جذابترین های این بخش

مطالب هم شاخه

آیا میدانستید؟

خدمات

گزارشات

سیستم عامل: Unknown OS Platform
مرورگر شما: Unknown Browser
کشور شما: United States
موقعیت شما: 54.167.195.84

بازدید دیروز: 0
بازدید کننده دیروز: 0
بازدید امروز: 2781
بازدید کننده امروز: 1391
بازدید کل تا به امروز: 1990408

GPS آنلاین

مسیر یاب آنلاین آسان

تبلیغات

دانلود دفترچه راهنمای مدار سیم کشی برق موتورسیکلت

تبلیغات

دانلود دفترچه راهنمای سرویس و نگهداری موتورسیکلت آپاچی 180 و آپاچی 160

تبلیغات

دانلود دفترچه راهنمای سرویس و نگهداری موتورسیکلت تریل سوزوکی

تبلیغات

تبلیغات

دانلود دفترچه راهنمای سرویس و نگهداری موتورسیکلت هندا

آموزش > آموزش سرویس و نگهداری خودرو >  موتورسیکلت > 

آموزش فیلرگیری موتورسیکلت

فیلر گیری یکی از مهمترين و ضروری ترین عملی است که تعمیر کار باید این عمل (فیلرزدن)را انجام دهد. هر جسمی بر اثر حرارت منبسط شده و بر طول و قطر و حجمش افزوده می شود قطعاتی که در موتور بکار رفته اند در مقابل حرارت انبساط پیدا می کنند که در هنگام طراحی موتور با محاسبه این مقدار انبساط را بخوبی جبران می کنند. یکی از سیستم های که انبساط در انها محسوس بوده و برای کار موتور تاثیر بسزایی دارد سیستم حرکت سوپاپ ها می باشد که کارخانه سازنده با توجه به جنس و حجم و ضریب انبساط قطعات مقداری فاصله بین انها در نظر گرفته است تا در هنگام انبساط این فاصله پر شود و کار باز و بسته شدن سوپاپ ها مختل نگردد در صورت عدم وجود این لقی قطعات در برابر گرما منبسط شده و چون میدان حرکتی در جهت طولی ندارند به هم فشار اورده باعث سائیدگی تاب برداشتن و خرابی قطعات می گردند مقدار این لقی توسط کارخانجات سازنده اندازه گیری و اعلام شده و انرا با فیلر اندازه و تنظیم میکنند.

همچنین فیلر سوپاپ ها در آوانس و ریتارد صحیح سوپاپ ها نقش بسزایی دارد.

 

فیلر گیری و آچار فیلر گیری چیست؟

به تنظیم فاصله بین دو سطح به واسطه هر ابزاری فیلر گیری گویند. آچار فیلر گیری در اصل ابزاری متشکل از صفحات فلزی با ضخامت های متفاوت بر اساس میلیمتر یا اینچ می باشد که در مقابل افزایش و کاهش دما کمترین میزان تغییر ضخامت را دارا می باشد.

 

چه زمانی بایستی فیلرگیری را انجام دهیم:

فیلرگیری را می بایستی در فصل های مختلف سال انجام داد. در کشور ما ایران به دلیل دارا بودن سه وظعیت اقلیمی می بایستی افراد در هر قسمت از مناطق شمالی، میانی، و جنوبی نسبت به فصل های مختلف سال عمل فیلر گیری را انجام دهند. افرادی که در در مناطق شمالی و جنوبی ایران می باشند یکبار در فصل پاییز حدودا در اواسط ماه آذر ماه و یک بار در فصل بهار در اواسط ماه خرداد می بایتس اقدام به فیلر گیری نمایند. و افرادی که در مناطق معتدل و میانی کشور هستند تنها یک بار نیاز به فیلر گیری دارند.

علت فیلرگیری در فصل های مختلف سال به دلیل تغییرات شدید دمایی می باشد. به دلیل افزایش و کاهش دما در مناطق قطعات فلزی نسبت به دمای کاری خود دچار انقباض و انبساط می گردند. که این امر باعث می گردد تا انجین موتور صحیح کار نکرده و یا بد روشن گردد.

کم بودن فاصله فیلر های سوپاپ ها باعث می گردد تا انجین کند تر گرم  گردد و زیاد بودن سوپاپ ها باعث می گردد تا انجین سریعتر گرم گردد و دمای انجین افزایش یابد. عدم تنظیم فاصله فیلر ها مخصوصا زمانی که میزان فاصله فیلرکم باشد باعث آسیب به سوپاپ ها و پیستون و حتی در بعضی موارد باعث خورد شدن شاتون و یا آسیب به میلنگ می گردد.

 

طرز استفاده از آچار فیلر گیری:

ابتدا شما می بایستی بسته به تنظیم فاصله بین دو سطح مد نظر خود آچار مناسب را استفاده نمائید. در اینجا ما از آچار فیلرگیری بر اساس درجه بندی میلیمتر استفاده می کنیم. در ادامه تصاویر کاملا گویای طرز استفاده از آچار فیلر می باشند.

توجه: همیشه آچار فیلرگیری خود را با یک دستمال آغشته به روغن موتور تمیز کنید و هر یک از تیغه های آچار فیلر را چرب نگه دارد..

 

 

طرز فیلر گیری موتورسیکت:

فیلر گیری موتورسیكلت یك مهارت فنی و بسیار حساس هست كه برای تنظیم فیلر هر موتورسیكلتی باید بر طبق توصیه كارخانه سازنده عمل كرد. ولی انچه مسلم هست در موتورسیكلت آنقدر كه سفت بودن سوپاپها و بی صدا بودن آن برای موتور مضرر است صدا دادن سوپاپها و شل بودن آن مضرر نیست. در ادامه با ما همراه باشید تا با شیوه فیلرگیری موتورسیکلت ها آشنا شویم.

 

ابتدا می بایستی از میزان دقیق اندازه فیلر سوپاپ های موتور خود اطلاع داشته باشید. میزان فاصله فیلر در موتور های 110cc تا 250cc تک سیلندر به صورت استاندارد ما بین 0.06mm الی 0.09mm متغیر می باشد اما اکثر موتورهای طرح هندا همانند CG125 یا CDI 125 و یا کلیه موتورهایی که انجین آنها طرح CG یا CDI شرکت هندا می باشد و تنها افزایش حجم سیلندر در آنها روی داده است میزان فیلر آنها 0.08mm می باشد.

توجه: میزان فاصله فیلرها در موتورسیکلتهای مختلف با هم متفاوت است. برای کسب اطلاع از اندازه دقیق با شرکت سازنده موتورسیکلت خود تماس بگیرید.

 

برخی از انجین های طرح هندا CG & CDI
ردیف نام حجم سیلندر
1  انرژی، تلاس، رهرو، جترو، روان، همتاز، ایران دوچرخ، آمیکو و ... 125cc
2 تمامی موتورهای CGL و شکاری موجود در بازار و ... 150cc
3 تریل کویر T2، تریل زمرد، تریل احسان، تریل پرواز، تریل فلات و ... 200cc
4 تریل کویر T2، تریل زمرد، تریل احسان، تریل پرواز، تریل فلات و ... 250cc

 

1- برای تنظیم فیلرهای سوپاپ ابتدا انجین موتور می بایستی گرم باشد تا چکش شک و سوپاپ ها در آخرین میزان انبساط خود قرار گرفته باشند همواره می بایستی ابزار های مناسب را محیا کنید. همیشه برای تنظیم از آچار بکس و یک پیچ گوشتی دوپخ و یک آچار فیلر و یک انبردست استفاده کنید.

 

 

2- ابتدا می بایستی هر دو پیچ وضعیت کاسه بوبین را باز کنید.

 

3- اکنون قالپاق سر سیلنر را باز کنید.

توجه: در موتور های تریل نیازی به باز کردن قالپاق سر سیلندر نیست. تنها کافیست پیچ های مختص به فیلر ها را از روی قالباق باز نمائید.

 

4- حال با یک آچار بکس میلنگ را در جهت عقربه های ساعت به حرکت در بیاورد تا در قسمت پیچ وضعیت میلنگ حرف T را ببینید. پس از دیدن حرف T علامتی که بر روی قسمت پیچ وضعیت میلنگ و بر روی کاسه بوبین است در یک راستا قرار بگیرند. حال با دست میزان لقی سوپاپ اولی که می خواهید فیلر گیری انجام دهید را آزمایش کنید. اگر سوپاپ سفت بود یک دور کامل دوباره میلنگ را بچرخانید تا دوباره به علامت T رسیده و علامت آن را با علامت دیچه وضعیت انطباق پیدا نماید. این عمل بدین صورت انجام می گیرد که شاید پیستون در حالت کار قرار نداشته باشد.  همین مرحله را یک بار دیگر برای سوپاپ دیگر انجام دهید.

توجه: در برخی از موتورسیکلت ها حرف T به معنای تایم و حرف F به معنای فیلر بوبین بر روی کاسه بوبین سر میلنگ درج گردیده است.

 

6- حال پیچ مربوط به چکش شک  قرار گرفته بر روی سوپاپ را کمی باز نمائید.

 

7- اکنون تیغه 0.08mm آچار فیلر را بر زیر چکش شک و سوپاپ قرار دهید و به واسطه پیچ ضامن فاصله را تنظیم نمائید.

 

8- اکنون پیچ مربوط یه چکش شک را با یک انبر دست خوب سفت کنید. پس از سفت نمودن دوباره تیغه فیلر را سرجای خود قرار دهید تا مطمئن شوید فاصله تنظیم شده صحیح باشد.

توجه: پس از سفت کردن پیچ دقت نمائید که تیغه آچار فیلر نه به راحتی و نه به سختی از زیر چکش شک خارج شود.

 

9- حال به ترتیب ابتدا قالباق سرسیلندر و سپس سایر پیچ ها و قسمت های دیگر را ببندید.

 

 

 

 


 

 

آشنایی با بهترین موتورسیکلت های درون شهری ایران

آشنایی با بهترین موتورسیکلت های تریل مونتاژ ایران

 

روغن موتور مناسب انجین موتورسیکلت شما

سیستم انژکتور  یا EFI چیست؟

تفاوت قدرت و گشتاور چیست؟

آموزش آب بندی موتورسیکلت

تشخیص ایرادها و انواع صداهای اضافی انجین موتورسیکلت

آموزش نصب دزدگیر بر روی موتورسیکلت

تفاوت دنده تایم و زنجیرتایم و تسمه تایم در وسایل نقلیه

آشنایی با روغن موتور و زمان مناسب تعویض روغن

آشنایی با استانداردهای اجباری تولید موتورسیکلت

متن قولنامه خرید و فروش موتورسیکلت


نام: 3059
ایمیل:
سایت:


1
1

امیر 1396/04/17

سلام خسته نباشید من یه کویر ۱۲۵ دارم موقعی که یه مسافت طولانی را میرم از سیلندر یه صدایی میاد واگه موتور رو سلو باشه خاموش میشه چی کارش کنم ۳ روزه خریدم خیلی ممنون

داغ نمودن زیاد به دلیل تنظیم نبودن فیلرها می باشد. خاموش شدن در حالت سلو به دلیل تنظیم نبودن کاربراتور است.


1
1

ایمان 1396/04/02

قالپاق سرسیلندر موتور های ۲۰۰ طرح هندا که میگن اگه بخوای بازش کنی به تنه گیر‌میکنه و درنمیاد باید انجین از رو موتور باز بشه که بشه قالپاق رو درورد

نیازی به باز کردن کل انجین نیست پیچ تنه را شل کنید کمی انجین خم گردیده و سپس فیلر گیری نمائید.


Hasan97.b 1396/04/02

سلام برای فیلرگیری گفتید باید موتور گرم باشه مثلا موتور وقتی سرده چند دقیقه باید روشن کنیم تا گرم بشه یعنی تا چه مقدار گرم باشه ایا لازمه موتور چند کیلومتر راه بره تا قشنگ داغ بشه تا بشه فیلرگیری کرد یا نه بعد اینکه وقتی موتور روشن می کنم وقتی چند کیلومتر می رم در زمان توقف خاموش می شه با اینکه کاربراتور نو هست و پیچ هواش چهار دورو نیم باز هستش می تونه علتش برای فیلر باشه؟ چون وقتی هندل می زنم هندل برمی گرده و حالت کمپرس داره که صدا می ده وقتی که هندل بر می گردهممنون می شم جواب بدید

حداقل انجین موتورسیکلت باید 15 الی 20 دقیقه کار کند تا به خوبی گرم شود سپس باید موتورسیکلت را خاموش کنید و زمانی فیلر گیری را انجام دهید که حرارت انجین دست را نسوزاند اما به خوبی گرم باشد.


سروش 1396/03/31

سلام من پیشرو ویو فیلر زدم، ایا وقتی روی علامت t تنظیم میکنم همزمان میشه دو سوپاپ فیلز زد یا برای فیلر سوپاپ دوم باید یک دور چرخاند تا دوباره روی علامت T قرار بگیره؟

هر دو کار را می توانید انجام دهید.


ایمان 1396/03/30

سلام واس فیلر گیری 200 طرح هندا اول انجین و گرم کنیم بعد از رو موتور پیادش کنیم واس فیلر گیری یا انجینو از موتور باز کنیم بعد رو زمین روشنش کنیم تا گرم بشه؟ کلا یه راهنمایی بکنید

فقط باید قالپاق سر سیلندر را باز کنید.


محمد 1396/03/27

سلام خسته نباشید ی موتور پیشرو 125 دارم که 6 ماهی میشه خریدم ولی صدای چک چک میده ایا نیاز به فیلر گیری داره و من در خوزستان زندگی میکنم

به دلیل نوسان بالای دمای محسط در شهر شما توصیه میکنیم دست به فیلرها نزنید. اگر صدا بیشتر شد فیلرگیری را انجام دهید.


1

سعید 1396/03/25

سلام. برای فلیر گیری هوندای 200 کبیر، باید از آچار فیلر چند میلیمتر استفاده کرد.

