جذابترین های این بخش

مطالب هم شاخه

آیا میدانستید؟

خدمات

گزارشات

سیستم عامل: Unknown OS Platform
مرورگر شما: Unknown Browser
کشور شما: United States
موقعیت شما: 54.156.32.65

بازدید دیروز: 0
بازدید کننده دیروز: 0
بازدید امروز: 2869
بازدید کننده امروز: 1432
بازدید کل تا به امروز: 1904037

GPS آنلاین

مسیر یاب آنلاین آسان

تبلیغات

دانلود دفترچه راهنمای مدار سیم کشی برق موتورسیکلت

تبلیغات

دانلود دفترچه راهنمای سرویس و نگهداری موتورسیکلت آپاچی 180 و آپاچی 160

تبلیغات

دانلود دفترچه راهنمای سرویس و نگهداری موتورسیکلت تریل سوزوکی

تبلیغات

تبلیغات

دانلود دفترچه راهنمای سرویس و نگهداری موتورسیکلت هندا

آموزش > آموزش سرویس و نگهداری خودرو >  موتورسیکلت > 

آشنایی با راه های افزایش سرعت و قدرت در موتورسیکلت ها

عشق به دست یابی سرعت هر چه بیشتر امری است که هر فردی را تحت تاثیر خود قرار می دهد. دستیابی زمانی کمتر به شتاب اولیه از صفر تا صد چیزی است که هر شخصی که دارای موتورسیکلت و یا هر خودرویی باشد برای آن بسیار با اهمیت و لذت بخش است. امروز می خواهی 10 راه حل جهت افزایش سرعت در موتورسیکلتها را بیان کنیم پس در ادامه همراه ما باشید.

 

یکی از بیشترین سوالاتی که طی دو سال گذشته تا کنون از ما شده است راه های افزایش بهبود در شتاب اولیه و سرعت می باشد. هر چند رانندگی با سرعت های بالا نیازمند درک مهمی از بسیاری از مسائل ایمنی و فنی می باشد. ما در اینجا راه های بهبود شتاب و سرعت را بیان می کنیم و امید واریم تا زمانی که به ترتیب گواهینامه، بیمه، افزایش مهارت رانندگی، لوازم ایمنی موتورسواری را کاملا تامین نکرده اید اقدام به رانندگی با سرعت بالا نکنید.

 

هشدار:

18-

 

ابتدا تصاویر بسیار دلخراشی از عواقب سرعت بالا را به نمایش گذاشته ایم.

 

تصاویر به ترتیب صحنه های دلخراشتری را نشان می دهد

 

 

تصادف موتورسیکلت

تصادف موتورسیکلت

تصادف موتورسیکلت

تصادف موتورسیکلت

تصادف موتورسیکلت

تصادف موتورسیکلت

تصادف موتورسیکلت

تصادف موتورسیکلت

تصادف موتورسیکلت

تصادف موتورسیکلت

تصادف موتورسیکلت

تصادف موتورسیکلت

 

 

 

 

1- سوخت:

 

برای دست پیدا کرده به قدرت و گشتاور بیشتر همیشه کیفیت و درجه اشتعال سوخت از اهمیت بالایی برخوردار بوده است. برای دسترسی پیدا کردن به سرعت بالاتر همواره بهتر است به جای بنزین های معمولی از بنزین های سوپر که دارای درجه اشتعال بالاتری هستن و اکتان آنها بیشتر می باشد استفاده کنید. تمیز بودن بنزین خود بسیار با اهمیت است زیرا زنگار هایی که درون باک ایجاد می شود باعث می گردد تا اکتان بنزین کاهش پیدا کند و همینطور زنگار ها با بنزین واکنش داده و اثرات زیست محیطی خطرناکی را ایجاد می کنند که اکثرا باعث ایجاد سرطان می گردند. برای تمز کردن بنزین بهتر است از فیلتر های کاغذی درجه یک استفاده کنید تا بزین را به خوبی پاک سازی کند. فیلتر های کاغذی را باید در هر 3000 کیلومتر و یا معادل هر 10 بار سوخت گیری تعویض نمائید.

 

تزریق گاز نیتروژن:

در موتورسیکلتها برای آنکه شتاب بشدت افزایش یابد با تزریق گاز نیتروژن به درون سیلندر میزان شدت گشتاور را بالا می برند.

اخطار:

میزان حجم و ترکیب هیدروژن دارای محاسباتی دقیق است و هر گونه اشتباهی باعث انفجار و وارد آمدن خسارات جانی می گردد.

 

2- شمع:

 

شمع یکی از مواردی است که در بهتر سوختن بنزین کمک بسیاری می کند شمع های معمولی که در ولتاز 50.000 ولتی ایجاد جرقه می نمایند همواره جرقه های کوچکی را ایجاد می کنند. هرچقدر میزان جرقه بزرگتر باشد سوخت وارد شده در محفظه سیلندر کامل تر دچار انفجار شده و در نتیجه مصرف سوخت و قدرت و گشتاور افزایش پیدا می کند. بهترین شمع ها شمع های سوزنی ( EIX-D8 ) با یک الی چهار الکترود هستند که می توانند جرقه هایی تا 10 برابر بزرگتر از شمع های معمولی ( D8RTC ) را ایجاد کنند. تنظیم نبودن پلاتین های شمع خود باعث کاهش راندمان می گردد و جرقه های کوچکی را ایجاد می کند. شمع ها باید در موتورسیکلت ها پس از هر 10.000 کیلومتر تعویض گردند.

توجه: شمع های سوزنی ویژه موتورسیکلت ها با کد استاندارد EIX-D8 می باشند.

تفاوت در شمع های معمولی و سوزنی

 

 

3-فیلتر هوا و کاربراتور:

 

کیفیت و پاک بودن و مخلوط مناسب هوا و بنزین همیشه از اهمیت بیشتری برخوردار بوده زیرا اگر میزان نسبت ترکیب هوا و بنزین همواره مناسب نباشد و کاربراتور به خوبی این ترکیب را انجام ندهد نقطعه اشتعال سوخت کاهش پیدا نموده و در نتیجه انفجار صورت گرفته در محفظه سیلندر ضعیف می باشد و قرت و گشتاور کاهش پیدا می کند. هر چقدر فیلتر هوا توانایی تصویه هوای عبوری را از گرد و غبار های موجود معلق را بهتر انجام دهد کیفیت سوخت حاصل شده بالا تر می رود همین امر در زمانی که فیلتر هوا کثیف گردد باعث میگردد سطح هوای عبوری از فیلتر کاهش یابد و در نتیجه میزان ترکیب هوا و بنزین تغییر کند.

همواره توضیه می شود فیلتر ها را در هر 5000 کیلومتر با غوطه ور کردن فیلتر هوا در بنزین تمیز نمائید و کاربراتور را در هر 12.000 کیلومتر تمیز کنید البته برای تمیز نگه داشتن کاربراتور بهتر است قبل از ورود بنزین به کاربراتور از یک فیلتر کاغذی استاندارد و درجه یک استفاده نمائید.

امروزه برای افزایشت گشتاور در موتورسیکلتها و کاهش مصرف سوخت دیگر کاربراتور از رده خارج شده و سیستم های جدید و مدرن EFI یا همان انژکتور ها را بر روی موتورسیکلتهای گران قیمت و باکیفیت نصب می کنند.

 

 

4- گریس و تنظیم:

 

روانکاری قسمت های متحرک موتورسیکلت بسیار با اهمیت است زیرا که در صورت عدم روان کاری قسمت های متحرک اسطحکاک به وجود آمده باعث کاهش سرعت و شتاب می گردد. همیشه بایستی توپی های چرخ ها را با بهترین نوع گریس های نسوز در هر 5000 کیلومتر آغشتهکنید حتما دوشاخ عقب و گردن فرمان را هم در هر 10.000 کیلومتر گریس کاری نماوید. زنجیر چرخ موتورسیکلت همیشه باید به میزان 1.5 الا 2.5 سانیمتر آزاد باشد و زنجیر چرخ را همیشه با اسپری های تمیز کننده زنجیر چرخ تمیز کنید و یا با روغن موتور های تمیز در هر 1000 کیلومتر آغشته نماید.

