تبلیغات

دانلود کتاب آموزش فوکوس، نورسنجی، هیستوگرام و شارپنس در دوربین های دیجیتال نیکون

جذابترین های این بخش

مطالب هم شاخه

آیا میدانستید؟

خدمات

گزارشات

سیستم عامل: Unknown OS Platform
مرورگر شما: Unknown Browser
کشور شما: United States
موقعیت شما: 54.91.41.87

بازدید دیروز: 0
بازدید کننده دیروز: 0
بازدید امروز: 909
بازدید کننده امروز: 557
بازدید کل تا به امروز: 3006151

GPS آنلاین

مسیر یاب آنلاین آسان

تبلیغات

دانلود دفترچه راهنمای مدار سیم کشی برق موتورسیکلت

تبلیغات

دانلود دفترچه راهنمای سرویس و نگهداری موتورسیکلت آپاچی 180 و آپاچی 160

تبلیغات

دانلود دفترچه راهنمای سرویس و نگهداری موتورسیکلت تریل سوزوکی

تبلیغات

تبلیغات

دانلود دفترچه راهنمای سرویس و نگهداری موتورسیکلت هندا

آموزش > آموزش الکترونیک > 

آموزش الکترونیک پایه - مقدمه

مقدمه ي مولفان

از اواخر قرن بيستم تا به امروز دانش الكترونیك با سرعتي بسيار به پيش رفته است . امروزه همه ي مدارهاي الكترونیكي به صورت مدارهاي مجتمع يا IC ساخته ميشوند. اگر شما يك اسباب بازي بسيار ساده را مورد بررسي قرار دهيد مي بينيد كه در آن مدارهاي الكترونیكي به ویژه مدارهای مجتمع یا IC به کار رفته است. از طرف دیگر نرم افزارهای کامپیوتری، طراحی و استفاده از مدارهای الکترونیکی بسيار پيچيده را براي همه امكان پذير ساخته است . هركس مي تواند با اين نرم افزار ها با سرعت زياد، مدارهاي بسيار پيچيده را طراحي و ظرف چند ثانيه برنامه را در يك IC پر كند و بلافاصله مدار را مورد استفاده قرار دهد.

استفاده از اين سيستم داراي مزايایی به شرح زير است:

  • ابعاد مدارهاي چاپي فوق العاده كم ميشود .
  • ميزان لحيم كاري كم ميشود و در پاره اي موارد به صفر مي رسد .
  • فضاي مورد نياز به حداقل مي رسد.
  • توان مصرفي به پا يين ترين اندازه مي رسد.
  • هزينه ي طراحي و ساخت بسيار كاهش مي یابد.

اما روند رشد روزافزون و شتابان دانش الكترونيك ما را از آموزش مباني الكترونيك و مدارهاي پايه ي الكترونيكي بي نياز نساخته است. امروزه آموزش اين اصول همچنان در همه جاي دنيا رواج و تداوم دارد؛ زيرا الكترونيك را همواره بايد از پايه آموخت و پايه ي آموزش الكترونيك، شناخت مدارهاي پايه ي الكترونيكي است.

در یک دستگاه الكترونيكي ساده مانند MP4 شما مجموعه اي از مدارهاي پايه ي الكترونيك را مي بينيد. اين مدارها در شكلهای گوناگون ، قسمتهای مختلف MP4 را مي سازند. نوسان ساز، تقويت كننده قدرت ، آشكارساز و بسياري از مدارهاي ديگر از مدارهاي پايه ي الكترونيكي ساخته مي شوند.

هدف ما از اقدام به آموزش « الكترونيك پايه » آموزش قطعات و مدارهاي ساده ي الكترونيكي است. در اين آموش شما با مدارهاي پايه اي متنوعي در الكترونیك آشنا ميشويد و با آزمايش آنها در هر مرحله، چگونگي كاربرد آ نها را می آموزید. به اين ترتيب كاربرد قطعات الكترونیكي را كه آموخته ايد در اين كتاب تجربه ميكنيد و دانش نظري خود را باعمل مي آميزيد . در آموزش بعدي كه با نام مدارهاي پايه در الكترون كي ارائه ميشود، به مدارهاي كامل شده در ارتباط با قطعات الكترونیکی خواهيم پرداخت. مجموعه ي اين دو آموزش ، مباني الكترونیک مورد نياز را براي اكثر رشته هاي مهارتي الكترونیك تامین میکند. در پست های بعدی جهت کسب این علم پایه با بخش آموزش سایت حساس کامپیوتر همراه باشید


نام: 5910
ایمیل:
سایت: