آموزش سرویس و نگهداری خودرو

موضوعات آموزش

ورود به سیستم

سایر مطالب

رادیو موزیک آنلاین

نماد اعتماد

جذابترین های این بخش

مطالب هم شاخه

آیا میدانستید؟

خدمات

گزارشات

سیستم عامل: Unknown OS Platform
مرورگر شما: Unknown Browser
کشور شما: United States
موقعیت شما: 54.162.234.109

بازدید دیروز: 0
بازدید کننده دیروز: 0
بازدید امروز: 2071
بازدید کننده امروز: 1145
بازدید کل تا به امروز: 1540665

GPS آنلاین

مسیر یاب آنلاین آسان

تبلیغات

دانلود دفترچه راهنمای مدار سیم کشی برق موتورسیکلت

تبلیغات

دانلود دفترچه راهنمای سرویس و نگهداری موتورسیکلت آپاچی 180 و آپاچی 160

تبلیغات

دانلود دفترچه راهنمای سرویس و نگهداری موتورسیکلت تریل سوزوکی

تبلیغات

تبلیغات

دانلود دفترچه راهنمای سرویس و نگهداری موتورسیکلت هندا

آموزش > آموزش سرویس و نگهداری خودرو >  موتورسیکلت > 

نحوه انتخاب یک موتورسیکلت مناسب با توجه به بودجه و کارایی آن

شاید شما هم جزء آن دسته از فرادی هستید که بنا به ده ها دلیل قصد خرید موتورسیکلت را دارد و با تحقیق و بررسی از دوستان و آنایان و با مشورت با تعمیرکاران و فروشندگان در انتخاب یک موتورسیکلت مناسب سر در گم شده اید و نمیدانید واقعا بین این همه از برندهای گوناگون و موتورسیکلت ها رنگ و وارنگ در بازار کدام یک را انتخاب نمائید. پس اگر می خواهید بجای خرید یک موتورسیکلت بر اساس تبلیغات یک موتورسیکلت مقرون به صرفه با بهترین امکانات انتخاب کنید و یا اطلاعات خود را درباره یک موتورسیکلت ایده آل بیشتر کنید با ما همراه باشید.

 

1- قدرت و گشتاور

اصلی ترین نکته در انتخاب یک وسیله نقلیه قدرت و گشتاور آن می باشد. هرچقدر قدرت بیشتر باشد در نتیجه کارایی بیشتری خواهد داشت. و هر چقدر گشتاور بیشتر با شد در نتیجه شتاب اولیه بیشتر است.

معمولا میزان قدرت و گشتاور هر موتورسیکلتی در کشور ایران را می توان در سایت تولید کننده آن میتوان مشاهده نمود اما نکته قابل توجه آن است که قدرت درج گردیده در مشخصات موتورسیکلت در اصل قدرت اسمی یا قدرت تبلیغاتی آن می باشد و معمولا بین 1 الی 2 اسب را می بایستی از میزان قدرت اسمی کم کنید تا قدرت واقعی را بدست آورید یعنی اینکه اگر قدرت یک موتور 125cc برابر 12 اسب بخار بود در عمل قدرت ایجاد شده 10 الی 11 اسب بخار می باشد. (کسب اطلاعات بیشتر درباره قدرت و گشتاور)

 

2- تکنولوژی های ساخت انجین

یکی دیگر از مهمترین مواردی کی میبایستی در هنگام خرید موتورسیکلت به آن دقت داشت تکنولوژی های بکار رفته در طراحی و ساخت انجین موتورسیکلت می باشد که نقش بسیار مهمی در میزان قدرت ، گشتاوری، کاهش لرزش موتور، کاهش مصرف سوخت، کاهش هذینه های سرویس و نگهداری، کاهش صدا و ... می گردد.

در هنگام خرید به موارد زیر در تکنولوژی ساخت انجین دقت کنید.

