آموزش سرویس و نگهداری خودرو

موضوعات آموزش

ورود به سیستم

سایر مطالب

رادیو موزیک آنلاین

نماد اعتماد

جذابترین های این بخش

مطالب هم شاخه

آیا میدانستید؟

خدمات

گزارشات

سیستم عامل: Unknown OS Platform
مرورگر شما: Unknown Browser
کشور شما: United States
موقعیت شما: 54.162.91.86

بازدید دیروز: 0
بازدید کننده دیروز: 0
بازدید امروز: 2652
بازدید کننده امروز: 1374
بازدید کل تا به امروز: 1630571

GPS آنلاین

مسیر یاب آنلاین آسان

تبلیغات

دانلود دفترچه راهنمای مدار سیم کشی برق موتورسیکلت

تبلیغات

دانلود دفترچه راهنمای سرویس و نگهداری موتورسیکلت آپاچی 180 و آپاچی 160

تبلیغات

دانلود دفترچه راهنمای سرویس و نگهداری موتورسیکلت تریل سوزوکی

تبلیغات

تبلیغات

دانلود دفترچه راهنمای سرویس و نگهداری موتورسیکلت هندا

آموزش > آموزش سرویس و نگهداری خودرو >  موتورسیکلت > 

آشنایی با راه های افزایش سرعت و قدرت در موتورسیکلت ها

عشق به دست یابی سرعت هر چه بیشتر امری است که هر فردی را تحت تاثیر خود قرار می دهد. دستیابی زمانی کمتر به شتاب اولیه از صفر تا صد چیزی است که هر شخصی که دارای موتورسیکلت و یا هر خودرویی باشد برای آن بسیار با اهمیت و لذت بخش است. امروز می خواهی 10 راه حل جهت افزایش سرعت در موتورسیکلتها را بیان کنیم پس در ادامه همراه ما باشید.

 

یکی از بیشترین سوالاتی که طی دو سال گذشته تا کنون از ما شده است راه های افزایش بهبود در شتاب اولیه و سرعت می باشد. هر چند رانندگی با سرعت های بالا نیازمند درک مهمی از بسیاری از مسائل ایمنی و فنی می باشد. ما در اینجا راه های بهبود شتاب و سرعت را بیان می کنیم و امید واریم تا زمانی که به ترتیب گواهینامه، بیمه، افزایش مهارت رانندگی، لوازم ایمنی موتورسواری را کاملا تامین نکرده اید اقدام به رانندگی با سرعت بالا نکنید.

 

هشدار:

18-

 

ابتدا تصاویر بسیار دلخراشی از عواقب سرعت بالا را به نمایش گذاشته ایم.

 

تصاویر به ترتیب صحنه های دلخراشتری را نشان می دهد

 

 

تصادف موتورسیکلت

تصادف موتورسیکلت

تصادف موتورسیکلت

تصادف موتورسیکلت

تصادف موتورسیکلت

تصادف موتورسیکلت

تصادف موتورسیکلت

تصادف موتورسیکلت

تصادف موتورسیکلت

تصادف موتورسیکلت

تصادف موتورسیکلت

تصادف موتورسیکلت

 

 

 

 

1- سوخت:

 

برای دست پیدا کرده به قدرت و گشتاور بیشتر همیشه کیفیت و درجه اشتعال سوخت از اهمیت بالایی برخوردار بوده است. برای دسترسی پیدا کردن به سرعت بالاتر همواره بهتر است به جای بنزین های معمولی از بنزین های سوپر که دارای درجه اشتعال بالاتری هستن و اکتان آنها بیشتر می باشد استفاده کنید. تمیز بودن بنزین خود بسیار با اهمیت است زیرا زنگار هایی که درون باک ایجاد می شود باعث می گردد تا اکتان بنزین کاهش پیدا کند و همینطور زنگار ها با بنزین واکنش داده و اثرات زیست محیطی خطرناکی را ایجاد می کنند که اکثرا باعث ایجاد سرطان می گردند. برای تمز کردن بنزین بهتر است از فیلتر های کاغذی درجه یک استفاده کنید تا بزین را به خوبی پاک سازی کند. فیلتر های کاغذی را باید در هر 3000 کیلومتر و یا معادل هر 10 بار سوخت گیری تعویض نمائید.

 

تزریق گاز نیتروژن:

در موتورسیکلتها برای آنکه شتاب بشدت افزایش یابد با تزریق گاز نیتروژن به درون سیلندر میزان شدت گشتاور را بالا می برند.

