینجوری فشار آوردم تعمیرکار میگفت فیلرهات سفت بودن بیشترین تاثیرو اون گذاشته

سفت بودن فیلر ها هم میتواند باعث افزایش دمای بسیار زیاد انجین گردد که اگر تجرب رانندگی داشته باشد باید حرارت غیر عادی انجین را تشخیص می دادید و سریع موتورسیکلت را خاموش و به نمایندگی مجاز موتورسیکلت خود مراجعه می نمودید.

به طور معمول تا کنون حتی یک بار هم پیش نیامده است که حتی شنیده باشیم فیلرها توسط خود شرکت سازنده سفت گردیده باشند و یا تنظیم نشده باشند.


arya 1395/12/12 arya.bnd67@yahoo.com

سلام دوستان من مراحل آب بندیو تا 1600 کیلومتر انجام دادم بعدش تا جا داشت موتورو گازوندم که نفسش باز بشه یه چند بار اینکارو کردم موتور داغون شد سیلندرو سرسیلندر هر چی داره باید عوض کنم تعمیرکار که باز کرد اصلا آب شده بود به این موتورا نمیشه فشار آورد موتورم احسان 150 یه ماه هم نمیشه خریدم

" بعدش تا جا داشت موتورو گازوندم "

surprise


علیرضا 1395/12/11 alireza.7090.123@gmail.com

سلام میگن موتور سیکلت (معمولا همین هوندا)ک تازه میخری وقتی که میخوایش آب بندیش کنی ار دوست داری موتورت شتاب و (سرعت)زیادی داشته باشه(((باید تا هرچی میره بهش سرعت بدی ”باهاش تند بری”)))؟؟؟؟


آرش 1395/12/11 iranojume@gmail.com

سلام میخواستم بدونم نظرتون راجع به روغن موتور کاسپین ST4 چیه ؟ میگن مخصوص موتور سیکلت هست ؟؟؟؟ API چند هست ؟ برای دلتا 160 مناسبه ؟

باید نسبت به موتورسیکلت خود اقدام به تهیه اکنید نه مارک. کیفیت SG می باشد.


محمد رضا 1395/12/09 online.1389@yhoo.com

سلام خسته نباشید موتور من پالس 135 هست میخواستم راهنماییم کنید که گذاشتن فیلتر هوای اسپورت مصرف بنزینو بالا می برد؟ و اینکه فیلتر هوای اسپورت برای انجین مضر است یا نه؟ با تشکر

فیلتر های اسپرت فقط برای خالی کردن جیب مشتریان می باشند و باعث میشوند به مرور زمان کاربراتور رسوب گرفته و آسیب ببیند.


احمد 1395/12/09 hor7376@yahoo.com

روش تعویض فیلتر روغن فلزی رو میفرماید؟

" آموزش تعویض روغن و فیلتر روغن موتورسیکلت "


وحید 1395/12/08 vahidaghaei73@yahoo.com

سلام خواستم بپرسم آچارکشی برای موتور لازمه؟ و اگه لازم موتور نو تو چه کیلومتری باید اچارکشی بشه؟ ممنون

تنبلی را کنار بگذارید و مطالب را کامل مطالعه کنید.


Ali 1395/12/08 ali512@gmali.com

سلام من موتور 200cc متین دارم موتور صفر خریدم ولی آبندی نشده ولی کسی با موتورم گاز اخر رفته ایا مشکلی داره

مراحل آب بندی را با دقت سپری کنید.