0.08


1

رضا حسینی 1396/03/20

مهندس جان فیلر سوپر دینو 125؛ 0.08 باشه یا 0.8؟؟؟؟؟؟؟ و اینکه ازتون نهایت تشکر رو دارم که بدون منت راهنماییمون میکنید

0.8


1

علی 1396/03/15

سلام من موتور لیفان 200 سی سی دارم برای فیلرگیری فلکه بوبین باید روی چه حرفی باشه f یا t یا دوخط با تشکر از لطفتون


پارسا 1396/03/14

با سلام و تشکر از سایت خوبتان من یه موتور صفر پالس آن اس انژکتور گرفتم این موتور وقتی گرم میشه فیلراش صدا میده و ار پی ام یه مقدار نوسان داره 216 کیلومتر هم باهاش رفتم اصلا هم فشار نیوردم به موتور، به نظرتون آیا موتور صفر نیاز به فیلر گیری داره؟

نیاز ندارد.

و آیا نوسان داشتن ار پی ام نرمال هست،

احتمال خرابی دور موتور وجود دارد.

برای آچار کشی این موتور کی باید اقدام کرد و روغن موتور را چند کیلومتر باید عوض کنم؟

بعد از 300 کیلومتر


1

محرم 1396/03/04

سلام .موتورم هیرو هانگه وقتی سرده مثل ساعت بی صدا کار میکنه اما زمان داغ شدن موتور فیلرها خیلی صدا میده .تنضیم فیلرهارو روی ۰۶ میل گذاشتم .کم وزیاد هم میکنم توفیق انچنانی نداره از چی میتونه باشه .لطفا راهنمائیم بکنید .خدا خیری بده به ای نمایندگی های موتور ها که اثلا اطلاعات نمیدن در مورد وسیلت .

در زمانی که انجین گرم است فیلرگیری نمائید.


محرم 1396/03/04

باسلام وعرض ادب یک سوال داشتم که هرچی فکر میکنم به نتیجه ای نمیرسم .فیلر وقتی سرده صدا نداره جای ازاد داره باید صدا بده ولی زمان گرم شدن که انبصات پیدا میکنه جذب تر میشه نباید صدا بده .برعکسه چرا لطف کنید جواب بدین ممنون میشم.

وقتی گرم میگردد به دلیل عدم داشتن فاصله خلاصی، چکشک ها ضربه میزنند و صدای شنیده شده بخاطر ضربه است.


علیرضا 1396/03/02

با سلام برای فیلر گیری حتما باید پیچ روی کاسه بوبین رو باز کنیم؟

باید باز گردد.

من دیدم که پایه هندل رو تا وسط میارن و بعد فیلر رو تنظیم میکنن آیا این روش صحیحه؟

اشتباه است.


بهنام 1396/02/26

سلام وخسته نباشید ببخشید فاصله فیلیر امیکو ۲۵۰ پلیسی باید چقدر باشه

0.07


شهرام 1396/02/22

با سلام برای فیلر گیری موتور 125 فاصله سوپاپ دود و سوخت یکی باید باشه0.08

بله


محمدرضا 1396/02/09

با عرض سلام فیلر گیری پالسns میزانش فاصلش چقده .

حدودا بین 0.5 الی 0.8 نسبت به فصل سال متغیر است.

و سوپاپ دود و هوا باید از کجا بفهمیم کدومند ممنون

سوپاپ نزدیک به کاربراتور سخوت و سوپاپ نزدیک به اگزوز دود است.


علی 1396/02/01

سلام میشه روش تنظیم دقیق کاربرات پیشرو 135 بگید نحوه تنطیم 2 پیچ کاربرات دقیق میخوام رفیق. راجع به فیلرش هم توضیح بدید. مشکلی که داره 10 بار هندل بایذ زد تا روشن شه و ساسات با ید گرفت. با استارت هم روشن نمیشه شارژر و باتری و ترانزیستور و کویل و شم هم نو هست.؟ سپاس

با توجه به توضیحات شما کاربراتور نقص دارد و بهتر است یک کاربراتور نوخریداری کنید تا وقت و زمان خود را برای ایجاد و دستگاری مداوم کاربراتور از بین ببرید.


ALI 1396/01/27

خط نداره فقط یه فلز سیاه رنگ روشه که اندازش یه 2 سانتی هست و برامده هست

به تعمیرگاه های مجاز مراجعه نمائید.


1

ALI 1396/01/24

سلام موتور من حرف T رو روی فلکه برق نداره چکار باید بکنم ؟

بجای حرف T دنبال یک خط باشید.


أNASSER 1396/01/23

با سلام. معایب شل بودن فیلر و مشکلات احتمالی ایجاد شده در انجین ناشی از شل بودن فیلرها چه می تواند باشد. با تشکر فراوان

مصرف بالای سوخت، کاهش توان و گشتاور موتور، افزایش دمای انجین، کاهش عمر قطعات سرسیلند، امکان آسیب به پیستون و سوپاپها و ...