 

 

5- اگزوز و فیلر ها:

 

فیلر های موتورسیکلت در تعیین شتاب و سرعت نقش بسزایی دارند. عدم تنظیم بودن فیلر ها باعث می گردد تا توان و کارایی انجین موتورسیکلت کاهش پیدا کند. اگزوز خود به تنهایی قطعه ای است که در میزان شتاب و نفس هر وسیله نقلیه ای تاثیر بسزا دارد. اگزوز هایی که حجم خروجی دود حاصل از سوخت را بهتر و بیشتر  و سریعتر خارج می کنند باعث می گردند تا قدرت و شتاب تا 20% الی 50% افزایش یا کاهش پیدا نماید. البته امروزه به دلیل اثرات زیست محیطی که ذرات معلق در اثر سوختن بنزین ایجاد می شود را به واسطه کاتالیزورهایی در محفظه خمره اگزوز فیلتر می کنند. این کاتالیزورها خود یکی از دلایل کاهش  سرعت خروج دود و در نتیجه کاهش  گشتاور و قدرت هستند. توجه به این نکته که اگر کاتالیزور ها را از درون اگزوز خارج نمائید هم به خود و هم به سایر موجودات زنده خیانت نموده و عملا موجب قتل تدریجی آنها می شوید.

 

6- وزن و شیب:

 

یکی دیگر از عوامل محم در افزایش سرعت وزن موتورسیکلت و سرنشین می باشد. هرچقدر وزن کاهش پیدا نماید در نتیجه سرعت نیز افزایش پیدا می کند. شیب مسر در هنگام موتورسواری بسیار مهم می باشد. شیب های موافق جهت حرکت باعث افزایش سرعت نیز می گردند.

 

 

7- لباس:

 

یکی از مسائلی که افراد کمتر به آن توجه دارند لباس موتورسواری می باشد. لباس ها خود به دلیل منافظی که دارند جریان هوا را در خود جذب نموده و همچون یک بادبان جلوی سرعت را می گیرند. لباس های موتور سواری جریان باد را به واسطه سطح و بافت ریزی که دارند جذب نکرده و باعث می گردند تا همچون یک ماهی که دارای پولک است سرعت شما افزایش یابد. شکل کلاه موتورسواری بسیار مهم می باشد. کلاه های موتورسواری که در جهت سرعت های بالا استفاده می شوند کلاه های 3/4 ( سه چهارم ) می باشند که با دارا بودن شکل آیرو دینامیکی خود باعث می گردند تا جربان هوای عبوری را شکافته و سرعت شما افزایش یابد.

 

کلاه موتورسواری

لباس موتورسواری

 

 

9- آیرو دینامیک:

 

شکل آیرو دینامیکی موتورسیکلت بسیار مهم می باشد. هر چقدر ارتفاع موتورسیکلت از سطح زمین کمتر باشد و شکل موتورسیکلت به صورت یک پیکان باشد ( توجه به شکل زیر ) سرعت افزایش پیدا می کند. و هرچقدر سطح کناره های موتورسیکلت توسط کایت های با کیفیت پوشیده شده باشد جریان هوا کمتر به درون قطعات وارد شده و در نتیجه سرعت افزایش پیدا می کند.

آیرو دینامیک در موتورسیکلت

 

 

8- گیربکس:

 

به طور معمول بر اساس کلاس و رده موتورسیکلت ها گیر بکس های متفاوتی را بر روی موتورسیکلتها قرار می دهند معمولا گیر بکس های موتورسیکلت های درون شهری قدرتی هستند و برای حداکثر سرعت 95km/h طراحی شده اند اما برخی از شرکت ها اقدام به قرار دادن گیربکس های 5 دنده یا 6 دنده بر روی موتورسیکلتهای درون شهری می کنند تا اگر شخص بخواهد باسرعت بالاتری رانندگی کند با افزایش حجم سیلندر مثلا از 200cc به 250cc بتواند در دنده 5 یا 6 میزان حدودا 5% الی 10% سرعت را افزایش دهد البته باید به این نکته توجه کرد که تداد دنده های بیشتر به معنای سرعت بالاتر نخواد بود بلکه تعداد دنده بیشتر در کنترل تقسیم سرعت و قدرت باعث کاهش مصرف بهینه سوخت موثر بوده و باعث می گردد تا در سرعت های بالا 80KM میزان لرزش کاهش پیدا نموده و انجین به صورت نرم تری کار کند . که این کار می بایستی به شیوه صحیح و فنی توسط افراد خبره همچون تراش کاران صورت بگیرد.

