آموزش سرویس و نگهداری خودرو

موضوعات آموزش

ورود به سیستم

سایر مطالب

رادیو موزیک آنلاین

نماد اعتماد

جذابترین های این بخش

مطالب هم شاخه

آیا میدانستید؟

خدمات

گزارشات

سیستم عامل: Unknown OS Platform
مرورگر شما: Unknown Browser
کشور شما: United States
موقعیت شما: 54.158.188.59

بازدید دیروز: 2327
بازدید کننده دیروز: 1216
بازدید امروز: 289
بازدید کننده امروز: 144
بازدید کل تا به امروز: 1332887

GPS آنلاین

مسیر یاب آنلاین آسان

تبلیغات

دانلود دفترچه راهنمای مدار سیم کشی برق موتورسیکلت

تبلیغات

دانلود دفترچه راهنمای سرویس و نگهداری موتورسیکلت آپاچی 180 و آپاچی 160

تبلیغات

دانلود دفترچه راهنمای سرویس و نگهداری موتورسیکلت تریل سوزوکی

تبلیغات

تبلیغات

دانلود دفترچه راهنمای سرویس و نگهداری موتورسیکلت هندا

آموزش > آموزش سرویس و نگهداری خودرو >  دانش فنی مکانیک خودرو > 

تفاوت قدرت و گشتاور چیست؟

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که در مشخصات فنی یک وسیله نقلیه به گزینه های قدرت بر حسب اسب بخار و گشتاور بر حسب نیوتون بر متر مواجه شده باشد و بگویید اعدادی که بیانگر این واحد ها هستند چیستند و یا به چه کاری می آیند و یا اصلا کارایی آنها چیست؟ امروز میخواهیم برای اولین بار در دنیای اینترنت شما را درک این دو مولفه اصلی به زبان فارسی آشنا سازیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

 

اسب بخار چیست؟

اسب بخار (به انگلیسی: Horsepower) که با hp نشان داده می‌شود، نام چند یکای توان ( قدرت ) است که میزان کار انجام شده را می‌سنجد. این واژه در اواخر قرن هجدهم توسط مخترع اسکاتلندی جیمز وات برای مقایسه بازده موتور بخار با قدرت اسب‌های کاری به تصویب رسید. ( منبع ویکی پدیا )

بعد از آن برای سنجش بازده موتورهای پیستونی و الکتریکی و توربین ها کاربرد آن بیشتر گشترش یافت، اما امروزه این اصطلاح بخاطر تعریف‌های مختلفی که از آن موجود بوده، در علوم چندان بکار نمی‌رود. اسب بخار به عنوان مقیاسی از توان موتورهای درون‌سوز بیشتر در صنعت خودروسازی اصطلاحی رایج است.

واحد توان در دستگاه SI وات است. یک اسب بخار بنابر تعاریف مشهور بین ۷۳۵.۵ تا ۷۵۰ وات است. در منابع و محاسبات مهندسی  مکانیک خودرو  یک اسب بخار برابر با 1.34102 کیلو وات  و در مهندسی برق یک اسب بخار برابر با ۷۴۶ وات است.

 

گشتاور چیست؟

عامل مؤثر در گشتن هر جسم به دور محوری را گَشتاوَر نیرو یا لنگر یا (Torque) می‌نامند. گشتاور یک کمیت فیزیکی است در حرکت چرخشی که به بزرگی نیرو و مسیر و مکان اثر نیرو بستگی دارد. گشتاور یک کمیت بُرداری بوده و یکای آن در سامانه استاندارد بین‌المللی یکاها، نیوتن متر ( N.m ) است.( منبع ویکی پدیا )

یا در تعریفی دیگر می توان اینطور بیان نمود که گشتاور (Torque) نیرویی است که در جسم باعث دوران می شود. این نیرو عمود بر فاصله محوری، از مرکز جسم به آن وارد شده و موجب چرخش می گردد. مثل اینکه اگر یک آچار را روی پیچی قرار دهید و به آن نیرو وارد کنید پیچ شروع به چرخیدن می کند. اما اگر همان نیرو به طور مستقیم به پیچ وارد شود چون فاصله بازویی آن صفر است، اثری روی پیچ نمی گذارد.

