آموزش سرویس و نگهداری خودرو

موضوعات آموزش

ورود به سیستم

سایر مطالب

رادیو موزیک آنلاین

نماد اعتماد

جذابترین های این بخش

مطالب هم شاخه

آیا میدانستید؟

خدمات

گزارشات

سیستم عامل: Unknown OS Platform
مرورگر شما: Unknown Browser
کشور شما: United States
موقعیت شما: 54.158.188.59

بازدید دیروز: 2327
بازدید کننده دیروز: 1216
بازدید امروز: 289
بازدید کننده امروز: 144
بازدید کل تا به امروز: 1332887

GPS آنلاین

مسیر یاب آنلاین آسان

تبلیغات

دانلود دفترچه راهنمای مدار سیم کشی برق موتورسیکلت

تبلیغات

دانلود دفترچه راهنمای سرویس و نگهداری موتورسیکلت آپاچی 180 و آپاچی 160

تبلیغات

دانلود دفترچه راهنمای سرویس و نگهداری موتورسیکلت تریل سوزوکی

تبلیغات

تبلیغات

دانلود دفترچه راهنمای سرویس و نگهداری موتورسیکلت هندا

آموزش > آموزش سرویس و نگهداری خودرو >  موتورسیکلت > 

آموزش فیلرگیری موتورسیکلت

فیلر گیری یکی از مهمترين و ضروری ترین عملی است که تعمیر کار باید این عمل (فیلرزدن)را انجام دهد. هر جسمی بر اثر حرارت منبسط شده و بر طول و قطر و حجمش افزوده می شود قطعاتی که در موتور بکار رفته اند در مقابل حرارت انبساط پیدا می کنند که در هنگام طراحی موتور با محاسبه این مقدار انبساط را بخوبی جبران می کنند. یکی از سیستم های که انبساط در انها محسوس بوده و برای کار موتور تاثیر بسزایی دارد سیستم حرکت سوپاپ ها می باشد که کارخانه سازنده با توجه به جنس و حجم و ضریب انبساط قطعات مقداری فاصله بین انها در نظر گرفته است تا در هنگام انبساط این فاصله پر شود و کار باز و بسته شدن سوپاپ ها مختل نگردد در صورت عدم وجود این لقی قطعات در برابر گرما منبسط شده و چون میدان حرکتی در جهت طولی ندارند به هم فشار اورده باعث سائیدگی تاب برداشتن و خرابی قطعات می گردند مقدار این لقی توسط کارخانجات سازنده اندازه گیری و اعلام شده و انرا با فیلر اندازه و تنظیم میکنند.

همچنین فیلر سوپاپ ها در آوانس و ریتارد صحیح سوپاپ ها نقش بسزایی دارد.

 

فیلر گیری و آچار فیلر گیری چیست؟

به تنظیم فاصله بین دو سطح به واسطه هر ابزاری فیلر گیری گویند. آچار فیلر گیری در اصل ابزاری متشکل از صفحات فلزی با ضخامت های متفاوت بر اساس میلیمتر یا اینچ می باشد که در مقابل افزایش و کاهش دما کمترین میزان تغییر ضخامت را دارا می باشد.

 

چه زمانی بایستی فیلرگیری را انجام دهیم:

فیلرگیری را می بایستی در فصل های مختلف سال انجام داد. در کشور ما ایران به دلیل دارا بودن سه وظعیت اقلیمی می بایستی افراد در هر قسمت از مناطق شمالی، میانی، و جنوبی نسبت به فصل های مختلف سال عمل فیلر گیری را انجام دهند. افرادی که در در مناطق شمالی و جنوبی ایران می باشند یکبار در فصل پاییز حدودا در اواسط ماه آذر ماه و یک بار در فصل بهار در اواسط ماه خرداد می بایتس اقدام به فیلر گیری نمایند. و افرادی که در مناطق معتدل و میانی کشور هستند تنها یک بار نیاز به فیلر گیری دارند.

علت فیلرگیری در فصل های مختلف سال به دلیل تغییرات شدید دمایی می باشد. به دلیل افزایش و کاهش دما در مناطق قطعات فلزی نسبت به دمای کاری خود دچار انقباض و انبساط می گردند. که این امر باعث می گردد تا انجین موتور صحیح کار نکرده و یا بد روشن گردد.