 1. انجین موتور دارای سیستم زنجیر تایم به جای دنده تایم باشد.(کسب اطلاعات بیشتر درباره زنجیر تایم و دنده تایم)


   
 2. انجین دارای بیشترین میزان سوپاپ باشد.
  هرچقدر میزان سوپاپهای یک انجین بیشتر باشد قدرت و گشتاور آن بیشتر است. مثلا 2 موتور 125cc با یک مدل گیربکس را در نظر بگیرد ولی یکی با 2 سوپاپ و دیگری با 4 سوپاپ باشند موتور 4 سوپاپه قادر خواهد بود تا قدرت و گشتاور بیشتری که بسیار قابل توجه می باشد را ایجاد نماید.


   
 3. سیستم سوخت رسانی EFI به جای کاربراتورهای قدیمی.
  امروزه کاربرات های قدیمی جای خود را به سیستم های جدید سوخت رسانی با نام EFI داده اند که اکثر مردم آن را به نام انژکتور می شناسند. این سیستم باعث کاهش چشمگیر مصرف سوخت و بهتر کارکردن انجین می گردد. (کسب اطلاعات بیشتر درباره EFI)


   
 4. مجهز بودن به سیستم های خنک کنده آبی یا روغنی
  انجین هایی که مجهز به رادیاتور های آبی یا روغنی می باشند می توانند در شرایط محیطی گرم هوا و جاده و ترافیک های بسیار سنگین انجین موتور را بهتر خنک کنند و طول عمر و کارکرد انجین را افزایش می دهند.


   
 5. دارا بودن بوبین های غوطه ور در روغن.
  انجین های که بوبین های آنها غوطه ور در روغن می باشند این قابلیت را دارند که مصافت های طولانی حتی تا بیش از 1000 کیلومتر را به راحتی بدون توقف طی کنند.
   
 6. دارا بودن سیستم راه اندازی الکتریکی انجین Start
  مجهز بودن یک انجین به سیستم راه اندازی الکتریکی یا همان استارت یکی از بهترین گذینه های یک موتورسیکلت است زیرا که می تواند حتی جان شما را در خیلی از مواقع نجات دهد. برای نمونه تصور کنید موتور شما در میان یک خیابان نسبتا شلوغ خاموش گردد در این زمان ثانیه ها توقف شما بسیار خطرناک بوده زیرا ممکن است وسیله نقلیه ای با شما برخورد نماید. اکثر مواقع انجین های مجهز به هندل به راحتی روشن نمی گردند اما موتورهای استارتی با فشار یک دکمه در شرایط دمایی حتی صفر و زیر صفر به راحتی روشن شده و شما را از محل خطر دور می کنند.
   
 7. دارا بودن گیربکس 5 یا 6 دنده
  تعداد دنده های بیشتر در گیربکس باعث افزایش کنترل بر روی سرعت و نرم و روانتر کار کردن انجین و کاهش چشمگیر مصرف سوخت می گردد.
   
 8. دارا بودن سیستم جرقه زنی الکتریکی CDI به جای سیستم پلاین CG
   
 9. دارا بودن شیر تامین هوای ثانویه یا Euro3
  یک قطعه بسیار کوچک و ساده می باشد که بسیار کار آمد است و اکثرا دو منظوره. اصلی ترین کار آن کمک در انقال بخارات روغن به محفظه داخلی سیلندر و سوزاندن آن جهت جلوگیری از ورود مواد سمی به محیط زیست است و کار ثانیه دیگر آن بهبود در روشن شدن انجین در هوای سرد است.   
 10. دارا بودن فیلتر روغن کاغذی به جای فیلتر های فلزی.
  فیلتر های کاغذی عمل پاکسازی روغن از ذرات معلق در روغن را بهتر انجام داده و در نتیجه روغن دیرتر قدرت کاهش اصهکاک خود را از دست می دهد.

   
 11. مجهز بودن به سیستم بالانسر
  یک مکانیسم ساده می باشد که میزان ارتعاشات درون انجین را کاهش داده و در نتیجه موتورسیکلت در سرعت های بالا دارای حداقل لرزش های ممکن میباشد.


   
 12. مجهز بودن به گیج روغن IPS
  یک دریچه کوچک شیشه ای می باشد که میزان سطح روغن را درون انجین نشان می دهد.