 

اگر به جسمی در راستای محور یا مرکز آن نیرو وارد شود گشتاور صفر است.

 

به عبارت دیگر گشتاور از حاصلضرب خارجی بُردار مکان نقطهٔ اثر نیرو در بُردار نیروی وارد بر یک نقطه را گشتاور آن نیرو (حول مبدأ) گویند.

همان‌طور که از تعریف برمی‌آید، گشتاور کمیت نسبی بوده و نسبت به یک نقطه (مبدأ) سنجیده می‌شود. جهت بُردار با استفاده از قانون دست راست تعیین می‌شود.

رابطه میان نیرو (F)، گشتاور (τ)، و بُردارهای ممان (p و L) در یک سیستم درحال چرخش

 

 

 

 

اسب بخار در علم مکانیک خودرو:

خودروها قدرت خود را از کجا می آورند؟ انفجارهای خیلی کوچک که داخل موتور، هزاران بار در دقیقه رخ می دهد، باعث تولید قدرت می شوند. هر چه موتور بتواند سوخت را بطور موثرتر و بهینه در زمان کوتاه تری بسوزاند، می تواند انرژی بیشتری تولید کند. قدرت به سرعت تولید انرژی گفته می شود. این تعریف دقیقا مفهوم قدرت یا توان است، یعنی هر چه بتوانیم انرژی بیش تری در زمان کمتری تولید کنیم، قدرت یا توان ما بیشتر است. قدرت به وسیلهٔ یک واحد بسیار قدیمی به نام اسب بخار سنجیده می شود. اگر گفته شود که خودروی شما 150 اسب بخار قدرت دارد، فکر کنید شبیه کالسکه ای است که 150 اسب نامرئی آن را می کشند.( منبع پدال )

یک مهندس اسکاتلندی به نام جیمز وات واحد اسب بخار را اختراع کرد. وات، یک ماشین بخار ساخت و تصمیم گرفت آن را به مردم بفروشد. اما مردم تا قبل از آن فقط از اسب استفاده می کردند. بنابراین، او مجبور بود برای مشتریان خود، قدرت ماشین بخار را با قدرت اسب مقایسه کند. اما او در محاسبات خود اشتباه بزرگی مرتکب شد.

داستان به آنجایی بر می گردد که آقای وات محاسبات خود را بر اساس اسب های پاکوتاه در نظر گرفت. اسب هایی که می توانستند بار 100 کیلوگرمی را در حدود 30 متر در هر دقیقه بالا بکشند (یعنی حدود 3000 کیلوگرم متر در هر دقیقه).سپس او حدس زد (البته به اشتباه) که اسب های معمولی 50% قوی ترند و می توانند در هر دقیقه 4500 کیلوگرم متر با یک اسب بخار قدرت داشته باشتد. اما واقعیت این است از نظر قدرت، اسب های پاکوتاه با اسب های معمولی تفاوتی ندارند. پس باید نتیجه گرفت که یک اسب معمولی و یک اسب پا کوتاه هر دو 0.7 اسب بخار قدرت دارند. خوشبختانه امروزه دانشمندان برای قدرت از یک واحد بهتر و دقیق تر به نام وات استفاده می کنند.

شما می توانید اسب بخار هر وسیله ای را که انرژی مصرف می کند، محاسبه کنید. از یک لامپ کوچک گرفته تا یک فضاپیما! در واقع پنج نوع تعریف مختلف برای اسب بخار وجود دارد که کاملا گیج کننده اند. البته خودروسازان دنیا یکی از این واحدها را انتخاب کردند و بیشتر آن ها بر آن توافق دارند. اما دانشمندان بیشتر از واحد وات استفاده می کنند که کاملا تعریف روشنی دارد.

