آموزش سرویس و نگهداری خودرو

موضوعات آموزش

ورود به سیستم

سایر مطالب

رادیو موزیک آنلاین

نماد اعتماد

جذابترین های این بخش

مطالب هم شاخه

آیا میدانستید؟

خدمات

گزارشات

سیستم عامل: Unknown OS Platform
مرورگر شما: Unknown Browser
کشور شما: United States
موقعیت شما: 50.16.51.93

بازدید دیروز: 3490
بازدید کننده دیروز: 1703
بازدید امروز: 255
بازدید کننده امروز: 140
بازدید کل تا به امروز: 1253823

GPS آنلاین

مسیر یاب آنلاین آسان

تبلیغات

دانلود دفترچه راهنمای مدار سیم کشی برق موتورسیکلت

تبلیغات

دانلود دفترچه راهنمای سرویس و نگهداری موتورسیکلت آپاچی 180 و آپاچی 160

تبلیغات

دانلود دفترچه راهنمای سرویس و نگهداری موتورسیکلت تریل سوزوکی

تبلیغات

تبلیغات

دانلود دفترچه راهنمای سرویس و نگهداری موتورسیکلت هندا

آموزش > آموزش سرویس و نگهداری خودرو >  موتورسیکلت > 

آشنایی با راه های افزایش سرعت و قدرت در موتورسیکلت ها

عشق به دست یابی سرعت هر چه بیشتر امری است که هر فردی را تحت تاثیر خود قرار می دهد. دستیابی زمانی کمتر به شتاب اولیه از صفر تا صد چیزی است که هر شخصی که دارای موتورسیکلت و یا هر خودرویی باشد برای آن بسیار با اهمیت و لذت بخش است. امروز می خواهی 10 راه حل جهت افزایش سرعت در موتورسیکلتها را بیان کنیم پس در ادامه همراه ما باشید.

 

یکی از بیشترین سوالاتی که طی دو سال گذشته تا کنون از ما شده است راه های افزایش بهبود در شتاب اولیه و سرعت می باشد. هر چند رانندگی با سرعت های بالا نیازمند درک مهمی از بسیاری از مسائل ایمنی و فنی می باشد. ما در اینجا راه های بهبود شتاب و سرعت را بیان می کنیم و امید واریم تا زمانی که به ترتیب گواهینامه، بیمه، افزایش مهارت رانندگی، لوازم ایمنی موتورسواری را کاملا تامین نکرده اید اقدام به رانندگی با سرعت بالا نکنید.

 

هشدار:

18-

 

ابتدا تصاویر بسیار دلخراشی از عواقب سرعت بالا را به نمایش گذاشته ایم.

 

تصاویر به ترتیب صحنه های دلخراشتری را نشان می دهد

 

 

تصادف موتورسیکلت

تصادف موتورسیکلت

تصادف موتورسیکلت

تصادف موتورسیکلت

تصادف موتورسیکلت

تصادف موتورسیکلت

تصادف موتورسیکلت

تصادف موتورسیکلت

تصادف موتورسیکلت

تصادف موتورسیکلت

تصادف موتورسیکلت

تصادف موتورسیکلت

 

 

 

 

1- سوخت:

 

برای دست پیدا کرده به قدرت و گشتاور بیشتر همیشه کیفیت و درجه اشتعال سوخت از اهمیت بالایی برخوردار بوده است. برای دسترسی پیدا کردن به سرعت بالاتر همواره بهتر است به جای بنزین های معمولی از بنزین های سوپر که دارای درجه اشتعال بالاتری هستن و اکتان آنها بیشتر می باشد استفاده کنید. تمیز بودن بنزین خود بسیار با اهمیت است زیرا زنگار هایی که درون باک ایجاد می شود باعث می گردد تا اکتان بنزین کاهش پیدا کند و همینطور زنگار ها با بنزین واکنش داده و اثرات زیست محیطی خطرناکی را ایجاد می کنند که اکثرا باعث ایجاد سرطان می گردند. برای تمز کردن بنزین بهتر است از فیلتر های کاغذی درجه یک استفاده کنید تا بزین را به خوبی پاک سازی کند. فیلتر های کاغذی را باید در هر 3000 کیلومتر و یا معادل هر 10 بار سوخت گیری تعویض نمائید.

 

تزریق گاز نیتروژن:

در موتورسیکلتها برای آنکه شتاب بشدت افزایش یابد با تزریق گاز نیتروژن به درون سیلندر میزان شدت گشتاور را بالا می برند.

اخطار:

میزان حجم و ترکیب هیدروژن دارای محاسباتی دقیق است و هر گونه اشتباهی باعث انفجار و وارد آمدن خسارات جانی می گردد.

