آموزش کامپیوتر

موضوعات آموزش

ورود به سیستم

سایر مطالب

رادیو موزیک آنلاین

مجوزها

logo-samandehi

تبلیغات

دانلود کتاب آموزش فوکوس، نورسنجی، هیستوگرام و شارپنس در دوربین های دیجیتال نیکون

جذابترین های این بخش

مطالب هم شاخه

آیا میدانستید؟

خدمات

گزارشات

سیستم عامل: Unknown OS Platform
مرورگر شما: Unknown Browser
کشور شما: United States
موقعیت شما: 18.206.15.215

بازدید دیروز: 0
بازدید کننده دیروز: 0
بازدید امروز: 125
بازدید کننده امروز: 82
بازدید کل تا به امروز: 3095081

GPS آنلاین

مسیر یاب آنلاین آسان

تبلیغات

دانلود دفترچه راهنمای مدار سیم کشی برق موتورسیکلت

تبلیغات

دانلود دفترچه راهنمای سرویس و نگهداری موتورسیکلت آپاچی 180 و آپاچی 160

تبلیغات

دانلود دفترچه راهنمای سرویس و نگهداری موتورسیکلت تریل سوزوکی

تبلیغات

تبلیغات

دانلود دفترچه راهنمای سرویس و نگهداری موتورسیکلت هندا

آموزش > آموزش کامپیوتر >  ترفندهای رایانه > 

مخفی نمودن فایل ها در ویندوز ( پیشرفته )

برای این منظور ابتدا یک پوشه جدید بسازید.

Right Click --> New --> New Folder

حال پوشه جدید خود را با نام HH به صورت حروف بزرگ تغییر نام دهید. برای این کار می توانید بر روی پوشه خود کلیک راست نموده و سپس گزینه تغییر نام را انتخاب نموده و یا با یک بار کلید بر روی پوشه خود و سپس زدن دکمه F2 صفحه کلید پوشه مورد نظر خود را تغییر نام نمایید.

Right Click --> Rename

Select Folder and Press F2

حال دوباره پوشه خود را در وضعیت تغییر نام قرار دهید و سپس با گرفتن دکمه Alt سمت راست صفحه کلید و بعد تایپ عدد 255 در قسمت اعداد سمت راست صفحه کلید و رها نمودن کلید Alt و سپس فشردن دکمه enter صحفه کلید نام فایل مخفی می شود. حال بر روی پوشه مورد نظر کلیک راست نموده و سپس گزینه Properties را انتخاب نمایید تا پنجره fa Properties باز شود در قسمت بالا در تب General در پایین همین پنجره تیک کنار گزینه Hidden را بزنید و سپس در بالای پنجره بر روی تب Customise کلیک نمایید و در قسمت Folder icon بر روی دکمه Change Icon... کلیک کنید تا پنجره Change icon for fa Folder باز شود. سپس در قسمت Select and icon from the list below نوار لغزنده را تقریبا تا یک پنجم جلو ببرید و یا با 5 الی 6 کلیک بر روی فلش سمت راست < ایکون ها را جابجا نمایید تا به قسمتی برسید که به اندازه 3 ردیف از بالا به پایین هیچ آیکونی وجود نداشته باشد حال بر روی همین فضای خالی کلیک نمایید تا یک کادر آبی کم رنگ مستطیل کوچکی ظاهر شود حال بر روی دکمه OK کلیک نمایید سپس بر روی دکمه Applay و وبعد Ok را کلیک کنید. حال فایل شما به صورت کامل مخفی شده است و حتی در جستجو هایی که بر روی سیستم خود انجام می دهید نمایان نخواهد شد.

حال دو راه برای بر گرداندن این پوشه موجود می باشد اول برای ظاهر سازی پوشه بایستی از منو Start وارد Contorol Panel شوید و بعد به دنبال گزینه Folder Options بگردید سپس وارد آن شوید پس از باز شدن پنجره Folder Options در قسمت بالای این پنجره بر روی تب View کلیک نمایید. حال در قسمت Advance setting به دنبال گزینه Show hidden files, folder and drives بگردید و سپس بر روی علامت دایره کنار آن کلیک نمایید و بع بر روی دکمه Apply و بعد Ok کلیک نمایید. حال به مکانی بروید که پوشه خود را در آن ساخته بودید.

دومین راه این است که پس از ظاهر سازی پوشه خود در محلی که پوشه خود را ساخته اید در قسمتی خالی در همان محل کلیک راست نموده و سپس گزینه refresh را کلید کنید و خوب با چشمان خود آن مکان را نگاه کنید برای یک لحظه پوشه مخفی شده خود را خواهید دید. برای ورود به آن پوشه کافیست در محلی که برای یک لحظه پوشه نمایان شده دوبار کلیک کنید تا وارد آن شوید.


نام: 3089
ایمیل:
سایت:


علیرضا حیاتی 1393/07/24
سلام دمت گرم