کم بودن فاصله فیلر های سوپاپ ها باعث می گردد تا انجین کند تر گرم  گردد و زیاد بودن سوپاپ ها باعث می گردد تا انجین سریعتر گرم گردد و دمای انجین افزایش یابد. عدم تنظیم فاصله فیلر ها مخصوصا زمانی که میزان فاصله فیلرکم باشد باعث آسیب به سوپاپ ها و پیستون و حتی در بعضی موارد باعث خورد شدن شاتون و یا آسیب به میلنگ می گردد.

 

طرز استفاده از آچار فیلر گیری:

ابتدا شما می بایستی بسته به تنظیم فاصله بین دو سطح مد نظر خود آچار مناسب را استفاده نمائید. در اینجا ما از آچار فیلرگیری بر اساس درجه بندی میلیمتر استفاده می کنیم. در ادامه تصاویر کاملا گویای طرز استفاده از آچار فیلر می باشند.

توجه: همیشه آچار فیلرگیری خود را با یک دستمال آغشته به روغن موتور تمیز کنید و هر یک از تیغه های آچار فیلر را چرب نگه دارد..

 

 

طرز فیلر گیری موتورسیکت:

فیلر گیری موتورسیكلت یك مهارت فنی و بسیار حساس هست كه برای تنظیم فیلر هر موتورسیكلتی باید بر طبق توصیه كارخانه سازنده عمل كرد. ولی انچه مسلم هست در موتورسیكلت آنقدر كه سفت بودن سوپاپها و بی صدا بودن آن برای موتور مضرر است صدا دادن سوپاپها و شل بودن آن مضرر نیست. در ادامه با ما همراه باشید تا با شیوه فیلرگیری موتورسیکلت ها آشنا شویم.

 

ابتدا می بایستی از میزان دقیق اندازه فیلر سوپاپ های موتور خود اطلاع داشته باشید. میزان فاصله فیلر در موتور های 110cc تا 250cc تک سیلندر به صورت استاندارد ما بین 0.06mm الی 0.09mm متغیر می باشد اما اکثر موتورهای طرح هندا همانند CG125 یا CDI 125 و یا کلیه موتورهایی که انجین آنها طرح CG یا CDI شرکت هندا می باشد و تنها افزایش حجم سیلندر در آنها روی داده است میزان فیلر آنها 0.08mm می باشد.

توجه: میزان فاصله فیلرها در موتورسیکلتهای مختلف با هم متفاوت است. برای کسب اطلاع از اندازه دقیق با شرکت سازنده موتورسیکلت خود تماس بگیرید.

 

برخی از انجین های طرح هندا CG & CDI
ردیف نام حجم سیلندر
1  انرژی، تلاس، رهرو، جترو، روان، همتاز، ایران دوچرخ، آمیکو و ... 125cc
2 تمامی موتورهای CGL و شکاری موجود در بازار و ... 150cc
3 تریل کویر T2، تریل زمرد، تریل احسان، تریل پرواز، تریل فلات و ... 200cc
4 تریل کویر T2، تریل زمرد، تریل احسان، تریل پرواز، تریل فلات و ... 250cc

 

1- برای تنظیم فیلرهای سوپاپ ابتدا انجین موتور می بایستی گرم باشد تا چکش شک و سوپاپ ها در آخرین میزان انبساط خود قرار گرفته باشند همواره می بایستی ابزار های مناسب را محیا کنید. همیشه برای تنظیم از آچار بکس و یک پیچ گوشتی دوپخ و یک آچار فیلر و یک انبردست استفاده کنید.

 

 

2- ابتدا می بایستی هر دو پیچ وضعیت کاسه بوبین را باز کنید.

 

3- اکنون قالپاق سر سیلنر را باز کنید.

توجه: در موتور های تریل نیازی به باز کردن قالپاق سر سیلندر نیست. تنها کافیست پیچ های مختص به فیلر ها را از روی قالباق باز نمائید.