 

2- شمع:

 

شمع یکی از مواردی است که در بهتر سوختن بنزین کمک بسیاری می کند شمع های معمولی که در ولتاز 50.000 ولتی ایجاد جرقه می نمایند همواره جرقه های کوچکی را ایجاد می کنند. هرچقدر میزان جرقه بزرگتر باشد سوخت وارد شده در محفظه سیلندر کامل تر دچار انفجار شده و در نتیجه مصرف سوخت و قدرت و گشتاور افزایش پیدا می کند. بهترین شمع ها شمع های سوزنی با دو یا چهار پلاتین هستند که می توانند جرقه هایی تا 10 برابر بزرگتر از شمع های معمولی را ایجاد کنند. تنظیم نبودن پلاتین های شمع خود باعث کاهش راندمان می گردد و جرقه های کوچکی را ایجاد می کند. شمع ها باید در موتورسیکلت ها پس از هر 10.000 کیلومتر تعویض گردند.

تفاوت در شمع های معمولی و سوزنی

 

 

3-فیلتر هوا و کاربراتور:

 

کیفیت و پاک بودن و مخلوط مناسب هوا و بنزین همیشه از اهمیت بیشتری برخوردار بوده زیرا اگر میزان نسبت ترکیب هوا و بنزین همواره مناسب نباشد و کاربراتور به خوبی این ترکیب را انجام ندهد نقطعه اشتعال سوخت کاهش پیدا نموده و در نتیجه انفجار صورت گرفته در محفظه سیلندر ضعیف می باشد و قرت و گشتاور کاهش پیدا می کند. هر چقدر فیلتر هوا توانایی تصویه هوای عبوری را از گرد و غبار های موجود معلق را بهتر انجام دهد کیفیت سوخت حاصل شده بالا تر می رود همین امر در زمانی که فیلتر هوا کثیف گردد باعث میگردد سطح هوای عبوری از فیلتر کاهش یابد و در نتیجه میزان ترکیب هوا و بنزین تغییر کند.

همواره توضیه می شود فیلتر ها را در هر 5000 کیلومتر با غوطه ور کردن فیلتر هوا در بنزین تمیز نمائید و کاربراتور را در هر 12.000 کیلومتر تمیز کنید البته برای تمیز نگه داشتن کاربراتور بهتر است قبل از ورود بنزین به کاربراتور از یک فیلتر کاغذی استاندارد و درجه یک استفاده نمائید.

امروزه برای افزایشت گشتاور در موتورسیکلتها و کاهش مصرف سوخت دیگر کاربراتور از رده خارج شده و سیستم های جدید و مدرن EFI یا همان انژکتور ها را بر روی موتورسیکلتهای گران قیمت و باکیفیت نصب می کنند.

 

 

4- گریس و تنظیم:

 

روانکاری قسمت های متحرک موتورسیکلت بسیار با اهمیت است زیرا که در صورت عدم روان کاری قسمت های متحرک اسطحکاک به وجود آمده باعث کاهش سرعت و شتاب می گردد. همیشه بایستی توپی های چرخ ها را با بهترین نوع گریس های نسوز در هر 5000 کیلومتر آغشتهکنید حتما دوشاخ عقب و گردن فرمان را هم در هر 10.000 کیلومتر گریس کاری نماوید. زنجیر چرخ موتورسیکلت همیشه باید به میزان 1.5 الا 2.5 سانیمتر آزاد باشد و زنجیر چرخ را همیشه با اسپری های تمیز کننده زنجیر چرخ تمیز کنید و یا با روغن موتور های تمیز در هر 1000 کیلومتر آغشته نماید.

 

 

5- اگزوز و فیلر ها:

 

فیلر های موتورسیکلت در تعیین شتاب و سرعت نقش بسزایی دارند. عدم تنظیم بودن فیلر ها باعث می گردد تا توان و کارایی انجین موتورسیکلت کاهش پیدا کند. اگزوز خود به تنهایی قطعه ای است که در میزان شتاب و نفس هر وسیله نقلیه ای تاثیر بسزا دارد. اگزوز هایی که حجم خروجی دود حاصل از سوخت را بهتر و بیشتر  و سریعتر خارج می کنند باعث می گردند تا قدرت و شتاب تا 20% الی 50% افزایش یا کاهش پیدا نماید. البته امروزه به دلیل اثرات زیست محیطی که ذرات معلق در اثر سوختن بنزین ایجاد می شود را به واسطه کاتالیزورهایی در محفظه خمره اگزوز فیلتر می کنند. این کاتالیزورها خود یکی از دلایل کاهش  سرعت خروج دود و در نتیجه کاهش  گشتاور و قدرت هستند. توجه به این نکته که اگر کاتالیزور ها را از درون اگزوز خارج نمائید هم به خود و هم به سایر موجودات زنده خیانت نموده و عملا موجب قتل تدریجی آنها می شوید.