 

 

 

شناخت و درک قدرت و گشتاور در مکانیک خودرو به زبان ساده:

قدرت را بر اساس اسب بخار و شتاب را بر اساس گشتاور بیان می نمایند. واحد بیان  قدرت کیلوات بر دور در دقیقه میباشد و واحد بیان گشتاور بر اساس نیوتن بر متر بیان میگردد.

زمانی که گفته میشود مثلا یک موتور با قدرت 14.5 کیلوات در 7500 دور در دقیقه  است یعنی حداکثر قدرت ایجاد شده در این موتور برابر با 19.44 اسب بخار در 7500rpm  را دارا می باشد. به این معنا که اگر دور موتور شما هر چقدر از 0 به 7500 دور در دقیقه نزدیکتر شود شاهد افزایش قدرت خواهید بود و اگر دور موتور شما بیش از 7500 دور در دقیقه باشد قدرت در موتور ثابت خواهد ماند و افزایش قدرتی نخواهید داشت.

حال اگر در موتوری بیان گردیده باشد گشتاور 17.5 نیوتون بر متر در 6000 دور به این معنا است که حداکثر شتاب حاصل در این موتور برای رسیدن از سرعت 0 به 100 کیلومتر بر ساعت در دور موتور 6000 دور در دقیقه با نیرویی برابر با 17.5 نیوتون برای یک متر حرکت خواهد بود. هرچقدر میزان کشتاوری در دور موتور پایین تر صورت بگیرد شتاب اولیه بیشتر خواهد بود اما شتاب گیری سریعتر تمام خواهد شد.

مثلا اگر شما با یک موتورسکلت با نیروی 20nm در 5000rpm اقدام به حرکت نمایید سرعت شما از 0 تا 100 کیلومتر در ساعت در 5 ثانیه اتفاق خواهد افتاد اما اگر همین تست را بایک موتور با نیروی 20nm در 7500rpm انجام دهید سرعت شما از 0 تا 100 در 8 ثانیه اتفاق خواهد افتاد.

اما به این نکته توجه داشته باشید که هر چقدر نیروی گشتاوری بیشتر باشد شتاب گیری شما به مراتب سریعتر خواهد بد.

در مثالی دیگر گشتاوری در موتور RAVAN QM-R200 برابر با 14.5 نیوتن متر/7000RPM حدود 0.7 کمتر از رقیب خود KAVIR STR-200 با قدرت 15.27 نیوتن متر/6012RPM می باشد که این بدین معناست که شتاب موتور STR-200 کویر بیشتر از موتور روان QM-R200 میباشد آنهم با اختلاف 988 دور در دقیقه کمتر، که این عمر در کاهش مصرف سوخت هم تاثیر بسزایی دارد.

اما چون موتور روان در 7000RPMبه حداکثر گشتاوری میرسد شما نیز تا قبل از رسیدن دور موتور تا 7000RPM دارای شتاب میباشید که در اطلاح موتور شما از جا کنده میشود و بعد از 7000 دور دیگر موتور دارای آن شتاب اولیه نبوده و در اصلاح موتور دور میگیرد. اما در موتور کویر شما خیلی سریع تر شتاب را از دست می دهید و موتور در مرحله دور گرفتن قرار میگیرد.

البته این را باید بدانیم که موتور هر خودرویی در یک دور موتور مشخص حداکثر خروجی گشتاور را در اختیار راننده قرار می دهد و این دور موتور که به صورت بازه و یا عددی خاص بوده است را ، بهترین زمان تعویض دنده بوده و بهترین حالت مصرف سوخت خودرو را اکثرا در این دور موتور بدست می آورند .  پس دانستن حداکثر گشتاور این موتور در چه دور موتوری در اختیارمان قرار خواهد گرفت به ما کمک نموده تا بتوانیم ، بهترین زمان تعویض دنده را انتخاب نماییم و به بهترین سیکل مصرف سوخت برسیم.

 

 

تفاوت در قدرت و گشتاور:

گیربکس هر وسیله موتوری به دو دسته تقسیم می گردد. گیربکس های قدرتی و گیربکس های سرعتی.