 

4- حال با یک آچار بکس میلنگ را در جهت عقربه های ساعت به حرکت در بیاورد تا در قسمت پیچ وضعیت میلنگ حرف T را ببینید. پس از دیدن حرف T علامتی که بر روی قسمت پیچ وضعیت میلنگ و بر روی کاسه بوبین است در یک راستا قرار بگیرند. حال با دست میزان لقی سوپاپ اولی که می خواهید فیلر گیری انجام دهید را آزمایش کنید. اگر سوپاپ سفت بود یک دور کامل دوباره میلنگ را بچرخانید تا دوباره به علامت T رسیده و علامت آن را با علامت دیچه وضعیت انطباق پیدا نماید. این عمل بدین صورت انجام می گیرد که شاید پیستون در حالت کار قرار نداشته باشد.  همین مرحله را یک بار دیگر برای سوپاپ دیگر انجام دهید.

توجه: در برخی از موتورسیکلت ها حرف T به معنای تایم و حرف F به معنای فیلر بوبین بر روی کاسه بوبین سر میلنگ درج گردیده است.

 

6- حال پیچ مربوط به چکش شک  قرار گرفته بر روی سوپاپ را کمی باز نمائید.

 

7- اکنون تیغه 0.08mm آچار فیلر را بر زیر چکش شک و سوپاپ قرار دهید و به واسطه پیچ ضامن فاصله را تنظیم نمائید.

 

8- اکنون پیچ مربوط یه چکش شک را با یک انبر دست خوب سفت کنید. پس از سفت نمودن دوباره تیغه فیلر را سرجای خود قرار دهید تا مطمئن شوید فاصله تنظیم شده صحیح باشد.

توجه: پس از سفت کردن پیچ دقت نمائید که تیغه آچار فیلر نه به راحتی و نه به سختی از زیر چکش شک خارج شود.

 

9- حال به ترتیب ابتدا قالباق سرسیلندر و سپس سایر پیچ ها و قسمت های دیگر را ببندید.

 

 

 

 


 

 

آشنایی با بهترین موتورسیکلت های درون شهری ایران

آشنایی با بهترین موتورسیکلت های تریل مونتاژ ایران

 

روغن موتور مناسب انجین موتورسیکلت شما

سیستم انژکتور  یا EFI چیست؟

تفاوت قدرت و گشتاور چیست؟

آموزش آب بندی موتورسیکلت

تشخیص ایرادها و انواع صداهای اضافی انجین موتورسیکلت

آموزش نصب دزدگیر بر روی موتورسیکلت

تفاوت دنده تایم و زنجیرتایم و تسمه تایم در وسایل نقلیه

آشنایی با روغن موتور و زمان مناسب تعویض روغن

آشنایی با استانداردهای اجباری تولید موتورسیکلت

متن قولنامه خرید و فروش موتورسیکلت


نام: 8576
ایمیل:
سایت:

علی1395/11/29

سلام. ایا موتور صفر نیازی به فیلر دارد؟

خیر.

محمد1395/11/28

با سلام. چطور بفهمیم که فاصله فیلرها کم بوده و سفت هستند. با تشکر

با آچار فیلر باید میزان فاصله را اندازه بگیرید.

آرش1395/11/28

برای فیلر گیری باید روغن موتور رو خالی کرد ؟

خیر

kamal1395/11/25

با تشکر از جوابتان. اما دسترسی به آچار فیلر دیگری ندارم و کمترین مقدار آچار فیلر 0.05 و 0.1 هست. در حالتی که انجین نیز پس از طی 20 کیلومتر گرم شده و باز شود ایا باز هم نمی توان از 0.05 استفاده نمود؟ با تشکرفراوان

باید آچار را خریداری کنید.

kamal1395/11/25

با سلام آچالر فیلر گرفتم ولی 0.08 میلیمتر در آن نبوده و 0.05 و 0.1 به بالا دارد لطفا راهنمایی کنید که آیا می توانم از فیلر 0.05 در حالت انجین خنک استفاده کنم. با تشکر

خیر نمی توانید.

کمال1395/11/19

معایب سفت بودن فیلر و مشکلات احتمالی ایجاد شده در انجین ناشی از سفت بودن فیلرها چه می تواند باشد لطفا راهنمایی بفرمایید.