 

6- وزن و شیب:

 

یکی دیگر از عوامل محم در افزایش سرعت وزن موتورسیکلت و سرنشین می باشد. هرچقدر وزن کاهش پیدا نماید در نتیجه سرعت نیز افزایش پیدا می کند. شیب مسر در هنگام موتورسواری بسیار مهم می باشد. شیب های موافق جهت حرکت باعث افزایش سرعت نیز می گردند.

 

 

7- لباس:

 

یکی از مسائلی که افراد کمتر به آن توجه دارند لباس موتورسواری می باشد. لباس ها خود به دلیل منافظی که دارند جریان هوا را در خود جذب نموده و همچون یک بادبان جلوی سرعت را می گیرند. لباس های موتور سواری جریان باد را به واسطه سطح و بافت ریزی که دارند جذب نکرده و باعث می گردند تا همچون یک ماهی که دارای پولک است سرعت شما افزایش یابد. شکل کلاه موتورسواری بسیار مهم می باشد. کلاه های موتورسواری که در جهت سرعت های بالا استفاده می شوند کلاه های 3/4 ( سه چهارم ) می باشند که با دارا بودن شکل آیرو دینامیکی خود باعث می گردند تا جربان هوای عبوری را شکافته و سرعت شما افزایش یابد.

 

کلاه موتورسواری

لباس موتورسواری

 

 

9- آیرو دینامیک:

 

شکل آیرو دینامیکی موتورسیکلت بسیار مهم می باشد. هر چقدر ارتفاع موتورسیکلت از سطح زمین کمتر باشد و شکل موتورسیکلت به صورت یک پیکان باشد ( توجه به شکل زیر ) سرعت افزایش پیدا می کند. و هرچقدر سطح کناره های موتورسیکلت توسط کایت های با کیفیت پوشیده شده باشد جریان هوا کمتر به درون قطعات وارد شده و در نتیجه سرعت افزایش پیدا می کند.

آیرو دینامیک در موتورسیکلت

 

 

8- گیربکس:

 

به طور معمول بر اساس کلاس و رده موتورسیکلت ها گیر بکس های متفاوتی را بر روی موتورسیکلتها قرار می دهند معمولا گیر بکس های موتورسیکلت های درون شهری قدرتی هستند و برای حداکثر سرعت 95km/h طراحی شده اند اما برخی از شرکت ها اقدام به قرار دادن گیربکس های 5 دنده یا 6 دنده بر روی موتورسیکلتهای درون شهری می کنند تا اگر شخص بخواهد باسرعت بالاتری رانندگی کند با افزایش حجم سیلندر مثلا از 200cc به 250cc بتواند در دنده 5 یا 6 میزان حدودا 5% الی 10% سرعت را افزایش دهد. که این کار می بایستی به شیوه صحیح و فنی توسط افراد خبره همچون تراش کاران صورت بگیرد.

 

 

10- چرخ دنده ها:

 

چرخ دنده هایی که بر روی شافت گیربکس در برون از انجین قرار دارد و چرخ دنده عقب که بر روی چرخ  وجود دارند و به خورشیدی ها معروف هستند تا تغییر اندازه آنها می توان میزان سرعت و قدرت را افزایش داد. به گونه ای که هرچقدر خورشیدی جلو بزرگتر گردد و یا خورشیدی عقب کوچکتر گردد سرعت فزایش پیدا می کند و بر عکس هرچقدر خورشیدی جلو کوچکتر و خورشیدی عقب بزرگتر گردد قدرت بسیار افزایش می یابد.

جهت تعویض خورشیدی های پیشنهاد می گردد برای افزایش سرعت و شتاب خورشیدی جلو را فقط یک شماره بزرگ و یا خورشیدی عقب را یک شماره کوچک نمائید. برای افزایش قدرت خورشیدی عقب را می توانید تا دو شماره بزرگ نمائید.

 

توجه:

 با تعویض خورشیدی ها باید به این نکته دقت کرد که با اعمال تغییرات برای افزایش سرعت قدرت به حد چشم گیری کاهش می یابد و برعکس با افزایش قدرت  به حد نسبی سرعت کاهش پیدا می کند.

