آموزش سرویس و نگهداری خودرو

موضوعات آموزش

ورود به سیستم

سایر مطالب

رادیو موزیک آنلاین

نماد اعتماد

جذابترین های این بخش

مطالب هم شاخه

آیا میدانستید؟

خدمات

گزارشات

سیستم عامل: Unknown OS Platform
مرورگر شما: Unknown Browser
کشور شما: United States
موقعیت شما: 54.162.237.53

بازدید دیروز: 0
بازدید کننده دیروز: 0
بازدید امروز: 1038
بازدید کننده امروز: 581
بازدید کل تا به امروز: 1770511

GPS آنلاین

مسیر یاب آنلاین آسان

تبلیغات

دانلود دفترچه راهنمای مدار سیم کشی برق موتورسیکلت

تبلیغات

دانلود دفترچه راهنمای سرویس و نگهداری موتورسیکلت آپاچی 180 و آپاچی 160

تبلیغات

دانلود دفترچه راهنمای سرویس و نگهداری موتورسیکلت تریل سوزوکی

تبلیغات

تبلیغات

دانلود دفترچه راهنمای سرویس و نگهداری موتورسیکلت هندا

آموزش > آموزش سرویس و نگهداری خودرو >  موتورسیکلت > 

آشنایی با راه های افزایش سرعت و قدرت در موتورسیکلت ها

عشق به دست یابی سرعت هر چه بیشتر امری است که هر فردی را تحت تاثیر خود قرار می دهد. دستیابی زمانی کمتر به شتاب اولیه از صفر تا صد چیزی است که هر شخصی که دارای موتورسیکلت و یا هر خودرویی باشد برای آن بسیار با اهمیت و لذت بخش است. امروز می خواهی 10 راه حل جهت افزایش سرعت در موتورسیکلتها را بیان کنیم پس در ادامه همراه ما باشید.

 

یکی از بیشترین سوالاتی که طی دو سال گذشته تا کنون از ما شده است راه های افزایش بهبود در شتاب اولیه و سرعت می باشد. هر چند رانندگی با سرعت های بالا نیازمند درک مهمی از بسیاری از مسائل ایمنی و فنی می باشد. ما در اینجا راه های بهبود شتاب و سرعت را بیان می کنیم و امید واریم تا زمانی که به ترتیب گواهینامه، بیمه، افزایش مهارت رانندگی، لوازم ایمنی موتورسواری را کاملا تامین نکرده اید اقدام به رانندگی با سرعت بالا نکنید.

 

هشدار:

18-

 

ابتدا تصاویر بسیار دلخراشی از عواقب سرعت بالا را به نمایش گذاشته ایم.

 

تصاویر به ترتیب صحنه های دلخراشتری را نشان می دهد

 

 

تصادف موتورسیکلت

تصادف موتورسیکلت

تصادف موتورسیکلت

تصادف موتورسیکلت

تصادف موتورسیکلت

تصادف موتورسیکلت

تصادف موتورسیکلت

تصادف موتورسیکلت

تصادف موتورسیکلت

تصادف موتورسیکلت

تصادف موتورسیکلت

تصادف موتورسیکلت

 

 

 

 

1- سوخت:

 

برای دست پیدا کرده به قدرت و گشتاور بیشتر همیشه کیفیت و درجه اشتعال سوخت از اهمیت بالایی برخوردار بوده است. برای دسترسی پیدا کردن به سرعت بالاتر همواره بهتر است به جای بنزین های معمولی از بنزین های سوپر که دارای درجه اشتعال بالاتری هستن و اکتان آنها بیشتر می باشد استفاده کنید. تمیز بودن بنزین خود بسیار با اهمیت است زیرا زنگار هایی که درون باک ایجاد می شود باعث می گردد تا اکتان بنزین کاهش پیدا کند و همینطور زنگار ها با بنزین واکنش داده و اثرات زیست محیطی خطرناکی را ایجاد می کنند که اکثرا باعث ایجاد سرطان می گردند. برای تمز کردن بنزین بهتر است از فیلتر های کاغذی درجه یک استفاده کنید تا بزین را به خوبی پاک سازی کند. فیلتر های کاغذی را باید در هر 3000 کیلومتر و یا معادل هر 10 بار سوخت گیری تعویض نمائید.