  • افزایش حرارت موتور
  • آسیب به رینگ های پیستون
  • احتمال برخورد سوپاپها با پیستون و شکستن آنها
  • احتمال جام نمودن انجین
کمال1395/11/19

قبلا هنگام حرکت موتور سیکلت در حدافل سرعت لرزشی ایجاد می شد که انگار زنجیر و چرخ دنده ها مشکل داشتند در حالی که زنجیر و چرخ دنده ها نو هستند که بعد از سفت کردن شافت های وصل کننده انجین به شاسی این مشکل رفع شد اما در سرعت های بالاتر از 90 لرزشی از سمت چپ موتور ایجاد شده که انگار صدای خراب بودن چرخ زنجیر است. میخاستم بدونم که علت چه می تواند باشد که چنین اتفاقی می افتد ایا از روغن موتور نامناسب است یا سفت بودن فیلرها و یا مشکلات دیگر؟ با تشکر

انجین موتورسیکلت شما فاقط سیستم بالانسر است و داشتن لرزش طبیعی می باشد.

Ali1395/11/18

سلام من با رسیدن فصل زمستان فیلر گیری نکردم موتورو. صدای فیلر میده سوال من اینه ک ایا دوباره هوا گرم بش صدا قطع میش؟ یا در کل باید فیلگیری انجام بدم؟ چون تعمیر کار گف فیلرش واس موقع گرماس هوا گرم ش خودش درست میش . سوال بعدی من اینه ک ایا انجین باید گرم باشه موقع تنظیم یا سرد؟ نشانه ی تنظیم نبودن زنجیر تایمو میش اشاره کنید و چ مشکلاتی ب وجود میاره؟ از کجا بفهمم تنظیم هست یا نیست؟ ممنون

سجاد1395/11/01

سلام خسته نباشين موتوره پيشرو پيام١٢٥دارم موتورو تعمير كردم پيستون رينگ عوض كردم بعد انگوشيتي ميل سوپابو سنگ زدم بعد الان موتورو روشن كردم ولي فيلراش صدا ميده و موتورم درجا ١٠روشن ميمونه بعد خاموش ميشه يك روزه تعميرش كردم ممنون راهنماييم كنين

دقیقا مشکل را بیان کنید و بیشتر توضیح دهید.

Alavi1395/10/10

سلام.آقا من موتورم از قسمت سمت چپ سرسیلند صدای بدی میده همون صدای تنظیم نبودن فیلر یا زنجیر تایم الان چند ناه هست که تعمیرگاه میبرم درستش میکنه ولی چند کیلومتر که راه میرم بازم همون صدا رو میده اما وقتی موتور سرد باشه اصلا صدا نمیده ولی هرچی داغ تر بشه صدا زیاد تر میشه لطفا کمکم کنید که مشکل از کجاست

فیلر گیری اشتباها زمانی که انجین سرد است تنظیم میگردد.

علی1395/10/09

سلام من یک بار پیستون موتورم را عوض کردم از ان روز به بعد از سلندر موتور صداهای بدی می امد?الان از تعویض پیستون 5 ماه می گذرد. ایا نیاز به فیلر گیری دارد تا خوب شود?

نوع صدا بسیار مهم است. اما فیلرگیری را به دلیل رسیدن فصل سرما انجام دهید.

نوید1395/10/09

آیا موتور ایران 2 چرخ 125cc از چرخ دنده تایم استفاده میکند یا زنجیر تایم؟ آیا در طول عمر 10 ساله موتور دنده تایم اذیت خواهد کرد؟

دنده تایم می باشد. مشکلی ندارد.

جواد حیدر1395/10/08

سلام.باتشکر از آموزش های خوب شما یک موتور سی جی مدل 71 دارم که موتورسازی که میریم پیشش میگه باید کامل خنک باشه برای فیلرگیری. موتور وقتی تازه روشن میکنی خیلی خوبه صداش ولی گرم که میشه باز صدای اضافیش میاد که سوپاپ لقه.معمولا هر وقت هم که براش فیلر گرفتم بعد یه روز دوباره صداش راه افتاده.خیلی ممنون میشم اگه راهنمایی کنین

انجین باید گرم باشد. در صورتی که چکشک ها بی کیفیت باشند باز صدای فیلر به گوش می رسد.

صادق1395/10/06

سلام آقا من نامی ۲۰۰cc طرح هوندا دارم موتورم یبار جام کرد از اون به بعد که درستش کردم همیشه از سیلندر یه صدای بد میده تعمیرگاه بردم درستش میکنن ولی بعد چند کیلومتر که باهاش راه میرم بازم همون صدا رو میده پیستونش را چند بار عوض کردم چکش شک هاشو هم عوض کردم ولی بازم درست نشده الان یکساله اینطوری هست لطفا کمکم کنید

بهتر است به فکر یک موتورسیکلت نو باشید. موتورسیکلتی که چند بار پیستون عوض کرده باشد دیگر مناسب نسیت. 

محمد پارسا1395/09/29

سلام نحوه تنظیم تایم در موتورسیکلتهای زنجیر سوپاپی را توضیح دهید.تریل 250 پیشرو دارم میل سوپاپشو تعویض میکنم بازکردمش میخام ببندم.ممنون

خطوط مربوط به روی چرخ دنده ها باید افقی و در یک راستا باشند.

Mohsen1395/09/25

با سلام موتورم ۱۲۵ هستش ومدتیه سخت روشن میشه با چند تا هندل حتی وقتی ساسات و کم میکنم و یکم گاز میدم....موتور وقتی هم که روشن میشه صداش نوسان داره..مثلا کار میکنه بعد هر چند ثانیه ریپل ریز میزنه و انجین میلرزه ...طوری که وقتی رو جفت جکه و میزارم دنده یک در حالت درجا چرخ عقب میچرخه و یهو زنجیر تقه میزنه و دوباره روان میشه و باز ریپل و همش تکرار میشه...علتش چیه؟ دقیقا همون جاهایی که ریپل انجین شنیده میشه توان موتور کم میشه و زنجیر سخت حرکت میکنه...آیا از کاربراته یا ترانزیستور یا شارژر برق؟

طبق گفته های شما موتورسیکلت سالم است.

mohamad1395/09/18

سلام خسته نباشید.بااچار فیلر۰.۰۸فیلر گرفتم اما موتورم هنوز صدای فیلر میده چیک چیک ازقالپاق سیلندر میادبعد یبارم با فیلر کمتر گرفتم اما زیادی سفت شد چون موتور وقتی داغ میکنه خاموش میشه تو حالت سلو لطفا راهنمایی کنید با چ طیغه فیلر بگیرم ک صداش بر طرف بشه وزیادم سفت نشه.ممنون

تا زمانی که انجین گرم نباشد نباید فیلرگیری کرد. از فیلر 0.06 استفاده کنید.

مصطفی1395/09/18

سلام،موتورمن yamaha RS125 است،روی آن بوبین جرقه یک پر CG بستم،قبلا که پلاتین بسته بود با یک هندل روشن می شد،ولی الان که بوبین برق cG و CDI بستم با دو هندل روشن می شود،لطفا بگویید مشکل از کجاست

احتمالا میزان شارژ خازن در ترانزیستور به دلیل کاهش دور میل لنگ و تامین میزان برق می باشد.

پدرام1395/09/15

سلام. موتور داخل دور موتور بالا لرزش میگیره و چند بار بارم عاچار کشی کردم اما زود پایین ترین پیج دسته موتور (زیره انجین ) شل میشه . چکارش میشه کرد .... اینم بگم ک موتور مدام تخته رونده میشه

از واشر های اسپرینگی استفاده نمایید.

علیرضا1395/08/30

باسلام من موتورم روتعمیرکردم ودنده بالاپایبن انگشتی ها هم عوض شده ولی صدای فیلر هم نیوفتاده و پیش چند تا موتور سازم بردم فیلرگیری کردن و صداش نیفتاد درور کم صدا نمیده دور زیاد صداش شروع میشه لطفا راهنمایی کنید

تا مدتی انگشتی ها با هر بار فیلرگیری صدا خواهند داد. پس از مدتی که نوک انگشتی ها کوبیده شد دیگر اندازه انگشتی ها تغییر نمی کند و ثابت مانده و مجددا فیلر گیری کنید. صدا رفع می گردد. در غیر این صورت احتمال بدی جنس انگشتی ها وجود دارد.