 

هشدار:

تغییر غیر اصولی خورشیدی ها باعث افزایش فشار به میل لنگ و شاتون و گیربکس می گردد و در نتیجه انجین دچار آسیب های جدی می گردد.

 

 

 

 

 

آشنایی با راه های افزایش سرعت و قدرت در موتورسیکلت ها

5 تصور نادرست افراد از موتورسیکلت ها

سیستم انژکتور  یا EFI چیست؟

مزایای استفاده از باد نیتروژن در لاستیک ها

عواملی که باعث خرابی سوپاپ ها می شوند

متن قولنامه خرید و فروش موتورسیکلت


نام: 3655
ایمیل:
سایت:

Ali1395/10/30

سلام موتورم (اپاچی) نسبت ب چن ماه پیش سرعت نمیگیره شتابشم مث قبل نیس همون مسیری ک صدو و ده پونزده تا رو بدون فشار میرف الان زور میزنه رو صد بمونه تو دور موتور نه ده شمعشم تازه سوزنی انداختم مشکل خاصیم نداره ب نظرتون سرما میتونه رو قدرت و سرعت موتور تاثییر بزاره؟

کیفیت روغن موتور و درجه گرانروی آن نسبت به دمای موتور در شتاب و سرعت میتواند تاثیر گذار باشد

بعد سیم کلاچشم تازه عوض کردم ولی وقتی دسته کلاچم تا اخر میگیرم حس میکنم قدرت کامل برداشته نمیش و هنوز درگیره خصوصا تو دنده دادن تو دور موتور بالا

سیم کلاچ تنظیم نیست و سا نیاز به روغن کاری دارد

علیرضا1395/10/30

سلام ببخشید من موتور هوندا ۲۰۰سی سی نیکناز دارم و میخوام ببرمش پهلو تراشکار و پستان ۱۰۰دویس بندازم توش مشکلی پیش نمیاد برای موتور. سرعتش خیلیم تند نیس بخواطر همین این کارو میخوام بکنم و اینکه میخوام سر سلندر ۲۵۰بندازم روش این کار هم بلایی سر موتور نمیاد و اما سوال اخر موتور رو اگه دست کاری کنیم چه بلایی سرش میاد ایا ضرر نمیرسه به موتور

" 5 تصور نادرست افراد از موتورسیکلت ها "

مهدی1395/10/26

ی دونه تریل honda nx150ccدارم دور موتور پایینه برا افزایش دور موتور دنده سر میلنگ رو باید بزرگ کنم یا کوچیک سوال بعدیم اینه که میخوام قدرت موتورمو افزایش بدم و تصمیم گرفتم از ۱۵۰ با ۲۵۰ افزایش حجم بدم لطفا هر نکته ای که لازمه اعم از سیلندر سر سیلندر برق کاربراتور سوپاپ و هرچیزی که باید تغییر کنه بهم بگید

base1395/10/26

سلام من موتور150ccهوندا دارم اما وقتی بابقیه150ها کورس میذارم تعریفی ندهره خورشید جلو16وعقب36انداختم بازم فرقی نکرد علت چیه

مطالب بالا را بادقت بخوانید و انجام دهید.

مرتضی1395/10/25

سلام.من یه نامی۲۰۰دارم روش شمع سوزنی بندازم اشکالی براش پیش نمیاد؟

خیر

رامین1395/10/23

سلام موتور من پرواز 200سی سی هست دنده پنجش خیلی تعریفی نداره باید چکار کنم که بهتر بشه

بایستی به یک تراشکاری مراجعه نمایید و بخواهید تا نسبت بین چرخ دنده های مقابل در دنده پنج را برای شما تغییر دهد یعنی چرخ دنده های دنده 5 را نسبت به هم بزگتر و کوچکتر نمایید.

mohammad1395/10/08

سلام.کوئل موتورم فک میکنم جواب داده و چون شمع سوزنی انداختم روی سی دی ای ژاپنم خیلی خوب شده.ایا مشکلی واسش پیش نمیاد اسیب نمیبینه؟ریپ نمیزنه برقم کم نمیاره.

مشکلی ندارد

mohammad1395/10/05

سلام خسته نباشید.مشکل نداره روی هوندا سی دی ای ژاپن ۱۲۵شمع سوزنی بندازم؟مشکلی واسش پیش نمیاد؟

کوئل این موتور جواب گو نیست.

سعید1395/10/05

سلام خسته نباشید.موتورم گاز می‌خوره ولی به نسبت گازی کره می‌خوره راه نمیره.مثلا توی دنده ۴ جون موتور در میاد تا سرعتش به ۶۰کیلومتر در ساعت برسه. همچنین صدای فش فش موتور خیلی زیاد میشه. پالس ۱۸۰dts ممنون میشم بفرمایید اشکال از کجاست و چطور باید رفع بشه

تعویض دنده ها نسبت به سرعت نا مناسب است و یا صفحه کلاچ آسیب دیده است.

