تبلیغات

دانلود کتاب آموزش فوکوس، نورسنجی، هیستوگرام و شارپنس در دوربین های دیجیتال نیکون

جذابترین های این بخش

مطالب هم شاخه

آیا میدانستید؟

خدمات

گزارشات

سیستم عامل: Unknown OS Platform
مرورگر شما: Unknown Browser
کشور شما: United States
موقعیت شما: 54.91.41.87

بازدید دیروز: 0
بازدید کننده دیروز: 0
بازدید امروز: 909
بازدید کننده امروز: 557
بازدید کل تا به امروز: 3006151

GPS آنلاین

مسیر یاب آنلاین آسان

تبلیغات

دانلود دفترچه راهنمای مدار سیم کشی برق موتورسیکلت

تبلیغات

دانلود دفترچه راهنمای سرویس و نگهداری موتورسیکلت آپاچی 180 و آپاچی 160

تبلیغات

دانلود دفترچه راهنمای سرویس و نگهداری موتورسیکلت تریل سوزوکی

تبلیغات

تبلیغات

دانلود دفترچه راهنمای سرویس و نگهداری موتورسیکلت هندا

آموزش > آموزش عکاسی > 

قابلیت Active D-Lighting و ثبت جزئیات بیشتری در تاریکی‌ها و روشنایی‌هادر دوربین های دیجیتال نیکون

یکی از قابلیت‌های بسیار کاربردی که در دوربین‌های DSLR نیکون وجود دارد، قابلیت D-Lighting است. در این آموزش کوتاه به شما یاد خواهیم داد که چطور با استفاده از Active D-Lighting جزئیات بیشتری از عکس در تاریکی‌ها و در روشنایی‌ها ثبت کنید. شرایط نوری خیلی زیادی وجود دارد که ثبت جزئیات تاریکی‌ها و در روشنایی‌ها در عکس تقریباً غیر ممکن می‌شود.

 

 

 Active D-Lighting چیست و چه کاربردی دارد

D-Lighting این امکان به شما کمک می‌کند عکس‌های بسیار بهتری از سوژه‌های با کنتراست بالا بگیرید. این قابلیت کنتراست تصویر را طوری تنظیم می‌کند که جزئیات بیشتری در تاریکی‌ها و در روشنایی‌ها داشته باشید. این قابلیت قدرت‌های تنظیماتی مختلفی دارد. از قدرت پایین گرفته که برای سوژه‌های با کنتراست کم و قدرت بالا و قدرت فوق‌العاده بالا که فقط باید برای عکاسی از سوژه‌های با کنتراست بسیار بالا استفاده شود. مانند تمام افکت‌های دیگر، D-Lighting  چیزی نیست که بخواهید همیشه از آن استفاده کنید. استفاده از این قابلیت در تصاویر با کنتراست پایین می‌تواند کنتراست را آنقدر پایین بیاورد که عکس شما نمایی مصنوعی بگیرد. همینطور تصاویر با کنتراست بالا را بهینه می‌کند تا جزئیات سایه و هایلایت‌هایی که اغلب هنگام نورپردازی قوی از بین رفته است را برگرداند. جزئیات سایه و روشن‌ها اغلب هنگام نورپردازی قوی کنتراست بین محل‌های تاریک و روشن یک تصویر را افزایش می‌دهند. این گزینه می‌تواند به صورت خودکار یا دستی عمل کند و همچنین این امکان وجود دارد که یک تصویر را یکبار با D-Lighting و بار دیگر بدون آن بگیریم. در تصویر زیر سمت چپ روشنایی متعادل هنگامی به دست می‌آید که D-Lighting  پیشرفته روشن است. در تصویر سمت راست D-Lighting خاموش است. به محل‌های تاریک در پس زمینه تصویر دقت کنید.

 

بهینه سازی تصویر Active D-Lighting، که در دوربین در لحظه ثبت عکس اتفاق می‌افتد، پردازش دیجیتال را فقط در قسمت‌های مورد لزوم تصویر اعمال می‌کند. حتی وقتی که از یک سوژه با محدوده دینامیکی بالا عکاسی می‌کنید،Active D-Lighting  قادر به باز تولید تصاویری واقعی است که کنتراست طبیعی را حفظ می کند.

 

 

قابلیت Active D-Lighting را فعال کنید

 

دو راه برای دسترسی به تنظیمات Active D-Lighting وجود دارد، بستگی دارد که دوربین نیکون شما کدام مدل باشد. در همه دوربین‌های  نیکون که قابلیت Active D-Lighting را داشته باشند می‌توانید از قسمت تنظیمات Shooting Menu به Active D-Lighting دسترسی پیدا کنید، و در خیلی از دوربین های جدید می توانید از طریق صفحه تنظیماتی پشت دوربین هم به این قابلیت دسترسی پیدا کنید.

 

تنظیمات موجود در داخل Shooting Menu

 

اگر دوربین شما قابلیت Active D-Lighting را داشته باشد از قسمت Shooting Menu می توانید به آن دسترسی داشته باشید. در قسمت Shooting Menu با انتخاب گزینه Active D-Lighting و فعال کردن آن می توانید قدرت این قابلیت را در عکس های خود تنظیم کنید.

 

 

دسترسی به Active D-Lighting از طریق صفحه تنظیمات

اگر از مدل های جدید دوربین های Nikon داشته باشید، می توانید از طریق صفحه تنظیمات دوربین به Active D-Lighting دسترسی پیدا کنید. دکمه I یا دکمه Info بر روی دوربین را بزنید تا صفحه تنظیمات دوربین ظاهر شود، سپس با استفاده از دکمه های جهت پشت دوربین بر روی گزینه Active D-Lighting بروید و بر روی آن دکمه OK را بزنید، حال می توانید قدرت قابلیت Active D-Lighting را از این قسمت انتخاب کنید.

 


نام: 5234
ایمیل:
سایت: