آموزش سرویس و نگهداری خودرو

موضوعات آموزش

ورود به سیستم

سایر مطالب

رادیو موزیک آنلاین

نماد اعتماد

جذابترین های این بخش

مطالب هم شاخه

آیا میدانستید؟

خدمات

گزارشات

سیستم عامل: Unknown OS Platform
مرورگر شما: Unknown Browser
کشور شما: United States
موقعیت شما: 54.162.234.109

بازدید دیروز: 0
بازدید کننده دیروز: 0
بازدید امروز: 2072
بازدید کننده امروز: 1146
بازدید کل تا به امروز: 1540666

GPS آنلاین

مسیر یاب آنلاین آسان

تبلیغات

دانلود دفترچه راهنمای مدار سیم کشی برق موتورسیکلت

تبلیغات

دانلود دفترچه راهنمای سرویس و نگهداری موتورسیکلت آپاچی 180 و آپاچی 160

تبلیغات

دانلود دفترچه راهنمای سرویس و نگهداری موتورسیکلت تریل سوزوکی

تبلیغات

تبلیغات

دانلود دفترچه راهنمای سرویس و نگهداری موتورسیکلت هندا

آموزش > آموزش سرویس و نگهداری خودرو >  موتورسیکلت > 

آشنایی با راه های افزایش سرعت و قدرت در موتورسیکلت ها

عشق به دست یابی سرعت هر چه بیشتر امری است که هر فردی را تحت تاثیر خود قرار می دهد. دستیابی زمانی کمتر به شتاب اولیه از صفر تا صد چیزی است که هر شخصی که دارای موتورسیکلت و یا هر خودرویی باشد برای آن بسیار با اهمیت و لذت بخش است. امروز می خواهی 10 راه حل جهت افزایش سرعت در موتورسیکلتها را بیان کنیم پس در ادامه همراه ما باشید.

 

یکی از بیشترین سوالاتی که طی دو سال گذشته تا کنون از ما شده است راه های افزایش بهبود در شتاب اولیه و سرعت می باشد. هر چند رانندگی با سرعت های بالا نیازمند درک مهمی از بسیاری از مسائل ایمنی و فنی می باشد. ما در اینجا راه های بهبود شتاب و سرعت را بیان می کنیم و امید واریم تا زمانی که به ترتیب گواهینامه، بیمه، افزایش مهارت رانندگی، لوازم ایمنی موتورسواری را کاملا تامین نکرده اید اقدام به رانندگی با سرعت بالا نکنید.

 

هشدار:

18-

 

ابتدا تصاویر بسیار دلخراشی از عواقب سرعت بالا را به نمایش گذاشته ایم.

 

تصاویر به ترتیب صحنه های دلخراشتری را نشان می دهد

 

 

تصادف موتورسیکلت

تصادف موتورسیکلت

تصادف موتورسیکلت

تصادف موتورسیکلت

تصادف موتورسیکلت

تصادف موتورسیکلت

تصادف موتورسیکلت

تصادف موتورسیکلت

تصادف موتورسیکلت

تصادف موتورسیکلت

تصادف موتورسیکلت

تصادف موتورسیکلت

 

 

 

 

1- سوخت:

 

برای دست پیدا کرده به قدرت و گشتاور بیشتر همیشه کیفیت و درجه اشتعال سوخت از اهمیت بالایی برخوردار بوده است. برای دسترسی پیدا کردن به سرعت بالاتر همواره بهتر است به جای بنزین های معمولی از بنزین های سوپر که دارای درجه اشتعال بالاتری هستن و اکتان آنها بیشتر می باشد استفاده کنید. تمیز بودن بنزین خود بسیار با اهمیت است زیرا زنگار هایی که درون باک ایجاد می شود باعث می گردد تا اکتان بنزین کاهش پیدا کند و همینطور زنگار ها با بنزین واکنش داده و اثرات زیست محیطی خطرناکی را ایجاد می کنند که اکثرا باعث ایجاد سرطان می گردند. برای تمز کردن بنزین بهتر است از فیلتر های کاغذی درجه یک استفاده کنید تا بزین را به خوبی پاک سازی کند. فیلتر های کاغذی را باید در هر 3000 کیلومتر و یا معادل هر 10 بار سوخت گیری تعویض نمائید.

 

تزریق گاز نیتروژن:

در موتورسیکلتها برای آنکه شتاب بشدت افزایش یابد با تزریق گاز نیتروژن به درون سیلندر میزان شدت گشتاور را بالا می برند.

اخطار:

میزان حجم و ترکیب هیدروژن دارای محاسباتی دقیق است و هر گونه اشتباهی باعث انفجار و وارد آمدن خسارات جانی می گردد.

 

2- شمع:

 

شمع یکی از مواردی است که در بهتر سوختن بنزین کمک بسیاری می کند شمع های معمولی که در ولتاز 50.000 ولتی ایجاد جرقه می نمایند همواره جرقه های کوچکی را ایجاد می کنند. هرچقدر میزان جرقه بزرگتر باشد سوخت وارد شده در محفظه سیلندر کامل تر دچار انفجار شده و در نتیجه مصرف سوخت و قدرت و گشتاور افزایش پیدا می کند. بهترین شمع ها شمع های سوزنی ( EIX-D8 ) با یک الی چهار الکترود هستند که می توانند جرقه هایی تا 10 برابر بزرگتر از شمع های معمولی ( D8RTC ) را ایجاد کنند. تنظیم نبودن پلاتین های شمع خود باعث کاهش راندمان می گردد و جرقه های کوچکی را ایجاد می کند. شمع ها باید در موتورسیکلت ها پس از هر 10.000 کیلومتر تعویض گردند.

توجه: شمع های سوزنی ویژه موتورسیکلت ها با کد استاندارد EIX-D8 می باشند.

تفاوت در شمع های معمولی و سوزنی

 

 

3-فیلتر هوا و کاربراتور:

 

کیفیت و پاک بودن و مخلوط مناسب هوا و بنزین همیشه از اهمیت بیشتری برخوردار بوده زیرا اگر میزان نسبت ترکیب هوا و بنزین همواره مناسب نباشد و کاربراتور به خوبی این ترکیب را انجام ندهد نقطعه اشتعال سوخت کاهش پیدا نموده و در نتیجه انفجار صورت گرفته در محفظه سیلندر ضعیف می باشد و قرت و گشتاور کاهش پیدا می کند. هر چقدر فیلتر هوا توانایی تصویه هوای عبوری را از گرد و غبار های موجود معلق را بهتر انجام دهد کیفیت سوخت حاصل شده بالا تر می رود همین امر در زمانی که فیلتر هوا کثیف گردد باعث میگردد سطح هوای عبوری از فیلتر کاهش یابد و در نتیجه میزان ترکیب هوا و بنزین تغییر کند.

همواره توضیه می شود فیلتر ها را در هر 5000 کیلومتر با غوطه ور کردن فیلتر هوا در بنزین تمیز نمائید و کاربراتور را در هر 12.000 کیلومتر تمیز کنید البته برای تمیز نگه داشتن کاربراتور بهتر است قبل از ورود بنزین به کاربراتور از یک فیلتر کاغذی استاندارد و درجه یک استفاده نمائید.

امروزه برای افزایشت گشتاور در موتورسیکلتها و کاهش مصرف سوخت دیگر کاربراتور از رده خارج شده و سیستم های جدید و مدرن EFI یا همان انژکتور ها را بر روی موتورسیکلتهای گران قیمت و باکیفیت نصب می کنند.

 

 

4- گریس و تنظیم:

 

روانکاری قسمت های متحرک موتورسیکلت بسیار با اهمیت است زیرا که در صورت عدم روان کاری قسمت های متحرک اسطحکاک به وجود آمده باعث کاهش سرعت و شتاب می گردد. همیشه بایستی توپی های چرخ ها را با بهترین نوع گریس های نسوز در هر 5000 کیلومتر آغشتهکنید حتما دوشاخ عقب و گردن فرمان را هم در هر 10.000 کیلومتر گریس کاری نماوید. زنجیر چرخ موتورسیکلت همیشه باید به میزان 1.5 الا 2.5 سانیمتر آزاد باشد و زنجیر چرخ را همیشه با اسپری های تمیز کننده زنجیر چرخ تمیز کنید و یا با روغن موتور های تمیز در هر 1000 کیلومتر آغشته نماید.

 

 

5- اگزوز و فیلر ها:

 

فیلر های موتورسیکلت در تعیین شتاب و سرعت نقش بسزایی دارند. عدم تنظیم بودن فیلر ها باعث می گردد تا توان و کارایی انجین موتورسیکلت کاهش پیدا کند. اگزوز خود به تنهایی قطعه ای است که در میزان شتاب و نفس هر وسیله نقلیه ای تاثیر بسزا دارد. اگزوز هایی که حجم خروجی دود حاصل از سوخت را بهتر و بیشتر  و سریعتر خارج می کنند باعث می گردند تا قدرت و شتاب تا 20% الی 50% افزایش یا کاهش پیدا نماید. البته امروزه به دلیل اثرات زیست محیطی که ذرات معلق در اثر سوختن بنزین ایجاد می شود را به واسطه کاتالیزورهایی در محفظه خمره اگزوز فیلتر می کنند. این کاتالیزورها خود یکی از دلایل کاهش  سرعت خروج دود و در نتیجه کاهش  گشتاور و قدرت هستند. توجه به این نکته که اگر کاتالیزور ها را از درون اگزوز خارج نمائید هم به خود و هم به سایر موجودات زنده خیانت نموده و عملا موجب قتل تدریجی آنها می شوید.

 

6- وزن و شیب:

 

یکی دیگر از عوامل محم در افزایش سرعت وزن موتورسیکلت و سرنشین می باشد. هرچقدر وزن کاهش پیدا نماید در نتیجه سرعت نیز افزایش پیدا می کند. شیب مسر در هنگام موتورسواری بسیار مهم می باشد. شیب های موافق جهت حرکت باعث افزایش سرعت نیز می گردند.

 

 

7- لباس:

 

یکی از مسائلی که افراد کمتر به آن توجه دارند لباس موتورسواری می باشد. لباس ها خود به دلیل منافظی که دارند جریان هوا را در خود جذب نموده و همچون یک بادبان جلوی سرعت را می گیرند. لباس های موتور سواری جریان باد را به واسطه سطح و بافت ریزی که دارند جذب نکرده و باعث می گردند تا همچون یک ماهی که دارای پولک است سرعت شما افزایش یابد. شکل کلاه موتورسواری بسیار مهم می باشد. کلاه های موتورسواری که در جهت سرعت های بالا استفاده می شوند کلاه های 3/4 ( سه چهارم ) می باشند که با دارا بودن شکل آیرو دینامیکی خود باعث می گردند تا جربان هوای عبوری را شکافته و سرعت شما افزایش یابد.

 

کلاه موتورسواری

لباس موتورسواری

 

 

9- آیرو دینامیک:

 

شکل آیرو دینامیکی موتورسیکلت بسیار مهم می باشد. هر چقدر ارتفاع موتورسیکلت از سطح زمین کمتر باشد و شکل موتورسیکلت به صورت یک پیکان باشد ( توجه به شکل زیر ) سرعت افزایش پیدا می کند. و هرچقدر سطح کناره های موتورسیکلت توسط کایت های با کیفیت پوشیده شده باشد جریان هوا کمتر به درون قطعات وارد شده و در نتیجه سرعت افزایش پیدا می کند.

آیرو دینامیک در موتورسیکلت

 

 

8- گیربکس:

 

به طور معمول بر اساس کلاس و رده موتورسیکلت ها گیر بکس های متفاوتی را بر روی موتورسیکلتها قرار می دهند معمولا گیر بکس های موتورسیکلت های درون شهری قدرتی هستند و برای حداکثر سرعت 95km/h طراحی شده اند اما برخی از شرکت ها اقدام به قرار دادن گیربکس های 5 دنده یا 6 دنده بر روی موتورسیکلتهای درون شهری می کنند تا اگر شخص بخواهد باسرعت بالاتری رانندگی کند با افزایش حجم سیلندر مثلا از 200cc به 250cc بتواند در دنده 5 یا 6 میزان حدودا 5% الی 10% سرعت را افزایش دهد البته باید به این نکته توجه کرد که تداد دنده های بیشتر به معنای سرعت بالاتر نخواد بود بلکه تعداد دنده بیشتر در کنترل تقسیم سرعت و قدرت باعث کاهش مصرف بهینه سوخت موثر بوده و باعث می گردد تا در سرعت های بالا 80KM میزان لرزش کاهش پیدا نموده و انجین به صورت نرم تری کار کند . که این کار می بایستی به شیوه صحیح و فنی توسط افراد خبره همچون تراش کاران صورت بگیرد.

 

 

10- چرخ دنده ها:

 

چرخ دنده هایی که بر روی شافت گیربکس در برون از انجین قرار دارد و چرخ دنده عقب که بر روی چرخ  وجود دارند و به خورشیدی ها معروف هستند با تغییر اندازه آنها می توان میزان سرعت و قدرت را افزایش داد. به گونه ای که هرچقدر خورشیدی جلو بزرگتر گردد و یا خورشیدی عقب کوچکتر گردد سرعت افزایش پیدا می کند و بر عکس هرچقدر خورشیدی جلو کوچکتر و خورشیدی عقب بزرگتر گردد قدرت بسیار افزایش می یابد.

جهت تعویض خورشیدی های پیشنهاد می گردد برای افزایش سرعت و شتاب خورشیدی جلو را فقط یک شماره بزرگ و یا خورشیدی عقب را یک شماره کوچک نمائید. برای افزایش قدرت خورشیدی عقب را می توانید تا دو شماره بزرگ نمائید.

 

توجه:

 با تعویض خورشیدی ها باید به این نکته دقت کرد که با اعمال تغییرات برای افزایش سرعت قدرت به حد چشم گیری کاهش می یابد و برعکس با افزایش قدرت  به حد نسبی سرعت کاهش پیدا می کند.

 

هشدار:

تغییر غیر اصولی خورشیدی ها باعث افزایش فشار به میل لنگ و شاتون و گیربکس می گردد و در نتیجه انجین دچار آسیب های جدی می گردد.

 

محاسبه اندازه خورشیدی

 

 

 

 

آشنایی با راه های افزایش سرعت و قدرت در موتورسیکلت ها

5 تصور نادرست افراد از موتورسیکلت ها

سیستم انژکتور  یا EFI چیست؟

مزایای استفاده از باد نیتروژن در لاستیک ها

عواملی که باعث خرابی سوپاپ ها می شوند

متن قولنامه خرید و فروش موتورسیکلت


نام: 9657
ایمیل:
سایت:


علی 1396/02/08

سلام من یک ۱۵۰ شیرکوه دارم ک از چرخ زنجیر ۳۴ ۱۷ تا یی استفاده کردم و کرابراتش هم تنظیم نیست و اما تو کفی سرعت زیادی نمیره مشکل از کاربراتوره مشکل کرابراتش . چیه

گاربراتور را تنظیم کنید نهایت سرعت برای گیربکس این موتورسیکلت 110 کیلومتر می باشد.


علی اکبر 1396/02/07

سلام من یک 150 شیرکوه دارم گاز خورش خوبه تو سربالایی ها قدرت نداره و توی سر پایینی ها دور موتور بسیار بالا میره و سرعت نمیگیره حدودا 110 تا بیشتر نمیره ب نظر شما اگه ی شمع سوزنی بندازم و چرخ زنجیر عقب رو 34 تایی کنم وجلو رو 17 تایی و هواکش رو خالی کنم تاثیری داره

تاثیر دارد اما باید انتظار آسیب جدی انجین در طی مدت زمان های آینده را داشته باشید.


سجاد 1396/02/06

سلام.من رهرو ۲۰۰ دارم.برای اینکه سرعت و شتابش بره بالا،باید چکار کنم و چه قدر هزینه بر میداره؟


امیر 1396/02/05

سلام میتونین بیاین تو پیجه من سوالاتونو بپرسینzanj****

پاسخ و طرح سوال تنها از طریق سایت ما صورت میگیرد تا دیگران هم از آنها آگاهی پیدا نموده و در صورت نیاز بتوانند مشکلات خود را برطرف سازند.


hossein 1396/02/05

سلام خسته نباشید. من شباب 200 سی سی دارم از وقتی شمع موتورمو سوزنی ان جی کا انداختم موتورم بهتر کار میکنه و شتابش بیشتر شده فقط یه مشکل دارم که وقتی تو کفی موتور تو دنده 5 میزنم و گازشو میگیرم دور موتور میره تو محدوده قرمز و میرسه به 11 هزار و سرعتم هم میشه 110 کیلومتر(با کیلومتر دیجیتال) حالا راهی هست یه کار کنم که تو محدوده قرمز نره دور موتور

به احتمال 99% کیلومتر مشکل دارد.

مثلا خورشیدی عقب که 38 تایی هست رو کنم 36 تایی؟(البته میشه کم گاز برم ولی دوس دارم موتور 100 تا بره ولی دور موتور به محدوده قرمز نرسه)ارزش داره گربکس 6 دنده هندا ایکس ال بندازم؟

هیچ تاثیری جز کاهش دور موتور را در پی نخواهد داشت.

ببخشید برای محاسبه اندازه خورشیدی من نمیدونم موتورم تو چه دور موتوری حداکثر قدرت رو میده والا من تو دنده دو و سه و چهار دورموتور رو تا 12 هزار میبرم بعدش دنده عوض میکنم و تا همون دور 12 هزار موتور هم شتاب داره هم قدرت و کم نمیاره .موتورم هم شباب 200 سی سی

حداکثر دور موتور برای موتورسیکلت شما در 6500 دور است.


1

علی 1396/02/04

سلام شمع سوزنی واسه موتور های طرح ویو که شمعش کوچکتر‌نسبت به هندا هست هم داخل بازار هست برای خرید؟

موجود است.

اگر بخوایم شمع سوزنی بزاریم نیازی نیست کویل موتور را عوض کنیم؟ لطفا پاسخ دهید

خیر


1

علی جرجندی 1396/02/03

سلام من یک موتور ۱۲۵دارم تو سرعت گاز موتور ول میدم ازتو اگزوز صدای ترق ترق میاد مشکل از کجایه

مشکلی ندارد. فیلتر هوا کثیف گردیده است.


1

محمدصادق 1396/02/03

سلام.من رهرو ۲۰۰ دارم.برای اینکه سرعت و شتابش بره بالا،باید چکار کنم و چه قدر هزینه بر میداره؟


1

رضا 1396/02/03

سلام.بنده 1 ماه هست که یه موتورسیکلت 150 هیروهانک خریدم موتور خیلی نرم و ایده ال هست نسبت به هوندا125 که قبلا داشتم.چنتا سوال دارم.

اول اینکه ایا نحوه آب بندی در سرعت و شتاب موتور واقعا تاثیر داره؟

در عمر و کارایی بیشترین تاثیر را دارد. مسئله شتاب و سرعت مربوط به طراحی گیربکس می باشد.

با توجه به مطالبی که توسایتتون خوندم نباید تاثیر داشته باشه ولی اکثرا معتقدن که موتور اگه درست اب بندی بشه(از یه زمانی به بعد با دورموتور بالا گاز بخوره)اصطلاحا نفسش باز میشه این درسته؟

درست متوجه شدید ربطی به به آب بندی ندارد. بلکه علت اینکه می گویند با گاز دادن نفس باز میگردد به این دلیل است که در را نندگی در سرعت های پایین کلیه مجرای خروج دود درون اگزوز به وسیله دوده پر شده و حجم خروج دود کاهش می یابد و در نتیجه موتورسیکلت دچار افت شتاب میگردد که پس از رانندگی با سرعت بالا به دلیل افزایش لرزش و فشار وارد شده به وسیله دود خروجی از سوپاپ دود، کلیه دوده های جمع شده از اگزوز جدا شده و از اگزوز خارج میشود و در نتیجه مسیر خروج دود باز شده و حاصل آن بهبود چشم گیر نفس موتورسیکلت است.

دوم اینکه من انتظار سرعت بیشتر از موتور 150 نسبت به 125 داشتم ولی چند باری که با موتور 125 کورس گذاشتم تو شروع جلو می افتادم تو دنده 2-3 من موتور 125 جلو می افته و در دنده 5 من ک نهایتا 110 میره حداقل 10-12 کیلومتر مسافت لازمه تا من بتونم اون فاصله چند متری رو جبران کنم.ینی انگار مکس اسپید من با اون موتور 125 پنج در حد 2-3کیلومتر در ساعت بیشتره و شتابم کمتر این طبیعی هست؟

از دقت خوب شما خوشحالیم. درست متوجه شدید. حجم سیلندر بیشتر در موتورسیکلتهای تک سیلندر تنها باعث افزایش شتاب اولیه میگردد و سرعت افزایش پیدا نمی کند. افزایش سرعت مربوط به طراحی گیربکس است. کلیه موتورسیکلتهایی که باحجم سیلندر 80cc الی 250cc که همگی طرح هندا هستند همگی برای نهایت سرعت بین 90 الی 100 کیلومتر در ساعت طراحی گردیده اند و همگی دارای قطعات یکسانی هستند و تنها حجم سیلندر افزایش یافته است که این افزایش حجم باعث افزایش شتاب اولیه و قدرت موتورسیکلت گردیده است. در اصل شرکت های مونتاژ کننده در ایران از بی اطلاعایی فنی افراد استفاده کرده و به تصور اینکه حجم سیلندر بیشتر باعث افزایش سرعت میگردد اقدام به فروش موتورسیکلتهایی دقیقا یکی نموده اند به عبارت دیگر " خر همان خر است و تنها پالون آن تعویض گردیده است"


علیرضا 1396/02/02

سلام من یه موتور هوندا انرژی ۱۲۵ دارم انگار کیلومترش رو ۸۰ تا قفله چیکار کنم،

باید از نزدیک بررسی گردد. به یک تعمیرکار باتجربه مراجعه کنید.


1

علی اکبر 1396/02/01

سلام من یک موتور ص50 شیرکوه دارم گازخورش خوبه اما وقتی از گدار بالا میریم کم میاره و وقتی از سرپایینی پایین می اییم تو سرعت ریپ میزنه مشکلش چیه

مشکلی وجود ندارد. گیربکس و حجم سیلندر برای سربالایی کم است و در سر پایینی به دلیل بالا رفتن دور موتور و متناسب نبودن دنده با میزان دور موتور و سرعت و تغییر زاویه موتورسیکلت شناور درون کاربراتور مسیر سوخت را برای چند لحظه قطع نموده و باعث ایجاد ریپ زدن در موتورسیکلت می گردد.


داریوش 1396/02/01

سلام.خسته نباشید،من برج ۳ سال ۹۵یک موتور رهرو ۲۰۰(دسته دوم مدل ۹۳)از بنگاه خریداری کردم،آن موقع که خریدم ۱۲۰ تا راه میرفت اما الان دنده پنج و گاز آخر ۱۰۰ تا بیشتر نمیره،میشه بگید دلیل کم شدن سرعت چی است و آیا توی آینده سرعت اش از ۱۰۰تا کمتر میشه یا دیگه همون ۱۰۰ تا می مونه؟؟ با تشکر

تمامی موارد مطرح شده در بالا را باید در نظر بگیرید. سرویس به موقع و مراحل آب بندی بسیار مهم است. سرعت کمتر نمیگردد و نهایت سرعت بسته به شرایط مسیر رانندگی متفاوت است.


جواد 1396/01/31

سلام من هندا 125 دارم تو جاده (کورس) دنده 3 پر نمیشه خورشیدی جلو 17 هست خورشیدی چرخ عقب 37 باید چه کار کنم راهنمایی کنید و نگفته نماند موتورم 4 دنده هست .؟؟؟؟

زمانی که خورشیدی های موتورسیکلت تغییر میکند نسبت دور و قدرت چرخ دنده های گیربکس تغییر میکند و این امر باعث میگردد در بعضی دنده های عمل شتاب گیری و یا ایجاد قدرت تغییر پیدا کند و محسوس نباشد.


navid 1396/01/31

من یه CGL 125هوندا دارم. خیلی خوبه ولی به سرم زده انجینش رو عوض کنم. چون فکر میکنم از این موتور بیشتر میشه کشید. نظرتون رو چه انجینیه و عواقبش رو هم ممنون میشم بگید

پول و وقت خود را هدر می دهید.


1

علی 1396/01/31

سلام من موتور کبیر ۲۰۰دارم میخوام سرعتش کم شه و قدرت شتابش بده بالا باید چ کار کنم راهنمایی کنید ممنونم

باید خورشیدی های موتور را تغییر دهید.


1

باسط 1396/01/28

من یه موتور هندا150دارم دنده 3شگسته هزینش چقدره

هذینه چرخ دنده حدودا 10.000 الی 15.000 تومان امان عجرت باز کردن و بستن انجین حدودا بین 30.000 الی 50.000 تومان می باشد.


1

امير 1396/01/28

با عرض سلام و خسته نباشيد من 150 كبير 5 دنده دارم در دنده 5 با سرعت 60 صداي زيادي از موتور به گوش ميرسه و بيش از 80 تا سرعت نميره

دنده 5 مناسب سرعت 60 کیلومتر نیست و صدای ایجاد شده نشان از وجود فشار به گیربکس دارد.


صابر 1396/01/28

سلام جناب مهندس من موتورcf moto 150انزکتوری دارم اکر شمع سوزنی بندازم مشکلی براش نداره باتشکر

مشکلی ندارد.


سجاد 1396/01/28

سلام من موتورم رهرو200 مدل 93 است.موتورم تا دنده4 که میرم گازخورش خوب پر میکنه،(یعنی عقربه گاز خور روی شماره های 9.10میاد )اما وقتی میرم دنده 5 عقربه گازخور میاد روی 7و8.میشه بگین مشکلش چیه؟

مشکلی ندارد و کاملا سالم است.


محمد 1396/01/24

سلام من نامی200 دارم وقتی که دور موتور به 7 میرسه پت پت میکنه میخواستم بدونم مشکلش کجاست؟

در جریان سوخت وارد شده به کاربراتور و یا حجم هوای وارد شده به کاربراتور ممکن است مشکلی وجود داشته باشد.