بهزاد1395/10/01

شمع سوزنی دنزو بندازم روی بنلی 250 واسه پیستون ها خال و خطری ایجاد نمیکنه چون شمع سوزنی جرقه زنی هاش قوی هست

اندازه شمع باید یکسان باشد.

علیرضا1395/09/29

سلام ببخشید من میخوام بدونم چکار کنم که صدای اگزوزم کلفت تر بشه تا حدی که به قول خودمون زمین زیر پام بلرزه موتورم ۲۰۰سی سی نیکتاز هست

زنبوری اگزوز باید کاهش پیدا کند. توجه این کار به معنای فشار به سوپاپ ها می باشد.

Ali1395/09/27

سلام خورشیدی جلوی اپاچی 160 فابریک چند دندانه میباشد و با اضافه کردن دو دندانه ب ان ب انجین فشار زیادی وارد میشود؟ ایا تعویض زنجیر لازم است یا ریگلاژ ان کفایت میکند؟

تغیر در خورشیدی های فابریک هر موتورسیکلتی به معنای وارد آمدن فشار به انجین آن می باشد.

رحیم1395/09/18

من می خوام یه چند روز دیگه 150 تکتاز بیارم چطور موتوریه؟

متوسط

رامین1395/09/17

باسلام ببخشید اگه سر سیلندر و ته سیلندر موتور125 رو به150تغییر دهیم برای موتور125هیچ مشکلی پیش نمیاد؟؟

مشکلی وجود ن دارد.

علیرضا1395/09/01

سلام من موقعی که با موتورم شتاب میزنم موتورم ریپ میزنه و یه پت پت کوچیک میکنه و همین جلو شتابشو میگیره مال چیه این البته لوله هوای کاربراتور رو هم باز کردم

نرسیدن سوخت و یا کثیفی فیلتر هوا و یا نقص در شمع می تواند باعث بروز چنین ایرادی گردد.

علی 1395/08/13

باسلام شمع سوزنی برای موتور ۱۲۵هم جواب میده؟

بله

مهدی1395/08/12

سلام ۱۲۵ سی سی دارم. ۴دنده بیش از ۸۰تا راه نمییره ولی یک قبلا داشتم ۱۲۰تا میرفت‌ تپر تپر تپر میکنه کابرات عوض کردم بدرد نخورد مگنند ماله برق درست هست مال برق هست

شمع و یا بوبین و یا کوئل مشکل دارد

راستین1395/07/26

با عرض سلام.

1.بعد از چک شدن سیم کشی و شارژر معلوم شد باتری های که من رو موتور نصب میکردم بی کیفیت بودن.که شما باتری ایرانی پیشنهاد کردید.اما در گمرک اصلا باتری با ولتاژ 12 ولت 4 یا 5 امپر برای طرح ویو 150 کویر موجود نیست. ولی با امپر 7 موجوده. فرمودید اگه 7 امپر بندازم احتمال سوختن شارژر و لامپ ها هست. اگه شارژر و لامپ قوی تر که بتونه 7 امپر رو جواب بده نصب کنم مشکل دیگه ای نیست؟

با استفاده از شارژر قوی تر مشکلی وجود ندارد

2. یه مارک خوب برای شمع سوزنی برای همین موتور چی پیشنهاد میکنید؟

فرقی ندارد.

علیرضا1395/07/23

سلام من به یه گریبکس دو جهته موتور سیکلت نیاز دارم یعنی دنده عقب داشته باشه از کجا تهیه کنم ممنون

yas1395/07/18

با سلام.ممنون از راهنمایی های عالیتون. یه سوال داشتم. واسه آپاچی جایی خورشیدی عقب بزرگتر دیدید ؟؟ من چند جا رفتم گفتن نگرد که نیست !! به نظرتون پیدا میشه و یا میشه از یه موتور دیگه جایگزین کرد ؟؟

بزرگتر کردن خورشیدی عقب برای آپاچی هیچ تاثیری در سرعت و گشتاور ندارد و تنها کمی قدرت افزایش پیدا می کند به همین دلیل هیچ تولید کننده ای جهت تولید قطعه خورشیدی عقب سرمایه گذاری نمیکند. در صورت تمایل بهتر است به تراشکاری مراجعه کنید.

روی ns من دیدم خورشیدی بزرگتر انداخته بود طرف.ممنون از راهنمایی هاتون