   
 13. مجهز بودن پیچ تخله روغن دو تیکه
  در اکثر مواقع به دلیل اینکه شیر تخلیه روغن به صورت یک پارچه بر روی بدنه انجین در کف قرار دارد و به دلیل فشار های زیادی که اکثر افراد در هنگام سفت نمودن به این پیچ بر روی موتور می آورند  پیچ در اصطلاح بریده می شود و دندانه های موجود بر روی بنده انجین خراب می گردد و تنها راه برطف سازی این مشکل تعویض پوسته انجین و یا مراجعه به تراشکاری برای زدن غلاویز دوباره است. اما در موتورهای پیشرفته و گران قیمت مخصوصا در کلاس موتورسیکلت های تریل و Duall Sport این مشکل با یک راه حل ساده برطف گردیده و آن قراردادن یک شیر تخلیه دو تکه می باشد. به این صورت که پیچ تخلیه بر روی یک کفی فلزی بسته شده و کفی فلزی بر روی بنده انجین بسته شده است و در صورت آسیب تنها کفی است تا کفه متصل به بدنه انجین را تعویض نمائید.

 

3- ایمنی

یکی دیگر از مهمترین نکات در هر موتورسیکلتی بحث ایمنی آن است که می بایستی در هنگام خرید باید به آن توجه شود. در زیر برخی از نکته ها در زمینه ایمنی یک موتورسیکلت را بیان می کنیم.

 

 1. دارا بودن وزن کمتر در موتورسیلکت:
  هرچقدر وزن موتورسیکلت سبکتر باشد میزان کنترل آن و حفظ تعادل برای راننده راحتر می باشد.
   
 2. مجهز بودن به سیستم ترمز دیسکی یا ABS:
  در موتورسیکلت های موجود در ایران کمتر موتورسیکلتی دارای ترمز های ABS می باشد اما در موتورسیکلت های نسبتا گران قیمت و خوش نام سیستم های ترمز موتورسیکلت ها از سیستم کاسه ای به دیسکی تغییر پیدا نموده است. ترمز های دیسکی با طول عمر بیشتر و با خنک شدن بسیار سریعتر خود می توانند حتی در تعداد ترمز های بسیار بیشتر و در سرعت های بسیار بالاتر عملکرد بهتری نشان داده و تضمین بیشتری بر حفظ جان سرنشین موتورو راننده را دارا می باشد.


   
 3. مجهز بودن سیستم ترمز دیسکی به شلنگ های انتقال روغن هیدرولیک فشار قوی تماما فلزی
   
 4. دارا بودن پایه دان و جا دستی برای سرنشین دوم:
  موتورسیکلت هایی که دارای جا پایه های فلزی هستند می توانند در هنگام سوار شدن سرنشین دوم در حفظ تعادل و کنترل موتورسیکلت توسط راننده کمک بسزایی نمایند و همینطور در صورت و جود جا دسته های نگه دارنده برای سرنشین دوم ایمنی و حفظ سرنشین بر روی موتور تضمین می گردد.


   
 5. رکاب های تا شونده:
  یکی از نکته هایی که اکثر افراد به آن بی توجهی می کنند در نوع رکاب های موتورسیکلت است. در صورتی که رکاب های موتورسیکلت دارای قابلیت تا شدن نباشند خطر زمین خوردن موتورسواران افزایش می یابد. مثلا هنگامی که شما قصد دارد مابین دو جدول در خیابان که پلی در میان آن است عبور کنید اگر رکاب های شما ثابت باشد با برخورد رکاب به لبه های جدول باعث می شود که تعادل شما بهم خورد و به زمین بخورید این نکته در موتورهای کلاس تریل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است زیرا که در هنگام عبور از موانع کوهستانی این قابلیت می تواند سلامت شما را افزایش دهد.
   
 6. دارا بود حفاظ های حرارتی در قسمت اگزوز:
  اگر بر روی اگزوز موتورسیکلتی که دارای حجم بالا مثلا 200cc دقت نمائید یک حفاظ بر روی لوله اگزوز وجود دارد اگر این حفاظ نباشد؛ نبودن آن منجر به سوختن پاچه شلوار شما می گردد و یا در موتورهای تریل در هنگام سوار شدن سرنشین دوم می تواند باعث ایجاد آتش گرفتن و یا سوختن لباس و سوختگی شدید پای وی گردد.