 

 

10- چرخ دنده ها:

 

چرخ دنده هایی که بر روی شافت گیربکس در برون از انجین قرار دارد و چرخ دنده عقب که بر روی چرخ  وجود دارند و به خورشیدی ها معروف هستند با تغییر اندازه آنها می توان میزان سرعت و قدرت را افزایش داد. به گونه ای که هرچقدر خورشیدی جلو بزرگتر گردد و یا خورشیدی عقب کوچکتر گردد سرعت افزایش پیدا می کند و بر عکس هرچقدر خورشیدی جلو کوچکتر و خورشیدی عقب بزرگتر گردد قدرت بسیار افزایش می یابد.

جهت تعویض خورشیدی های پیشنهاد می گردد برای افزایش سرعت و شتاب خورشیدی جلو را فقط یک شماره بزرگ و یا خورشیدی عقب را یک شماره کوچک نمائید. برای افزایش قدرت خورشیدی عقب را می توانید تا دو شماره بزرگ نمائید.

 

توجه:

 با تعویض خورشیدی ها باید به این نکته دقت کرد که با اعمال تغییرات برای افزایش سرعت قدرت به حد چشم گیری کاهش می یابد و برعکس با افزایش قدرت  به حد نسبی سرعت کاهش پیدا می کند.

 

هشدار:

تغییر غیر اصولی خورشیدی ها باعث افزایش فشار به میل لنگ و شاتون و گیربکس می گردد و در نتیجه انجین دچار آسیب های جدی می گردد.

 

محاسبه اندازه خورشیدی

 

 

 

 

آشنایی با راه های افزایش سرعت و قدرت در موتورسیکلت ها

5 تصور نادرست افراد از موتورسیکلت ها

سیستم انژکتور  یا EFI چیست؟

مزایای استفاده از باد نیتروژن در لاستیک ها

عواملی که باعث خرابی سوپاپ ها می شوند

متن قولنامه خرید و فروش موتورسیکلت


نام: 2975
ایمیل:
سایت:


2

علی 1396/04/21

سلام و خسته نباشید من یه موتور 220 پاسار گرفتم شتابش عالیه ولی تو سرعت کم میاره نهایتا 100میشه یه کاری کرد که سرعتشم زیاد بشه ممنون میشم راهنماییم کنید


1

محمد 1396/04/18

سلام خسته نباشید اگر روموتور ۱۵۰اگزوز ۲۰۰بندازی ضرر داره؟؟

هذینه بیخود نموده اید.


Ali_gh 1396/04/16

سلام من میخوام یه موتور 200 بخرم به نظر شما کدوم برند بهتره از یکی از اشنا ها شنیدم استارت موتور باعث کم شدن سرعت و قدرت موتور میشه ایا این واقعیت داره؟

به بخش نقد و بررسی ها مراجعه نمایید. ارت ربطی به سرعت یا قدرت ندارد.


saeed 1396/04/14

سلام من یه موتور سنگین خریدم بیشتر از 299نمیره مثل این که قفل میشه چکار کنم بیشتر بره

surprise


1

متین 1396/04/11

سلام من موتور ۱۵۰سی سی مدل۱۳۹۱دارم. تقریبا۶ماه پیش،میلنگ،سیلندر،همه رو به ۲۰۰تغییر دادم،اوایلش خوب بود الان با ۱۲۵دریفت زدم کم آورد.سرعتش۱۱۲تابیشتر نرفت. خورشیدی جلو رو۱۶زدم،عقب فابریک۳۸ه راه حل چیه که سرعت و شتابش بالا بره؟؟؟

کلیه مراحل بالا را باید مطالعه و انجام دهید.


2

علیرضا 1396/04/11

سلام،خداقوت.من یه موتور ۱۲۵ ارشیا دارم.از لحاظ سرعتی عالیه قشنگ ۱۱۰تا پر میکنه.اما تو شتابگیری بسیار ضعیفه!!برای بالا بردن شتاب موتور پیشنهاد شما چیست؟

مطالب بالا را انجام دهید.


2

علی میرزازاد 1396/04/11

سلام. چه باید کرد که دوده داخل اگزوز تمیز بشه؟

کارخواستی لازم نیست تنها باید هز گاهی برای مدت 10 دقیقه با سرعت بالای 85km رانندگی کنید.


1

محند 1396/04/10

سلام میخواستم بدونم که من یه پرواز 200دارم باید عادی چند تا پر کنه

به صورت نرمال تا 90km و حداکثر حدودا تا 104km


محراب 1396/04/10

سلام من یه موتور 125 دارم میخوام سرعتش زیاد شه اگر خورشیدی جلو رو 200 بخوام بکنم خورشیدی ها جاش به همدیگر میخوره یا نه ممنون. راه دیگه ای هم برا افزایش سرعت هست که خودم بتونم انجام بدم

خورشیدی انجین 125cc با 200ccطرح هندا یکی است.