اخطار:

میزان حجم و ترکیب هیدروژن دارای محاسباتی دقیق است و هر گونه اشتباهی باعث انفجار و وارد آمدن خسارات جانی می گردد.

 

2- شمع:

 

شمع یکی از مواردی است که در بهتر سوختن بنزین کمک بسیاری می کند شمع های معمولی که در ولتاز 50.000 ولتی ایجاد جرقه می نمایند همواره جرقه های کوچکی را ایجاد می کنند. هرچقدر میزان جرقه بزرگتر باشد سوخت وارد شده در محفظه سیلندر کامل تر دچار انفجار شده و در نتیجه مصرف سوخت و قدرت و گشتاور افزایش پیدا می کند. بهترین شمع ها شمع های سوزنی ( EIX-D8 ) با یک الی چهار الکترود هستند که می توانند جرقه هایی تا 10 برابر بزرگتر از شمع های معمولی ( D8RTC ) را ایجاد کنند. تنظیم نبودن پلاتین های شمع خود باعث کاهش راندمان می گردد و جرقه های کوچکی را ایجاد می کند. شمع ها باید در موتورسیکلت ها پس از هر 10.000 کیلومتر تعویض گردند.

توجه: شمع های سوزنی ویژه موتورسیکلت ها با کد استاندارد EIX-D8 می باشند.

تفاوت در شمع های معمولی و سوزنی

 

 

3-فیلتر هوا و کاربراتور:

 

کیفیت و پاک بودن و مخلوط مناسب هوا و بنزین همیشه از اهمیت بیشتری برخوردار بوده زیرا اگر میزان نسبت ترکیب هوا و بنزین همواره مناسب نباشد و کاربراتور به خوبی این ترکیب را انجام ندهد نقطعه اشتعال سوخت کاهش پیدا نموده و در نتیجه انفجار صورت گرفته در محفظه سیلندر ضعیف می باشد و قرت و گشتاور کاهش پیدا می کند. هر چقدر فیلتر هوا توانایی تصویه هوای عبوری را از گرد و غبار های موجود معلق را بهتر انجام دهد کیفیت سوخت حاصل شده بالا تر می رود همین امر در زمانی که فیلتر هوا کثیف گردد باعث میگردد سطح هوای عبوری از فیلتر کاهش یابد و در نتیجه میزان ترکیب هوا و بنزین تغییر کند.

همواره توضیه می شود فیلتر ها را در هر 5000 کیلومتر با غوطه ور کردن فیلتر هوا در بنزین تمیز نمائید و کاربراتور را در هر 12.000 کیلومتر تمیز کنید البته برای تمیز نگه داشتن کاربراتور بهتر است قبل از ورود بنزین به کاربراتور از یک فیلتر کاغذی استاندارد و درجه یک استفاده نمائید.

امروزه برای افزایشت گشتاور در موتورسیکلتها و کاهش مصرف سوخت دیگر کاربراتور از رده خارج شده و سیستم های جدید و مدرن EFI یا همان انژکتور ها را بر روی موتورسیکلتهای گران قیمت و باکیفیت نصب می کنند.

 

 

4- گریس و تنظیم:

 

روانکاری قسمت های متحرک موتورسیکلت بسیار با اهمیت است زیرا که در صورت عدم روان کاری قسمت های متحرک اسطحکاک به وجود آمده باعث کاهش سرعت و شتاب می گردد. همیشه بایستی توپی های چرخ ها را با بهترین نوع گریس های نسوز در هر 5000 کیلومتر آغشتهکنید حتما دوشاخ عقب و گردن فرمان را هم در هر 10.000 کیلومتر گریس کاری نماوید. زنجیر چرخ موتورسیکلت همیشه باید به میزان 1.5 الا 2.5 سانیمتر آزاد باشد و زنجیر چرخ را همیشه با اسپری های تمیز کننده زنجیر چرخ تمیز کنید و یا با روغن موتور های تمیز در هر 1000 کیلومتر آغشته نماید.

 

 

5- اگزوز و فیلر ها:

 

فیلر های موتورسیکلت در تعیین شتاب و سرعت نقش بسزایی دارند. عدم تنظیم بودن فیلر ها باعث می گردد تا توان و کارایی انجین موتورسیکلت کاهش پیدا کند. اگزوز خود به تنهایی قطعه ای است که در میزان شتاب و نفس هر وسیله نقلیه ای تاثیر بسزا دارد. اگزوز هایی که حجم خروجی دود حاصل از سوخت را بهتر و بیشتر  و سریعتر خارج می کنند باعث می گردند تا قدرت و شتاب تا 20% الی 50% افزایش یا کاهش پیدا نماید. البته امروزه به دلیل اثرات زیست محیطی که ذرات معلق در اثر سوختن بنزین ایجاد می شود را به واسطه کاتالیزورهایی در محفظه خمره اگزوز فیلتر می کنند. این کاتالیزورها خود یکی از دلایل کاهش  سرعت خروج دود و در نتیجه کاهش  گشتاور و قدرت هستند. توجه به این نکته که اگر کاتالیزور ها را از درون اگزوز خارج نمائید هم به خود و هم به سایر موجودات زنده خیانت نموده و عملا موجب قتل تدریجی آنها می شوید.