اگر گیربکس یک موتور سیکلت از نوع قدرتی باشد لذا به همین دلیل میزان گشتاوری آن کاهش پیدا می نماید. و اگر گیربکس سرعتی باشد میزان قدرت در آن کاهش خواهد یافت.

به بیان دیگر قدرت با گشتاور رابطه عکس دارند.

 

 


 

آشنایی با بهترین موتورسیکلت های درون شهری ایران

آشنایی با بهترین موتورسیکلت های تریل مونتاژ ایران

 

سیستم انژکتور  یا EFI چیست؟

تفاوت قدرت و گشتاور چیست؟

آموزش آب بندی موتورسیکلت

تشخیص ایرادها و انواع صداهای اضافی انجین موتورسیکلت

آموزش نصب دزدگیر بر روی موتورسیکلت

تفاوت دنده تایم و زنجیرتایم و تسمه تایم در وسایل نقلیه

آشنایی با روغن موتور و زمان مناسب تعویض روغن

آشنایی با استانداردهای اجباری تولید موتورسیکلت

متن قولنامه خرید و فروش موتورسیکلت


نام: 6476
ایمیل:
سایت:

نوید 1395/11/26

سلامی مجدد خب با تفاسیر شما گیربکس من یک گیبربکس قدرتیه بنظر شما از چه گیربکسی استفاده کنم بهتره؟

بهتر است بجای پول دور ریختن و عمر خود را برای کارهای بی ارزش و پوچ از بین نبرید و یک موتورسیکلت اسپرت خریداری کنید.

نوید1395/11/25

سلام یه سوال داشتم اگ حواب بدین ممنون میشم من یه موتور 150ccهوندا دارم گیربکسشو کشیدم بیرون یک گیربکس 6دنده مال تیلر125ژاپن رو سوارش کردم با صفحه کلاج 125 مشکلم اینه که این موتورو تا اخرش گاز میدم این موتور اخرش تا110تا راه میره تورو خدا کمکم کنین منتظر جوابتونم

بیشتر از حد انتظار هم دارد سرعت میگیرد توقع شما بسیار زیاد است. گیربکس 6 یا 5 دنده برای نرم تر کار کردن است نه سرعت بیشتر رفتن بخصوص که شما از یک گیربکس موتورسیکلت رده تریل استفاده کرده اید که یک گیربکس قدرتی است نه سرعتی.

حسین1395/11/21

با سلام..گیربکس ساوین ۱۲۵ قدرتی است یا سرعتی؟و رایکا ۱۲۵ سرعتی است یا قدرتی باتشکر

هر دو قدرتی

فرهاد1395/10/28

یعنی هر موتوری که گشتاوری کمتری داره زودتر شتاب میگیره و زود به اخرین سرعت میرسه؟؟؟

کاملا بر عکس متوجه شدید.

و اینکه هرچی توان بیشتر باشه باعث میشه سرعت بیشتر بشه یا فقط قدرت رو زیاد میکنه؟؟باتشکر از سایت خوبتون

farhad1395/09/23

سلام با توجه به متن بالا برای خرید موتورسیکلت باید موتور رو بخریم که چه چیزش بالا باشد؟باتشکر

" نحوه انتخاب یک موتورسیکلت مناسب با توجه به بودجه و کارایی آن "

علی1395/08/26

سلام در برخی سایتهای خارجی خصوصا ترکیه قدرت موتور را بر اساس BG اعلام کرده اند. هر جا گشتم چنین علامت اختصاری برای قدرت موتور ندیدم. این BG مخفف چیست؟ مثلا 125 BG چند اسب بخار میشه؟ ممنون از وقتی که میزارید.تشکر لطفا جواب را به ایمیلم بفرستید

چنین واحدی بیان قدرتی ( BG ) در سیستم SI  تعریف نگردیده است.