 

تزریق گاز نیتروژن:

در موتورسیکلتها برای آنکه شتاب بشدت افزایش یابد با تزریق گاز نیتروژن به درون سیلندر میزان شدت گشتاور را بالا می برند.

اخطار:

میزان حجم و ترکیب هیدروژن دارای محاسباتی دقیق است و هر گونه اشتباهی باعث انفجار و وارد آمدن خسارات جانی می گردد.

 

2- شمع:

 

شمع یکی از مواردی است که در بهتر سوختن بنزین کمک بسیاری می کند شمع های معمولی که در ولتاز 50.000 ولتی ایجاد جرقه می نمایند همواره جرقه های کوچکی را ایجاد می کنند. هرچقدر میزان جرقه بزرگتر باشد سوخت وارد شده در محفظه سیلندر کامل تر دچار انفجار شده و در نتیجه مصرف سوخت و قدرت و گشتاور افزایش پیدا می کند. بهترین شمع ها شمع های سوزنی ( EIX-D8 ) با یک الی چهار الکترود هستند که می توانند جرقه هایی تا 10 برابر بزرگتر از شمع های معمولی ( D8RTC ) را ایجاد کنند. تنظیم نبودن پلاتین های شمع خود باعث کاهش راندمان می گردد و جرقه های کوچکی را ایجاد می کند. شمع ها باید در موتورسیکلت ها پس از هر 10.000 کیلومتر تعویض گردند.

توجه: شمع های سوزنی ویژه موتورسیکلت ها با کد استاندارد EIX-D8 می باشند.

تفاوت در شمع های معمولی و سوزنی

 

 

3-فیلتر هوا و کاربراتور:

 

کیفیت و پاک بودن و مخلوط مناسب هوا و بنزین همیشه از اهمیت بیشتری برخوردار بوده زیرا اگر میزان نسبت ترکیب هوا و بنزین همواره مناسب نباشد و کاربراتور به خوبی این ترکیب را انجام ندهد نقطعه اشتعال سوخت کاهش پیدا نموده و در نتیجه انفجار صورت گرفته در محفظه سیلندر ضعیف می باشد و قرت و گشتاور کاهش پیدا می کند. هر چقدر فیلتر هوا توانایی تصویه هوای عبوری را از گرد و غبار های موجود معلق را بهتر انجام دهد کیفیت سوخت حاصل شده بالا تر می رود همین امر در زمانی که فیلتر هوا کثیف گردد باعث میگردد سطح هوای عبوری از فیلتر کاهش یابد و در نتیجه میزان ترکیب هوا و بنزین تغییر کند.

همواره توضیه می شود فیلتر ها را در هر 5000 کیلومتر با غوطه ور کردن فیلتر هوا در بنزین تمیز نمائید و کاربراتور را در هر 12.000 کیلومتر تمیز کنید البته برای تمیز نگه داشتن کاربراتور بهتر است قبل از ورود بنزین به کاربراتور از یک فیلتر کاغذی استاندارد و درجه یک استفاده نمائید.

امروزه برای افزایشت گشتاور در موتورسیکلتها و کاهش مصرف سوخت دیگر کاربراتور از رده خارج شده و سیستم های جدید و مدرن EFI یا همان انژکتور ها را بر روی موتورسیکلتهای گران قیمت و باکیفیت نصب می کنند.

 

 

4- گریس و تنظیم:

 

روانکاری قسمت های متحرک موتورسیکلت بسیار با اهمیت است زیرا که در صورت عدم روان کاری قسمت های متحرک اسطحکاک به وجود آمده باعث کاهش سرعت و شتاب می گردد. همیشه بایستی توپی های چرخ ها را با بهترین نوع گریس های نسوز در هر 5000 کیلومتر آغشتهکنید حتما دوشاخ عقب و گردن فرمان را هم در هر 10.000 کیلومتر گریس کاری نماوید. زنجیر چرخ موتورسیکلت همیشه باید به میزان 1.5 الا 2.5 سانیمتر آزاد باشد و زنجیر چرخ را همیشه با اسپری های تمیز کننده زنجیر چرخ تمیز کنید و یا با روغن موتور های تمیز در هر 1000 کیلومتر آغشته نماید.

 

 

5- اگزوز و فیلر ها:

 

فیلر های موتورسیکلت در تعیین شتاب و سرعت نقش بسزایی دارند. عدم تنظیم بودن فیلر ها باعث می گردد تا توان و کارایی انجین موتورسیکلت کاهش پیدا کند. اگزوز خود به تنهایی قطعه ای است که در میزان شتاب و نفس هر وسیله نقلیه ای تاثیر بسزا دارد. اگزوز هایی که حجم خروجی دود حاصل از سوخت را بهتر و بیشتر  و سریعتر خارج می کنند باعث می گردند تا قدرت و شتاب تا 20% الی 50% افزایش یا کاهش پیدا نماید. البته امروزه به دلیل اثرات زیست محیطی که ذرات معلق در اثر سوختن بنزین ایجاد می شود را به واسطه کاتالیزورهایی در محفظه خمره اگزوز فیلتر می کنند. این کاتالیزورها خود یکی از دلایل کاهش  سرعت خروج دود و در نتیجه کاهش  گشتاور و قدرت هستند. توجه به این نکته که اگر کاتالیزور ها را از درون اگزوز خارج نمائید هم به خود و هم به سایر موجودات زنده خیانت نموده و عملا موجب قتل تدریجی آنها می شوید.

 

6- وزن و شیب:

 

یکی دیگر از عوامل محم در افزایش سرعت وزن موتورسیکلت و سرنشین می باشد. هرچقدر وزن کاهش پیدا نماید در نتیجه سرعت نیز افزایش پیدا می کند. شیب مسر در هنگام موتورسواری بسیار مهم می باشد. شیب های موافق جهت حرکت باعث افزایش سرعت نیز می گردند.

 

 

7- لباس:

 

یکی از مسائلی که افراد کمتر به آن توجه دارند لباس موتورسواری می باشد. لباس ها خود به دلیل منافظی که دارند جریان هوا را در خود جذب نموده و همچون یک بادبان جلوی سرعت را می گیرند. لباس های موتور سواری جریان باد را به واسطه سطح و بافت ریزی که دارند جذب نکرده و باعث می گردند تا همچون یک ماهی که دارای پولک است سرعت شما افزایش یابد. شکل کلاه موتورسواری بسیار مهم می باشد. کلاه های موتورسواری که در جهت سرعت های بالا استفاده می شوند کلاه های 3/4 ( سه چهارم ) می باشند که با دارا بودن شکل آیرو دینامیکی خود باعث می گردند تا جربان هوای عبوری را شکافته و سرعت شما افزایش یابد.

 

کلاه موتورسواری

لباس موتورسواری

 

 

9- آیرو دینامیک:

 

شکل آیرو دینامیکی موتورسیکلت بسیار مهم می باشد. هر چقدر ارتفاع موتورسیکلت از سطح زمین کمتر باشد و شکل موتورسیکلت به صورت یک پیکان باشد ( توجه به شکل زیر ) سرعت افزایش پیدا می کند. و هرچقدر سطح کناره های موتورسیکلت توسط کایت های با کیفیت پوشیده شده باشد جریان هوا کمتر به درون قطعات وارد شده و در نتیجه سرعت افزایش پیدا می کند.

آیرو دینامیک در موتورسیکلت

 

 

8- گیربکس:

 

به طور معمول بر اساس کلاس و رده موتورسیکلت ها گیر بکس های متفاوتی را بر روی موتورسیکلتها قرار می دهند معمولا گیر بکس های موتورسیکلت های درون شهری قدرتی هستند و برای حداکثر سرعت 95km/h طراحی شده اند اما برخی از شرکت ها اقدام به قرار دادن گیربکس های 5 دنده یا 6 دنده بر روی موتورسیکلتهای درون شهری می کنند تا اگر شخص بخواهد باسرعت بالاتری رانندگی کند با افزایش حجم سیلندر مثلا از 200cc به 250cc بتواند در دنده 5 یا 6 میزان حدودا 5% الی 10% سرعت را افزایش دهد البته باید به این نکته توجه کرد که تداد دنده های بیشتر به معنای سرعت بالاتر نخواد بود بلکه تعداد دنده بیشتر در کنترل تقسیم سرعت و قدرت باعث کاهش مصرف بهینه سوخت موثر بوده و باعث می گردد تا در سرعت های بالا 80KM میزان لرزش کاهش پیدا نموده و انجین به صورت نرم تری کار کند . که این کار می بایستی به شیوه صحیح و فنی توسط افراد خبره همچون تراش کاران صورت بگیرد.

 

 

10- چرخ دنده ها:

 

چرخ دنده هایی که بر روی شافت گیربکس در برون از انجین قرار دارد و چرخ دنده عقب که بر روی چرخ  وجود دارند و به خورشیدی ها معروف هستند با تغییر اندازه آنها می توان میزان سرعت و قدرت را افزایش داد. به گونه ای که هرچقدر خورشیدی جلو بزرگتر گردد و یا خورشیدی عقب کوچکتر گردد سرعت افزایش پیدا می کند و بر عکس هرچقدر خورشیدی جلو کوچکتر و خورشیدی عقب بزرگتر گردد قدرت بسیار افزایش می یابد.

جهت تعویض خورشیدی های پیشنهاد می گردد برای افزایش سرعت و شتاب خورشیدی جلو را فقط یک شماره بزرگ و یا خورشیدی عقب را یک شماره کوچک نمائید. برای افزایش قدرت خورشیدی عقب را می توانید تا دو شماره بزرگ نمائید.

 

توجه:

 با تعویض خورشیدی ها باید به این نکته دقت کرد که با اعمال تغییرات برای افزایش سرعت قدرت به حد چشم گیری کاهش می یابد و برعکس با افزایش قدرت  به حد نسبی سرعت کاهش پیدا می کند.

 

هشدار:

تغییر غیر اصولی خورشیدی ها باعث افزایش فشار به میل لنگ و شاتون و گیربکس می گردد و در نتیجه انجین دچار آسیب های جدی می گردد.

 

محاسبه اندازه خورشیدی

 

 

 

 

آشنایی با راه های افزایش سرعت و قدرت در موتورسیکلت ها

5 تصور نادرست افراد از موتورسیکلت ها

سیستم انژکتور  یا EFI چیست؟

مزایای استفاده از باد نیتروژن در لاستیک ها

عواملی که باعث خرابی سوپاپ ها می شوند

متن قولنامه خرید و فروش موتورسیکلت


نام: 7171
ایمیل:
سایت:


ساسان 1396/04/02

سلام من یه تریلxl125 دارم انجین به روغن سوزی افتاده میخوام برا تعمیر تقویت کنم 150 بکنم بهتره یا 200 ؟ یه انجین مزایده 250 نامی زنجیری گیر آوردم یا اونو تهیه کنم بندازم روش؟کدام رو مصلحت میدونید

انجین را به صورت کامل تعویض کنید بهتر است.


Ahmad 1396/03/30

سلام من یک ۱۲۵ سحر دارم که یک خنک کننده موتور داره اگر خنک کننده رو بردارم سرعت و شتاب موتور زیاد میشه؟؟

ربطی ندارد.


محمد رضا جافری 1396/03/30

ایا فنر پست گاز و خود پستن گاز و کوچک کنی سرعت موتور بیشتر میشه

ارتباطی ندارد.


محمد رضا جافری 1396/03/30

بخشید من خورشیدی عقب انداختم ۳۲وجلو ۱۷موتور خیلی سرعتش زیاد شد ولی بعد از ۴ماه موتورم روغن سوزی پیدا کرد توپیشم خراب شد عوضش کردم و الان بیشتر از ۱۰۰نمیره

تغییر خورشیدی غیر اصولی چنین مشکلاتی را ایجاد میکند.


ابوالفضل 1396/03/29

سلام من یه شیرکوه 200 دارم از لحظه ای که خریدمش بنزین سوپر زدم بهش شمع سوزنی ایردیوم ان جی کا بسم روش تو شتاب و سرعت میخوام با موتور های قوی تر کل بندازم خورشیدی جلو رو یک شماره بزرگ تر کنم بهتر میشه شتاب و سرعتش ؟؟

بهبود شتاب صورت خواهد گرفت.

و سوال آخر در مورد تزریق نیتروژن یکم توضیح بدین خیلی ببخشد داداش


alireeza 1396/03/29

سلام...من...یه..موتور..کبیر..(۲۰۰)دارم..ک..وقتی..ک..تازه..اورده..بودم..حیلی..سریع..شتاب..و...سرعت.. میرفت..تو..تمام..دنده..هاش..ولی..حالا...تو..دنده.. پنج..اصلا..نمیره..نهایتش..۱۱۲تا...یه..راه..کار..به..من..بدین..متشکرم..!!

مراحل سرویس و نگهداری را باید به موقعه انجام دهید.


رضا 1396/03/27

سلام من یه دویست نیکتاز دارم وقتی تو سرعت باهاش بکشی کم میاره مثل اینکه بنزین بهش نمیرسه کابراتور تمیز کردم شمع عوض کردم سیم پیچ عوض کردم ترانزیستور که عوض کردم بهتر شد دنده 3 80 تا 85 تا میره راه حل چیه

انتظارات شما از این موتورسیکبت بسیار زیاد است.


Hadi 1396/03/27

با عرض سلام وخسته نباشید شما گفتید مراحل اب بندی به خوبی انجام نشده ولی من موتورو از به شخصی گرفتم خودش میگفت چند سال خوابیده

خوابیدن موتورسیکلت به شیه های غیر اصولی و صحیح باعث آسیب در انجین می گردد.

و چطوری میتونم درستش کنم یعنی چیکار کنم که خواموش نکنه وقتی به دنده اینا هم میندازم یه جور صدا میده بعضی موقه ها هم وقتی از دنده دو به سه میندازم تشخیص نمیده و دوباره میدازم دو بعد میندازم سه راهی هست دست بیشه ایا؟؟

حداقل 1000 کیلومتر باید طی کنید اگر مشکل برطرف نشد موتورسیکلت بخاطر خابیدن آسیب ندیده است و بخاطر آب بندی غیر اصولی نقص پیدا کرده است. برای رفع چنین نقصی پول خود را خرج نکید بهتر است به فکر یک موتورسیکلت نو باشید.


رضا 1396/03/27

با سلام.من موتور ۲۰۰شیرکوه ۹۵ دارم.موقع گاز دادن،موتور تا دنده چهار سرعت خوب و عالی دارد ولی وقتی موتور۵ میشود سرعت آن کم‌میشود.مشکل چیست؟

مشکلی ندارد. طراحی گیربکس همین گونه است.


سجاد 1396/03/26

سلام.من یه ۱۲۵ دارم میخوام تبدیلش کنم به ۲۰۰(دست سازش کنم).برای اینکه موتورم را دویست دست ساز کنم چه چیز هایی باید فراهم کنم؟

به تراشکاری مراجعه کنید.


1

Hadi 1396/03/25

سلام من یه کبیر موتور دارم که رو باکش نوشته تیزباد حالا تو سربالای نه زیاد فقط یکم راحت ۱۲۰ رو رد میکنه اونم ۱۲۵ هستش یعنی روز اول که خریده بودم سوار شدم تو راه بدون شیب خیلی سریع شتاب گرف ولی بعد چند وقت یکم ضعیف شده یعنی یکم دیر شتاب میگیره و از همه مهم تر وقتی یکی رو سوار میکنم قدرتش خیلی کم میشه با دنده سه به زور از شیب کم رد میشه حالا هم زیاد خواموش میکنه حتی وقتی سرازیری میرم کلاجو میگیرم خلاص برم تو دنده دو یک یا سه خواموش میکنه ول که میکنه بعضی موقه ها بادنده روشن میشه بعضی موقه ها هم نه میخواستم بدونم دلیلش چیه؟

مراحل آب بندی به خوبی انجام نگرفته است و سرویس های به موقع صورت نگرفته است.


1

Saeed 1396/03/25

سلام من یه هوندا 125دارم میخوام پنج دندش کنم چطور میشه

گیربکس را باید تعویض نمائید.


1

نایب 1396/03/25

.سلام من یه موتور پرواز پنج دنده ۱۲۵دارم با دند ۱ راحت میشه تک زده ولای با دند دو هر کاری بکنی موتور بعد از یک متر میاد پاین دست هر کس هم دادم امین جوری سفه کلاج هم اوزه کردم

مشکلی ندارد.


1

علی 1396/03/24

سلام مرسی بابات سایت خوبتون میشه کاری کرد که از اگزوز موتور اتیش بزنه بیرون؟

قسمت خمره را یک سوراخ ریز بزنید و به وسیله یک لوله نسوز کمی بنزین به درون اگزوز تزریق کنید.

هشدار: در صورت کوچکترین اشتباه خطر مرگ شما را تهدید می کند.


1

محمد 1396/03/23

سلام خسته نباشيد.من موتور ٢٠٠ دارم.دور موتور تا به ٥،٦ مي رسه موتور ريپ ميزنه.برق و كاربراتور هم بررسي كردم هيچ مشكلي نداره.مشكل از كجاست؟

احتمال خرابی شمع و یا نرسیدن سوخت به کاربراتور زیاد است.


امیرحسین 1396/03/22

سلام من یه موتورچهارچرخ ۹۰ cc falcon دارم توسربالایی عالی و قدرت خیلی خوبی داره اما تو مسیر صاف از ۷۵ تا بیشتر نمیره می خواستم حداکثر قدرت و سرعت این موتور چندتاست? وزن موتور با سرنشین ۱۷۰ کیلو میشه در ضمن شتابش هم خوبه.

حداکثر قدرت آن 5.4 اسب بخار است.


علی 1396/03/22

با سلام خدمت دوستان من یک 150 شیرکوه دارم ک توی 150 های شهرمون تقریبا تکه و سرعت بالایی داره چند وقت اگزوزش خراب بوده حالا رنگ هاش کمی ضعیف شده و تو دور موتور بالا کمی دود میکنه میخاستم بدونم اگه ی ته سیلندر 200 بندازم روش اختلالی توی شاتون یا میلنگ پیدا نمیکنه

مشکلی ندارد اما کار بیهوده ای است.


Himan 1396/03/21

سلام من یه موتور 125 دارم وقتی دنده4میزم چ بعد گازش میدم انگار دنده میخواد نمیدونم چکارش کنم لطفا ببهمون بگید

مشکلی ندارد.


علی 1396/03/18

ببخشید موتور پالس معمولی ۲۰۰بیشتر راه میرود یا هوندا ۲۰۰

پالس


علی 1396/03/18

سلام من ی موتور پالس معمولی ۲۰۰ باجاج دارم نهایت سرعت این موتور چقدر است

گیربکس این موتورسیکلت برای حداکثر سرعت 105 کیلومتر طراحی گریده است که در صورت شیب و وزش باد موافق سرعت تا بیش 120 کیلومتر افزایش خواهد یافت.