 

6- وزن و شیب:

 

یکی دیگر از عوامل محم در افزایش سرعت وزن موتورسیکلت و سرنشین می باشد. هرچقدر وزن کاهش پیدا نماید در نتیجه سرعت نیز افزایش پیدا می کند. شیب مسر در هنگام موتورسواری بسیار مهم می باشد. شیب های موافق جهت حرکت باعث افزایش سرعت نیز می گردند.

 

 

7- لباس:

 

یکی از مسائلی که افراد کمتر به آن توجه دارند لباس موتورسواری می باشد. لباس ها خود به دلیل منافظی که دارند جریان هوا را در خود جذب نموده و همچون یک بادبان جلوی سرعت را می گیرند. لباس های موتور سواری جریان باد را به واسطه سطح و بافت ریزی که دارند جذب نکرده و باعث می گردند تا همچون یک ماهی که دارای پولک است سرعت شما افزایش یابد. شکل کلاه موتورسواری بسیار مهم می باشد. کلاه های موتورسواری که در جهت سرعت های بالا استفاده می شوند کلاه های 3/4 ( سه چهارم ) می باشند که با دارا بودن شکل آیرو دینامیکی خود باعث می گردند تا جربان هوای عبوری را شکافته و سرعت شما افزایش یابد.

 

کلاه موتورسواری

لباس موتورسواری

 

 

9- آیرو دینامیک:

 

شکل آیرو دینامیکی موتورسیکلت بسیار مهم می باشد. هر چقدر ارتفاع موتورسیکلت از سطح زمین کمتر باشد و شکل موتورسیکلت به صورت یک پیکان باشد ( توجه به شکل زیر ) سرعت افزایش پیدا می کند. و هرچقدر سطح کناره های موتورسیکلت توسط کایت های با کیفیت پوشیده شده باشد جریان هوا کمتر به درون قطعات وارد شده و در نتیجه سرعت افزایش پیدا می کند.

آیرو دینامیک در موتورسیکلت

 

 

8- گیربکس:

 

به طور معمول بر اساس کلاس و رده موتورسیکلت ها گیر بکس های متفاوتی را بر روی موتورسیکلتها قرار می دهند معمولا گیر بکس های موتورسیکلت های درون شهری قدرتی هستند و برای حداکثر سرعت 95km/h طراحی شده اند اما برخی از شرکت ها اقدام به قرار دادن گیربکس های 5 دنده یا 6 دنده بر روی موتورسیکلتهای درون شهری می کنند تا اگر شخص بخواهد باسرعت بالاتری رانندگی کند با افزایش حجم سیلندر مثلا از 200cc به 250cc بتواند در دنده 5 یا 6 میزان حدودا 5% الی 10% سرعت را افزایش دهد البته باید به این نکته توجه کرد که تداد دنده های بیشتر به معنای سرعت بالاتر نخواد بود بلکه تعداد دنده بیشتر در کنترل تقسیم سرعت و قدرت باعث کاهش مصرف بهینه سوخت موثر بوده و باعث می گردد تا در سرعت های بالا 80KM میزان لرزش کاهش پیدا نموده و انجین به صورت نرم تری کار کند . که این کار می بایستی به شیوه صحیح و فنی توسط افراد خبره همچون تراش کاران صورت بگیرد.

 

 

10- چرخ دنده ها:

 

چرخ دنده هایی که بر روی شافت گیربکس در برون از انجین قرار دارد و چرخ دنده عقب که بر روی چرخ  وجود دارند و به خورشیدی ها معروف هستند با تغییر اندازه آنها می توان میزان سرعت و قدرت را افزایش داد. به گونه ای که هرچقدر خورشیدی جلو بزرگتر گردد و یا خورشیدی عقب کوچکتر گردد سرعت افزایش پیدا می کند و بر عکس هرچقدر خورشیدی جلو کوچکتر و خورشیدی عقب بزرگتر گردد قدرت بسیار افزایش می یابد.