   
 7. مجهز به سیستم قفل فرمان سوئیچ:
  مدرن ترین و باکیفیت ترین موتورسیکلت ها مجهز به سیستم قفل فرمان سوئیچ هستن به گونه ای که با بستن سوئیچ,فرمان هم قفل گردیده و باعث کاهش روند سرقت می گردند.


   
 8. مجهز بودن به سیستم قطع جریالن اضطراری
  یک کلید قرمز رنگ بر روی کنسول فرمان بوده که با فشار دادن آن بدون بستن سوپیچ می توان بسیار سریع جران برق در مدار موتورسیکلت را قطع نمود تا در صورت بروز مشکلی از آتش گرفتن موتورسیکلت جلوگیری کرد و یا در ترافیک ها و یا توقف های کوتام مدت با این کلید موتور را خاموش نمود.
   
 9. مجهز بودن به سنسور های وضعیت دننده و جک
  این سنسور ها کلید های بسیار کوچکی هستن که زمانی که موتور در وضعیت خلاصی نبودن و یا موتورسیکلت بر روی جک بود از روشن شدن موتورسیکلت جلوگیری به عمل می آورند تا ناخود آگاه موتورسیکلت حرکت نکند.
   
 10. مجهز بودن سیستم ترمز به کلید های استاپ:
  این کلید ها در هنگام ترمز گرفتن فعال گردیده و به رانندگان وسایل نقلیه دیگردر پشت سر شما با روشن کردن چراغ خطر هشدار می دهند.
   
 11. مجهز بودن گارد ( حفاظ ) های مچی فرمان
  بیشترین کاربرد این گارد ها برای موتورسیکلت های رده تریل می باشد که از وارد آمدن هر گونه ضربه به انگشتان دست راننده جلوگیری می کنند.
   
 12. مجهز بودن سینی کفی انجین
  جهت جلوگیری از وارد آمدن هر گونه ضربه به پوسته انجین


   
 13. مجهز بودن نقاط مختلف موتورسیکلت به شبرنگ های هشدار در شب

 

4- امکانات

هر موتورسیکلتی دارای امکاناتی انحصاری به خود می باشد اما موتورسیکلت هایی هستند که دارای بیشترین و بهترین امکانات نیز هستند هرچقدر امکانات یک موتورسیکلت بیشتر باشد لذت رانندگی در آنها بیشتر است. برخی از امکانات شامل:

 1. مجهر بودن به داشبور تمام دیجیتال:
  دقت و کیفیت در داشبورد ( کیلومتر) های دیجیتال بسیار بالاترمی باشد و به دلیل کیفیت و دقت آنها شما دارای امکانات بیشتری نظیر ساعت، مصافت سنج متغیر و ثابت، شمارشگر دنده، آمپر بنزین، جراغ فشار روغن، دور موتور دیجیتال، شمارشگر حداکثرو حداقل و متوسط سرعت، چراغ های وضعیت راهنما و ... خواهید بود.
   
 2.  دارابودن فلاشر خطر
 3. دارابودن راهنما های LED
 4. دارابودن چراغ سلام
 5. دارابودن نور کوچک، نور پایین و نور بالا
 6. مجهز به سیتم هشدار صوتی ( بوق )
 7. مجهز به سیستم ساسات دستی بر روی مچی فرمان
 8. مجهز بوده به پایه های آینه بقل
 9. مجهز بودن به مچیی های دارای تنظیم سیم ترمز جلو و سیم کلاچ
 10. مجهز بودن به مچی های چند تکه
  در صورتی که مثلا اهرم کلاچ شما بر روی مچی فرمان دچار آسیب گردد شما می توانید با یک هذینه کمتر تنها خود اهرم را تعویض نمائید.
   