مجید1395/08/18

سلام لطف کنید منو راهنمایی کنید من موتور ۱۷۰ زیگما دارم نه سرعت داشت نه شتاب من دنده زنجیر جلو رو ۱۷ تای کردم ۱۸۰ درجه تغیر کرد آیا صدمه به موتور نمیزنه ممنون

در صورت وارد آمدن فشار به انجین احتمال آسیب 100% می باشد.

علی1395/08/18

سلام برای بلند کردن ۳۵تن بار گریبکس با چه گشتاوری لازمه البته قلاب دوسیمه بعنی گریبکس یه سیم جمع میکنه و طرف دیگه به نقطه ثابت وصله

نوع گیربکس باید مشخص گردد.

وحید1395/08/17

سلام این سیستمی که اقای هادی می گه690 hp 1 دور باید 3.6 میلیون n.m گشتاور داشته باشه تا این قدرت رو در یک دور ایجاد کنه.

هادی1395/08/05

سلام سیستمی با حدود 690اسب داریم که یک دور در دقیقه میزند

قدرت ایجاد شده تنها در یک دور در دقیقه ایجاد می گردد؟

آیا می توانیم آن را با گیربکس به سرعت 1500 دور رساند

از نظر تئوری می توانید و نیاز به یک سیستم گیربکس اختصاصی با چرخ دنده اولیه بزرگ و چرخ دنده ثانویه کوچک می باشد به گونه ای که با هر یک دور چرخ دنده بزرگ چرخ دنده ثانویه 1500 دور چرخش نماید. اما طراحی و محاسبه آن کمی دشوار می باشد و شدنی است.

و آن را به ژنراتور 500 کیلو وات نصب کرد یا نه متشکرم .

در صورتی که میزان دور مد نظر خود را بدست آورید اتصال به ژنراتور با هر قدرتی که مد نظر شما باشد ممکن خواهد بود.

محمد۱۱۲1395/08/01

سلام. لطفا جواب بدید. خیلی مهم. خداوند شمارو حفظ کنه.سوالم اینه که میشه با الکترو موتورDC12ولت به همراه گیربکس سرعت را به۱۵۰۰ دور در دقیقه رساند تا ژنراتور را به حرکت در آورد و برق ۲۲۰ ولت با حدود ۲کیلو وات تولید کرد؟ ممنونم

بله می تانید. برای این کار نیاز به طراحی یک سیستم چرخ دنده شبیه گیربکس دارید تا میزان هر دور الکتروموتور را چند برابر کند.

Hosein 1395/07/11

سلام استاد.خسته نباشید.میخواستم بگم که من چندین ساله که ایژ دارم و سوار میشم.واقعا موتور پر قدرتیه.از هرجایی که فکر بکنید میتونه بره بالا.سرعت زیادی هم داره. ولی میزان قدرت اون رو نمیدونم.یکی میگه 30 اسب بخار و یکی دیگه میگه 16 اسب بخار. واقعا قدرت ایژ چقدره؟ و سوال دیگه اینکه من با ایژ 140 تا بر اساس کیلومتر خود موتور رفتم.این میزان سرعت واقعی میباشد؟ سوالاتم در مورد ایژ دوزمانه روسی هستش.

قدرت اسمی 18 اسب بخار و واقعی آن 16 اسب می باشد و میزان سرعت حداکثر آن بر اساس گیربکس طراحی شده در آن سرعت اسمی 120 کیلومتر در ساعت می باشد.

بهروز احمدی1395/05/11

با عرض سلام وقتی میگیم موتوری 8000دور بر دقیقه در حال کار است واقعا اینطوره بس میتوان گفت 133دور بر ثانیه؟

بله کاملا صحیح است.

رسول حمزه1395/04/02

سلام میگم شما گفتین اگر گیریبکس قدرتی باشه گشتاور کم و قدرت زیاد میشه و اگه سرعتی باشه برعکس درسته؟

صحیح است.