جهت تعویض خورشیدی های پیشنهاد می گردد برای افزایش سرعت و شتاب خورشیدی جلو را فقط یک شماره بزرگ و یا خورشیدی عقب را یک شماره کوچک نمائید. برای افزایش قدرت خورشیدی عقب را می توانید تا دو شماره بزرگ نمائید.

 

توجه:

 با تعویض خورشیدی ها باید به این نکته دقت کرد که با اعمال تغییرات برای افزایش سرعت قدرت به حد چشم گیری کاهش می یابد و برعکس با افزایش قدرت  به حد نسبی سرعت کاهش پیدا می کند.

 

هشدار:

تغییر غیر اصولی خورشیدی ها باعث افزایش فشار به میل لنگ و شاتون و گیربکس می گردد و در نتیجه انجین دچار آسیب های جدی می گردد.

 

محاسبه اندازه خورشیدی

 

 

 

 

آشنایی با راه های افزایش سرعت و قدرت در موتورسیکلت ها

5 تصور نادرست افراد از موتورسیکلت ها

سیستم انژکتور  یا EFI چیست؟

مزایای استفاده از باد نیتروژن در لاستیک ها

عواملی که باعث خرابی سوپاپ ها می شوند

متن قولنامه خرید و فروش موتورسیکلت


نام: 9360
ایمیل:
سایت:


geladiator 1396/03/01

سلام .ممنون از سایت خوبتون.من یک تریل زیپ استار ۲۰۰ مدل ۸۸ دارم ایا میتوانم سیستم انژکتور بجای کاربراتور نصب کنم؟

بله می توانید.

ممنون.. دوستان متور وسیله خیلی خوبیه فقط توقع زیادی از متور نداشته باشید که عمرتون رو با یک سهل انگاری تمام نکنید فکر مادراتون باشید.


امیر رضا 1396/03/01

سلام.یک موتور 125ترمین دارم سال 90.ازموقعی که خریدمش تا حالا باهاش سرعت زیاد نرفتم حالا هم هرکاری میکنم سرعت نمیری. میخوام که بدون دستکاری سرعت بره . باید چیکار کنم

نهایت سرعت گیربکس این موتورسیکلت 90km/h می باشد و با قرارگیری در باد و شیب موافق تا105 کیلومتر ممکن است سرعت افزایش یابد.


علی 1396/02/31

سلام من یک موتور ۲۰۰رهرو دارم ولی نمیدانم چرا از موتورهای ۲۰۰ کویر که کورس میگذاریم کمتر میرود؟

بخاطر گیربکس بهتر در کویر می باشد.


نوید 1396/02/31

سلام خسته مباشین من ی موتور 150 بهرو مدل 95خریدم همین تازگیا چند تا خرابی داشت درستش کردم ولی الان باهاش سراعتـکـمیرم هی موتور ی جوری میشه مثل وقتی ک ساسات موتور میزنی بالا سرعت میری یعنی کلا خیلی خیلی سرعن بره صد تا چرا اینجوریه اعصابم خراب کرده لطفا جوابم بدین

گیربکس این موتورسیکلت برای نهایت سرعت 95 کیلومتر در ساعت طراحی گردیده است و در صورت افزایش سرعت بیشتر موتورسیکلت به حالت ریپ زدن در خواهد آمد.


علی 1396/02/30

سلام من یک موتور ۱۲۵لیفان دارم تو کفی دنده ۳خوبه ولی دنده ۴کم میاره مشکلش چیه ممنون؟؟؟

مشکلی ندارد. طراحی گیربکس اینگونه است.


Mahdi 1396/02/29

سلام وخسته نباشید من یه موتور هرمز۱۲۵مدل ۸۲دارم موتور سرحالیه میخواستم اگه بخوام حجم موتورشو از ۱۲۵به۱۵۰تغییر بدم باید چه چیزایی بگیرم و چیکار کنم خیلی ممنون اگه جواب بدین

پیستون، رینگ، و درصورت لزوم باید سیلندر تراش بخورد.


1

ممد 1396/02/28

میگم زنجیر تایم بهتره یا نه؟

زنجیر تایم بهتر است.


1

امیر 1396/02/25

سلام من خودم مکانیکم از 125به 250افزایش میدم موتورو سوالم اینه موتور تخته گاز ک میکنی پنج دندشم پر میکنه تا اون سقفی ک باید پر کنه انگار بازم دنده میخواد خورشیدیه حلو18هست عقب هم 32فقط مونده سمته صفحه کلاج ک اونو شما ممنون میشم پاسخ گو باشین

گیربکس موتورسیکلت به این گونه طراحی گریده است.