 11. مجهز بودن به کمک فنر های گازی
 12. مجهز بودن به چراغ روشن کننده پلاک
 13. مجهز بودن به صندلی ( زین ) های پهنتر و کشیده تر جهت جلوگیری از خستگی در مصافت های طولانی
 14. مجهز بودن به رینگ های تماما اسپیکی به دلیل مقاوت بالا در برابر ضربات
 15. مجهز بودن به گیج های IPS روغن ترمز
 16. مجهز بودن به جک وسط و جک بقل
 17. مجهز بودن به فیلتر های کاغذی بنزین هم در قسمت باک و هم در قسمت بعد از خروجی شیر بنزین
 18. مجهز بودن به فیوز های قطع اضطراری جریان در مدار الکتریکی
 19. مجهز بودن به کایتهای پلاستیکی نشکن بجای فایبرگلاس های سخت و خشک
 20. مجهز بودن به کاسه چراغ های فلزی استیل به جای پلاستیک ها با لعاب استیل5- تجهیزات جانبی

 1. دارا بودن ترک برای حمل بار
 2. دارا بودن پایه و قفل مخصوص کلاه کاسکت
 3. دارا بودن جعبه ابزار
 4. دارا بودن نازل های گریس پمپ برای گریس کاری بهتر قسمت های مختلف متحرک

 

آشنایی با بهترین موتورسیکلت های درون شهری ایران

آشنایی با بهترین موتورسیکلت های تریل مونتاژ ایران

بهترین موتورسیکلت های کم مصرف درون شهری ویوو ، اسکوتر، کاب

 

آموزش آب بندی موتورسیکلت

تشخیص ایرادها انجین موتورسیکلت

روغن موتور مناسب انجین موتورسیکلت

آموزش نصب دزدگیر بر روی موتورسیکلت

آموزش فیلرگیری موتورسیکلت

آموزش تعویض لنت ترمز موتورسیکلت های دیسکی

سیستم انژکتور  یا EFI چیست؟

مزایای استفاده از باد نیتروژن در لاستیک ها

عواملی که باعث خرابی سوپاپ ها می شوند

متن قولنامه خرید و فروش موتورسیکلت

 


نام: 4567
ایمیل:
سایت:


هیراد 1396/01/27

سلام خسته نباشید میخواستم به من یک موتور پیشنهاد بدید برای مسیر خانه به محل کار که بتونه حد اقل 90 کیلومتر رو بره بدون هیچ مشکلی و اینکه که بشه باش حد اقل روزی یک ساعت رو تو اتوبان باش رفت و موارد دیگه که برام خیلی مهمه اینه که همکار منم میخواد بیاد که جمعا وزنمون میاد رو 160 کیلو میخواستم یه چیز کم اصتحلاک باشه و اینکه تا چند سال فقط خرج بنزین و روغن داشته باشه قیمت اولیه بالا باشه مشکلی نیست لطفا اگر میشه چند عدد موتور معرفی کنید راستی بیشتر از 200 سی سی مجاز نیستم برونم ممنون پیشاپیش

پیشنهاد ما به شما بدون در نظر گرفتن قیمت تریل روان200، آپاچی 180، تکتاز 125cc می باشد اما برای طی مسیر فقط منزل تا محل کار آنهم فقط برای تردد در شهر و دو ترکه بودن پالس 135cc، آپاچی 160cc، ایران دوچرخ v6 را پیشنها میکنیم.


1

Ali.r.a2 1395/12/25

سلام من یه تریل پیشرو زیپ استار ۹۴ دارم که خورشیدی عقبش رو کوچیک کردم اما بازم سرعتش به ۱۰۰ تا نمیرسه لطفا راهنمایی کنید که چه کار دیگه ای بکنم که سرعت و قدرتش زیاد بشه

" آشنایی با راه های افزایش سرعت و قدرت در موتورسیکلت ها "


حمیدرضا 1395/12/15

سلام ببخشید من کویر مدل94دارم میخام همه چیزشو طرح قدیم کنم؟مشکلی نداره؟

مشکلی ندارد


مهدی 1395/11/23

سلام خسته نباشید ممنون از سایت خوبتون ببخشید کدوم موتور سیکلت هایی که توایران هس ترمز ABSداره

هیچکدام


کوروش 1395/11/01

سلام.خسته نباشید رو انجین زیگما 125 سی دی ای دیدم نوشته بود made in japan مگه الانم انجین ژاپنی هس؟یکی از بچه ها میگفت قطعات انجینش ژاپنیه،درسته؟توموتورا چندمه.بنظرتون چطور موتوریه؟

قطعات اصلی درون انجین همه موتورسیکلتها اعم از چینی و ایرانی و تایوانی همگی ساخت کشور ژاپن می باشد اما نوشته هایی که بر روی بدنه انجین و یاسر قطعات با نام ژاپن درج گردیده است همگی تقلب بوده و ساخت کشور چین است.


محمد 1395/10/01

سلام، ممنون از مطالب سایتتون یه مورد موتور شتاب هارلی مدل ۸۲ هس موتور همه چیش فابریکه و همه مدارکش کامله، فقط بیمه ش تموم شده، و پلاکش قدیمیه! چون عمرش از ۱۰سال بیشتره، پلاک جدید نمیدن! بنظر شما اگه انجینشو عوض کنم و صفرشو بگیرم و انژکتورش کنم، میشه شماره موتور جدیدو تو کارتش ثبت کرد، مشکل پلاکش حل میشه، و بنظر شما طره هالی چجور موتوری هس! من اولین بارمه دارم موتور میخرم! مرسی

به فکر یک موتورسیکلت نو باشید.


Ali 1395/10/01

سلام طی مسافت چهارصد کیلومتر برای اپاچی صدو شصت سرحال مشکلی نداره؟ تو شهر خیلی رون صدو بیستا رو میره خورشیدی جلوشم بزرگ تر کردم صدو سی و هشت تاپ زدم باهاش البت چون مسافرتم جنبه تفریحی داره زیاد بغل جاده میخوام نگه دارم نظرتون در مورد اپاچی چیه ممنون

در صورت رعایت مسائل فنی و ایمنی مشکلی وجود ندارد.


علی کرمی 1395/09/12

سلام عرض ادب ی موتور شهاب مدل 82 هست مال آشناست یک سال کارکرده و خوابیده آشنا میگه پلاکش جدید است میخواستم بدونم بگیرن به اسم اسقاطی مامور از دستمون میتونه بگیره سند هم میگه قول نامه میکنیم از نظر قانونی چطوراست مشکلی نداره قیمت 500 گفته می ارزه یا نه ؟ چند می ارزه ؟ ممنون از لطفت

موتورسیکلت فاقد مدارک و یا بدون دارا بودن کارت موتورسیکلت به اسم مالک و یا بیمه نامه به معنای سرقتی بودن آن موتورسیکلت می باشد. از خرید موتورسیکلت به صورت قولنامه ای و یا بدون فک پلاک جدا خودداری نمایید.


مهدی قیصری 1395/09/12

سلام و وقت بخیر خدمت دوستانم در سایت یه سوال داشتم من قصد خرید موتورسیکلت وارداتی که پلاک بهش تعلق بگیره را دارم میخام شهری باشه و قیمتش هم خیلی برام مهم نیست فقط کیفیت کار و اصلی بودنش و زیبا بودنش خلاصه موتور عالی باشه ضمنا میخام صدای موتورسنگین هم بده لطفا من را راهنمایی کنید که کدوم موتور را بهم پیشنهاد میدید ؟؟ منتظر جوابتان هستم یا علی

هر چقدر پول دهید همان قدر آش میخورید.


mostafa 1395/09/10

سلام.بین کویر200ونیکتاز200کدومو پیشنهاد میکنید؟

یکی هستند.


حسین 1395/09/03

با سلام چند سوال داشتم چرادر بر چسب انرژی بر روی موتور سیکلت میزان قدرت نوشته شده با گفته های کارخانه تفاوت دارد؟ مثلا آپاچی 180 در سایت سازنده 12.5 کبلووات و در برچسب انرژی 11.2 کیلووات نوشته شده.

گفته های کارخانه تبلیغاتی است و حقیقی نیست. و میزان قدرت درج شده قدرت اسمی می باشد.

پیشرو گلد 250 ساخت Qingqi هست؟

خیر نیست.