ولی یه موضوعی که نفهمیدم اینه که مثلا آپاچی گشتاورش 15.5 نیوتون هستش و توی قدرت دقیق نگفتید کدوم رو حساب کنیم قدرتش رو زده 12.5 کیلو وات و از طرفی هم 17 اسب بخار قدرت داره حالا واسه اینکه مشخص بشه گیریبکس آپاچی قدرتی یا سرعتی باید وات رو حساب کنیم یا اسب بخار رو؟؟؟

کیلو وات در است بیانگر میزان ایجاد قدرت می باشد که برای آنکه عموم مردم بتوانند درک بهتری از واحد قدرت کیلو وات داشته باشند با تبدیل واحد کیلوات به اسب بخار قدرت بیان می گردد یعنی اینکه 12.5 کیلوات را در 1.34102 ضرب نموده و عدد 17 اسب بخار حاصل می گردد.

12.5 * 1.34102 = 17 hp

اگه اسب باشه یعنی قدرتی ولی اگه وات باشه میشه سرعتی که من احساس میکنم با کند و شتابی که داره همون سرعتی منطقی تر به نظر میاد با تشکر از مطالب بسیار آموزنده و خوبتون

اشتباه است.

آریا1395/03/28

سلام من دارم یه موتور شکاری میخرم و بین همتاز 150 شکاری و همتاز 200 شکاری و کویر 150 و 200 شکاری و کبیر 150 و 200 شک دارم (ببخشید که مدلها زیاد شد) و شتاب و تاپ اسپید هم برام مهمه میخواستم بدونم اینا نسبت به همدیگه شتاب و سرعتشون چطوره؟ و اینکه موتور های هوندای معمولی شتاب و سرعت بهتری دارند یا موتور های شکاری؟ مرسی

از بخش نقد و بررسی ها مطب بهترین موتورسیکلت های شکاری را مطالعه فرمائید.

علی1395/02/31

سلام,میخواستم بدونم پیشرو ایکسل ١۵٠قدرت و گشتاور واقعیش چقدر هست و نسبت ب موتور های دیگه تو چ سطحیه,ی سوال دیگه تفاوت موتور های ی ک برقشون تو روغن با اونایی ک تو روغن نیست چیه از نظرت قدرت متفاوته؟مرسی

امیر1395/02/29

سلام اینطور ک شما میگید دنده مرده نمیشود؟؟ چرا که صدای موتور تغییری نکرده و حتی در دنده 5 هم سرعت از شصت آغاز میشود(با دو موتوری ک فرمودید)

امیر1395/02/23

با سلام - در موتور mkz 169 زمان تعویض دنده روی چه دور موتوری است؟ محدوده قرمز روی 8000 به بالاست ولی تا 10000 هم سرعت موتور بیشتر میشود -- برخی میگویند قبل دنده دادن یک گاز خلاص نیز باید داد آیا این کار صحیح است؟

برای تعویض دنده در این موتور قبل از رسیدن دور موتور به 5200 دور اقدام به تعویض دنده نمائید و گاز دادن صحت ندارد

مسعود1395/01/15

سلام وقت بخیر ممنون از راهنمایی های عالی شما چرا اسمی از شهاب و تلاش نیست آیا کیفیت بالایی ندارند آخه میگن از خیلی موتورا سرتر هستند منم میخواستم شهاب150بخرم ولی طبق جدول شما مثل اینکه اصفهان موتور عالیه جترو125 میشه نمایندگی یا شماره عاملیت فروش بهمون بدین از بندرعباس..

اولویت در قدرت و گشاور و تکنولوژی و کیفیت می باشد. شهاب فقط دارای اولیت در کیفیت می باشد و فاقد فن آوری می باشد.

hamed1394/11/27

باسلام قصد دارم موتور آپاچی ۱۵۰ خودم رو با گلد ۲۵۰ دو ستم معاوضه کنم خواستم نظرتون رو نسبت به این دو بدونم از لحاظ کیفیت و ...

 اگر به سرعت و شتاب اهمیت می دهید و بیشتر درون شهر رانندگی می نمائید تعویض را انجام ندهید و اگر قدرت می خواهید و قصد رانندگی و لذت پیست های آفرود را می خواهید می توانید تعویض را انجام دهید.