1

سینا 1396/02/24

سلام من موتورم ۱۲۵ سی سیه تمام مراحلای تقویت موتور سیکلت رفتم ولی از ۱۳۳ بیشتر نمیره میخوام بپرسم ایا راهی برا افزایش سرعت بازم هست ممنون

خیال پردازی را کنار بگذارید. سرعت بیشتر برای چنین حجم سیلندری غیر ممکن است مگر با تعویض موتورسیکلت.


علیرضا 1396/02/23

سلام.من یه موتور200دارم که خورشیدی عقب را از 36به38تغیر دادم قدرت موتور کم شد ولی سرعتش خوب شد

surprise خورشیدی را بزرگتر کردید یا کوچکتر. گفته شما منطقی و علمی نیست.

حالا اگه خورشیدی جلو را از6به7تغیر بدم بعتر میشه؟ایا به انجین اسیب نمیزنه؟

بزرگتر نمودن خورشیدی جلو سرعت بیشتر و کاهش قدرت را در پی دارد.


mostafa kh 1396/02/23

سلام من تریل ۲۰۰زنجیر تایم دارم میخواستم ببینم اگر اکسیژن خالص به موتور تزریق کنم بدون استفاده از نیتروژن ممکن است سیلند و پیستون ذوب شود یا خیر؟

در صورت عدم رعایت میزان ترکیب با سوخت امکان انفجار و آسیب وجود دارد.


علیرضا 1396/02/23

سلام.من باید چه قطعه ای از موتورم رو تعویض کنم که سرعت افزایش پیدا کنه؟موتورم ۲۰۰

مطالب بالا را بخوانید.


1

علی اکبر 1396/02/21

سلام من یک موتور شیرکوه۱۵۰ دارم تو سر بالایی دنده دو باید برم موتور زور نداره تو کفی ک میره گاز میگیره ول میکنه مشکلش چیه ..؟

مشکلی ندارد. طراحی گیربکس اینگونه است که حداکثر قدرت در دنده یک ایجاد میگردد.


1

navid 1396/02/20

سلام،من یه تابان 150زنجیر تایم دارم،همه چیش خوبه،ولی شتابش کمه،خواستم بدونم چکار کنم شتابش بره بالا،اگه 200تش کنم بهتر میشه؟ هزینش اصلا برام مهم نیس،لطفا راهنماییم کنید

بهتر است پول خود را دور نریزید.


رضا 1396/02/20

سلام.آیا عوض کردن پیستون باعت تغییر سرعت موتور سیکلت میشود(یعنی سرعت افزایش پیدا میکند)؟

در کاهش موثر است اما در افزایش خیر


1

بنیامین 1396/02/19

سلام.آیا تعویض کردن پیستون ربطی به سرعت و شتاب دارد؟

بله میتواند تاثیر داشته باشد. اگر جنس پیستون و جنس سیلندر یکی نباشد میزان ضریب انبساط و انقباض هر کدام متفاوت می گردد و باعث میگردد یا دمای انجین افزایش یابد و یا عمل تراکم به حداکثر نرسد و در نتیجه قدرت و گشتاور کاهش پیدا کند.


بنیامین 1396/02/18

سلام من موتورم ۲۰۰ اگه بخوام گیربکسش را عوض کنم توی سرعت تاثیری دارد؟

بستگی به گیربکس خریداری شده دارد.


علی 1396/02/17

سلام من یه موتور شهباز ۸۶دارم میخواستم بببنم اگر خورشیدی عوض کنی انجین دچار مشکل میشه یا نه ببخشید از لطف شما

تغییر غیر اصولی باعث ایجاد آسیب به انجین میگردد.


1

محمد 1396/02/17

سلام ببخشید من یک هندا ۱۲۵ سی جی ایرانی پیشرو دارم که ۴ دندست وقتی روی دنده دو میزنم موتور خود به خود خاموش میکنه و با هندل دیگه روشن نمیشه و حتما باید با دنده روشنش کنم بعد بنزینمم پره مشکل از چی میتونه باشه ممنون

باید از نزدیک بررسی گردد . به تعمیرگاه های مجاز مراجعه نمائید.


1

مجید حیدری 1396/02/16

سلام.از من موتور رایکا125دارم جدیدا موتورش زود داغ میشه و وقتی که داغ میکنه هنگام گاز دادن دود سفید از اگزوز خارج میشه بعضیا میگن روغن سوزیه مشکل چیه؟

دود سفید نشان از روغن سوزی دارد و داغ نمودن زیاد به معنای عدم تنظیم فیلرها بوده که میتواند آسب جدی به انجین وارد نماید.