دنبال کردن ما

ه اختصاصی حمید حساس در اینستاگرام

تبلیغات

دانلود کتاب آموزش فوکوس، نورسنجی، هیستوگرام و شارپنس در دوربین های دیجیتال نیکون

جذابترین های این بخش

مطالب هم شاخه

آیا میدانستید؟

خدمات

گزارشات

سیستم عامل: Unknown OS Platform
مرورگر شما: Unknown Browser
کشور شما: United States
موقعیت شما: 18.206.12.79

بازدید دیروز: 0
بازدید کننده دیروز: 0
بازدید امروز: 79
بازدید کننده امروز: 45
بازدید کل تا به امروز: 3206216

GPS آنلاین

مسیر یاب آنلاین آسان

تبلیغات

دانلود دفترچه راهنمای مدار سیم کشی برق موتورسیکلت

تبلیغات

دانلود دفترچه راهنمای سرویس و نگهداری موتورسیکلت آپاچی 180 و آپاچی 160

تبلیغات

دانلود دفترچه راهنمای سرویس و نگهداری موتورسیکلت تریل سوزوکی

تبلیغات

تبلیغات

دانلود دفترچه راهنمای سرویس و نگهداری موتورسیکلت هندا

خبر > امنیت، جاسوسی، سلاح > 

با «چوکاوین» آشنا شوید؛ جدیدترین تفنگ تک تیرانداز کالاشنیکف برای اسنایپرهای روسی

اسنایپرهای ارتش روسیه قرار است که به زودی اولین تفنگ تک تیراندازی یا اسنایپری خود بعد از دهه ها را دریافت نماید. تفنگ تک تیراندازی «چوکاوین» (Chukavin) که به اختصار «SVC» نیز خوانده می شود جایگزین تفنگ تک تیرانداز دراگونوف اس وی دی (Dragunov SVD) که متعلق به دوران جنگ سرد است خواهد شد.

این تفنگ تک تیراندازی بسیار مدرن دارای کالیبرهای متفاوتی است و نهایت برد آن نیز به بیش از ۱٫۶۰۰ یارد (نزدیک به ۱٫۵۰۰ متر) می رسد. برای دهه ها، تک تیراندازان ارتش روسیه به تفنگ تک تیرانداز دراگونوف وابسته بودند تا با استفاده از آن ماموریت های خطیر اسنایپری خود را انجام دهند.

این اسلحه قدرتمند که در سال ۱۹۶۳ معرفی شد تفنگی نیمه اتوماتیک بوده که برای شلیک بسیار دقیق به سمت هدف طراحی شده است. ارتش اتحاد جماهیر شوروی این تفنگ تک تیراندازی را در تعداد انبوه تولید کرد تا ضعف نسبی کلاشنیکف AK-47 در زمینه دقت شلیک را پوشش داده باشد. بعد از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، ارتش روسیه انبارهای بزرگی از سلاح های سبک را به ارث برده و از آن زمان تاکنون از این سلاح های متعدد استفاده کرده است.

تفنگ اسنایپری دراگونوف نیز اگر چه با توجه به استانداردهای اوایل دهه ۱۹۶۰ تفنگی بسیار خوب و موثر برای تک تیراندازان به شمار می رفت اما در میدان نبرد امروزی اسلحه ای قدیمی و با کارآمدی بسیار کم به شمار می آید. بدین ترتیب ارتش روسیه نیاز به یک تفنگ تک تیراندازی جدید را حس کرده و سعی کرد تفنگ اسنایپری جدیدی را تولید کند که در بازار جهانی تسلیحات نظامی نیز مورد توجه خاص قرار گیرد. تفنگ تک تیراندازی «چوکاوین» ابتدا در نمایشگاه نظامی ARMY 2018 روسیه در معرض نمایش قرار گرفت. این تفنگ نیز مانند دراگونوف نیز دارای خشاب ۷٫۶۲x54Rmm بوده که ابعادی استاندارد است که البته با خشاب های .۳۰۸ Winchester  و .۳۳۸ Lapua Magnum. نیز سازگار است.


نام: 6222
ایمیل:
سایت:


1

klm 1397/10/30

بسیار عالی و جالب بود لطفا درباره موتورسیکلت هم مطلب بزارید با تشکر