اگر هست قدرت اعلام شده توسط شرکت صنعتی فارس کمتر از سازنده چینی هست؟

تمامی موتور سیکلت های QM200 مثل نامی و متین و... مثل روان ساخت Qingqi هست؟

طبق ادعا های صورت گرفته توسط شرکت های سازنده چون نامی و متین انجین ها مطعلق به Qingqi  می باشند اما این شرکت در سه سطح کیفی محصولات خود را می سازد.


علی.ج 1395/08/30

دوست عزیز هوندا 200 نامی از نطر کیفیت ساخت در چه سطحی قرار داره؟؟

خوب


علی.ج 1395/08/28

سلام خسته نباشید. نظرتون راجع به هوندا 200 نامی چیه؟؟ و اینکه برای این موتور رینگ بهتره یا طوقه کالسکه ای؟؟

" 5 تصور نادرست افراد از موتورسیکلت ها "


سروش 1395/08/25

سلام خسته نباشید میخواستم نظر شما رو راجب irdoco js150 6h بدونم و اینکه موتور خوب و با دوامی هست یا نه و سرعت و قدرتش چطوره؟با تشکر از سایت خوبتون

از نظر کیفیت ساخت جزء بهترین های بازار موتورسیکلت می باشد.


سعید 1395/08/25

پس دوست عزیز در راستای سوال قبلی من آیا یه موتور 200 مثل کویر 200 یا نامی 200 انتظارات منو برآورده خواهد کرد و اینکه پیشنهاد شما چیه؟ لطف میکنید منو راهنمایی کنید من تمام مطالب سایت شما رو خوندم

" 5 تصور نادرست افراد از موتورسیکلت ها "


علی 1395/08/24

با سلام و عرض ادب نظرتون درمورد خرید موتور دست دوم چیه

هر وسیله ای تنها نو خوب است.


سعید 1395/08/23

سلام وخسته نباشید دوست عزیز از بین موتور های کویر 150 و همتاز 150 و پرواز 150موندم ملاک من قدرت و کیفیت ساخت بدنه و موتور و بروز بودن هستش

همگی در یک سطح می باشند.

و توی جاده های خاکی شیب دار براحتی دونفر جواب بده ممنون میشم جواب بدین و کمی منو راهنمایی کنید,باتشکر از شما

توقع شما از یک موتورسیکلت با 10 اسب بخار قدرت زیاد است.


1

کاوازاکی 1395/08/18

سلام من قصد خرید موتور کاوازاکی جی تی او داشتم . نظر شما چیه؟


ایمان 1395/08/15

سلام ممنون از سایت خوبتون من بین چند تا گزینه اساسی گیر کردم، تا 5.5 میخوام موتور شهری بخرم،روزی 50کیلومتر هم راه دارم، و یک ماهه یاد گرفتم،کنترل آسان میخوام.فقط میخوام همسرم هم در ترک موتور راحت باشه، از بین گزینه های زیر کدوم ایمنیش بیشتره، هزینه تعمیراتش کمتره و به صرفه تر هستش؟(میدونم با این قیمت چیز جالبی نمیشه گرفت ولی لطفا مناسبترین رو ازدید خودتون به ترتیب بگید،سپاس) 1-puls 135 2-discovery 150 3-apache 150 4-hero hunk 5-boxer 150 خودم از hero hunk خیلی خوشم اومده ولی میگن قطعاتش کمه و اینکه هزینه تعمیرش بالاست.

آپاچی و پالس را پیشنهاد می کنیم.


عليرضا 1395/07/27

سلام خسته نباشيد من يه موتور درون شهري با كيفيت بالا ميخوام سرعت زياد مهم نيست كيفيت موتور برام مهمِ خودم به آپاچي ١٨٠ يا ان اس ٢٠٠ فكر مي كنم ار نظر شما چه موتوري انتخاب كنم كه كيفيت بالا و راحتيه خوبي داشته باشه؟

هر دو موتورسیکلت های خوب بازار هستند.

اسكوتر ها چطورن ؟من الان يه ويو دارم اما ظعيفه براي تهران مسافتهاي طولاني

اسکوترها و ویوها به دلیل گردش بیش از اندازه فرمان خطر ساز هستند.