میلاد 1396/04/07

با سلام من یک موتور niktaz 200 cc خریدم ولی شتابش کم تر از موتور های دیگه هس میخوام بدونم قبل اب بندی اینطوری هس ایا درست مشه بعد ؟؟ البته تایر ها هم یکم نو هس لنتا جیر جیر میکنه یعنی روان نیس میشه واسه اینم باشه ؟

پس از سپری شدن مراحل آب بندی شتاب و قدرت بهبود پیدا میکند اما نباید انتظار زیادی داشته باشید.


محمد 1396/04/07

سلام من یک موتور سیکلت ۱۲۵تلاش دارم که قفل کرد بعد اونو ازاد کردم حالا صدای تق تق توی گیربکسش میاد می خواستم بدونم مشکلش چیه

گیربکس آسیب دیده است و یا شاتون زده است.


Hadi 1396/04/06

با عرض سلام و خسته نباشید من یه موتور کبیر دارم ۱۲۵cc نمیدونم چرا بدون گاز دادن روشن نمیشه همیشه باید یه نیم گاز بدی دلیلش چیه و چطوری درست کنم؟

مشکلی ندارد.


مهدی 1396/04/05

سلام من اگزوز موتور رو 200 انداختم اول صداش زیاد بود الان بعد گذشت 1ماه صدای اگزوز کاهش پیدا کرده مشگل از کجاست موتور من 125هستش

اگزوز دوده گرفته است.


1

محمد 1396/04/05

سلام من یه موتور ۲۰۰cc پراوزمی خام بخرم خاستم ببینم موتور های پرواز خوب هست یا نه باتشکر از سایت خوبتون

توصیه نمی شود.


1

حمید 1396/04/04

سلام من یه ۱۲۵ دارم میخوام وزنش رو حدالامکان بیارم پایین . چیکار کنم ؟

در بهترین شرایط تنها 10 کیلوگرم قادر به کاهش وزن خواهید بود.


باقر 1396/04/04

ایا در تغییر حجم موتور 125به150باید شاتون هم عوض شود

بستگی به پوسته انجین و میزان کورس پیستون دارد.


عباس 1396/04/03

ببخشید اینقدر سوال میکنم بعضی وقتام موتورم وحشی میشه دنده پنجش 130تا هم میره ولی اکثر اوقات دنده پنجش کمتر از 4 میره.

مشکلی ندارد. به دلیل دمای محیط و ضریب انبساط و انقباط فلزات می باشد.


1

عباس 1396/04/03

سلام دوست عزیز بنده یه موتور جترو دویست سی سی انجین GS دارم... تا دنده 3 خیلی راحت 105 پر میکنه چهار 115 کیلومتر میره دنده پنج دیگه راه نمیره سرعتش میرسه زیر 110 تا البته قبلا دیگه تا این حد اینجوری نبود الانچکارش میتونم بکنم دنده پنجش جون بگیره؟ چون دنده چهار بیشتر از دنده 5 میره... سپاسگذارم دوست خوبم

موتورسیکلت را باید تعویض کنید زیرا گیربکس این موتورسیکلت قدرتی است.

 

دوست عزیز اینم بگم روزی یه بارم موتورو میندازم تو جاده و این خیلی برام عذاب آوره که دنده 4 موتورم بیشتر از دنده پنج میره... انگار تو دنده پنج تمام قدرت موتور از بین میره. لطفا اگه امکانش هست یه راه حل جلوپام بزارید شاید درست شد... پیشاپیش از راهنمایی شما متشکرم


ساسان 1396/04/02

سلام من یه تریلxl125 دارم انجین به روغن سوزی افتاده میخوام برا تعمیر تقویت کنم 150 بکنم بهتره یا 200 ؟ یه انجین مزایده 250 نامی زنجیری گیر آوردم یا اونو تهیه کنم بندازم روش؟کدام رو مصلحت میدونید

انجین را به صورت کامل تعویض کنید بهتر است.


1

Ahmad 1396/03/30

سلام من یک ۱۲۵ سحر دارم که یک خنک کننده موتور داره اگر خنک کننده رو بردارم سرعت و شتاب موتور زیاد میشه؟؟

ربطی ندارد.